Čaputová začína predvolebnú kampaň ?

14. mája 2022, dedic, Nezaradené

Prezidentská kancelária oznámila, že za svojho politického poradcu si Čaputová vybrala špecialistu na politický marketing,-Michala Novotu. Novota robil predvolebné kampane o.i. pre KDH, pre SaS, pre Babiša i pre Schwarzenberga.

Novota nemá škrupule, nemá zábrany robiť kampaň raz pre konzervatívcov, inokedy pre liberálov. Dnes pre katolíkov a zajtra pre slniečkárov. Ako absolvent školení v USA sa snaží, aby jeho klient oblbol čo najviac voličov bez ohľadu na ich hodnotové zakotvenie. Novota zastáva názor, že čo funguje na ľudí v Amerike, to musí aj na Slovensku. Musí, pretože Slovensko je podľa neho súčasť Západu, a Slováci myslia a cítia takmer tak isto ako Anglosasi v USA či Germáni a Francúzi v Západnej Európe. Ide o to, otvoriť pre Slovákov Overtonove okno, použiť správne americké manipulačné techniky, využiť média, správne naaranžované „vedecké“ informácie, mimovládky a politické väzby na štruktúry Západu a Slováci sa od svojich tradičných hodnôt posunú k hodnotám a postojom, ktoré by boli donedávna nemysliteľné.

Masový prechod od tradičných hodnotových volieb k tým novým „pokrokovým“ však bude okrem veľa peňazí stáť aj určitý čas. Preto treba začať čo najskôr. Najlepšie už hneď. Preto sa v Čaputovej tíme Novota objavil už teraz a preto u Zuzany Č. budeme v najbližšom čase sledovať zaujímavé posuny. V jej imidži, zmene štýlu komunikácie, zmene orientácie z pôvodných cieľových skupín na nové ťažiskové populácie. Ku zmenám samozrejme dôjde aj v jej slovníku.

Čaputová ale už podľa mňa nemá šancu na to, aby ju Slováci znovu zvolili za prezidentku. Novota to asi vie, a tak sa bude snažiť urobiť zo Slovákov čosi iné, ako dnes sú. Bude sa snažiť urobiť zo Slovákov iný národ. Bude sa usilovať urobiť nich aspoň na chvíľu-na moment volieb-kohosi iného. Virtuálnych Američanov či Západoeurópanov. Po slovensky povedané, pokúsi sa Slovákov aspoň na čas volieb riadne namotať.

Podľa mňa sa to už Čaputovej ani za pomoci neviemakých marketingárov nepodarí. – Čo si myslíte vy,-priatelia ? Rozhodnú pri voľbách výsledky doterajšej Čaputovej práce a vaše osobné skúsenosti – alebo americké triky a marketingové finty pána Novotu ?