Ukrajina tu bola už pred 7500 rokmi

13. mája 2022, dedic, Nezaradené

Minimálne pred 7500 rokmi. Myslí si to hlavný ukrajinský historik prof. Valerij Bebik. Ten Bebik, čo sa podieľal na budovaní ministerstva informácií Ukrajiny a je považovaný za jedného z hlavných ideológov ukrajinstva.

Včera stály delegát Ruskej federácie pri OSN pán Nebenzija prezentoval v New Yorku Bebikove historické teórie, ktoré sa stali súčasťou školských učebníc na Ukrajine. Podľa Bebika za vznikom silných dynastií faraónov v Egypte napr. Tutanchamona, treba hľadať Ukrajincov. Ukrajincom bol aj antický Herkules. Podľa Bebika sa narodil na riečnom ostrove na Dnepri. Iný Ukrajinec sa stal dôležitou dejinnou osobnosťou o pár tisíc rokov neskôr. Jeho meno bolo Bogdan , neskôr Bogdanchán – až ho napokon ľudia začali volať Džingischán. Džingischán mal na tvári husté ochlpenie, čo je pre Mongolov netypické. Vzhľadom bol podobný slávnemu kozákovi Tarasovi Buľbovi. Usilovnou analýzou budhistických textov sa prof. Bebikovi podarilo zistiť, že ukrajinský pôvod mal aj Siddhártha Gautama, zvaný Buddha.

Historik Valerij Bebik sa nebojí smelých teórií. Najodvážnejšia je však tá, podľa ktorej bol rod Ježiša Krista pôvodom z ukrajinskej Haliče. Bebik vraví, že dôkazom na toto tvrdenie je samotný Nový zákon. Len ho treba správne a tvorivo naštudovať.

Za veľké zásluhy pri odkrývaní veľkej minulosti Ukrajincov dostal prof. V.Bebik ešte od bývalého prezidenta Porošenka cenu Tarasa Ševčenka. Bebik si finančnú prémiu s tým spojenú nenechal na svoj luxus. Kúpil si nový počítač a na ňom tvorí ďalšie vynikajúce historiografické výtvory.

Máme sa na čo tešiť.

Mimochodom, bolo by aj pre nás prínosné, keby po pútavom seriále s pánom Zelenským v hlavnej úlohe spracovala niektorá z našich televízií aj dielo, inšpirované ideami profesora Valerija Bebika.

Poznámka autora: Tento článok je venovaný vysokováženému pánovi profesorovi Valerijovi Bebikovi.