Rúška hore !

12. mája 2022, dedic, Nezaradené

Myslel som si, že ľudia nosili na tvári rúška kvôli prevencii pred covidom 19. Ale mýlil som sa. Oni tie rúška nosili s úcty či strachu pred vládou Matoviča resp. Hegera. Len čo vláda dovolila chodiť do obchodov bez rúška, nemá v obchodoch rúška takmer nikto. A pritom, covid tu stále je, ľudia naň každý deň umierajú. A jedinou, aj keď veľmi biednou obranou voči covidu je práve iba rúško.

Dva roky sme spolu s manželkou odolávali – ako covidu, tak vakcinačnej kampani. Úspešne. Covid ani jeden z nás nedostal a zavakcinovať sa ani jeden z nás nedal. Rúška však nosíme naďalej. Pravdu povediac, nosíme ich radi. Videli sme tento nápad dávno pred covidovou pandémiou u Japoncov, Kórejcov a Číňanov. Boli sme radi, že rúška môžeme menej okato nosiť aj my Slováci, a dokonca tu doma, na Slovensku. Nariadenie vlády a stádový efekt národa, ktorý po ňom nasledoval, nám poskytovalo bezpečné alibi.

Lenže čo teraz ? Rúška sa už nenosia… S rúškami vyzeráme v obchodoch ako Fantozzi s lyžami na pleci v júli na železničnom peróne. Ľudia, pridajte sa k nám. Aby sme sa nemuseli hanbiť, že to robíme už iba my. Ľudia – noste rúška naďalej. Natruc tejto vláde ! – RÚŠKA HORE !