Ťažká porážka Ukrajiny v Mariupole-vojenská aj informačná

16. mája 2022, dedic, Nezaradené

UKRAJINCI Z MARIUPOLA-AZOVSTALU SA VZDALI

Veliteľ nacionalistického pluku Azov Denis Prokopenko publikoval na niektorých ukrajinských sociálnych sieťach podľa google.news vyhlásenie v tomto znení:

“ Obrancovia Mariupolu vyplnili rozkaz, nehľadiac na všetky ťažkosti a 82 dní odolávali presile protivníka, viazali na seba jeho početné sily a umožnili tak ukrajinskej armáde, aby sa preskupila a pripravila väčšinu svojich vojsk na boj vo výhodných pozíciách. Umožnili tiež pokojnejšie dodávky zbraní z krajín našich partnerov. S cieľom záchrany života celá mariupolská posádka teraz pristúpi na stanovené riešenie vyššieho vojenského velenia,-dúfajúc v podporu a pochopenie od celého ukrajinského národa. „

Väčšina vojenských analytikov a komentátorov toto vyhlásenie považovala za signál blížiacej sa kapitulácie a odchodu všetkých /teda nie iba ranených/ žijúcich bojovníkov z katakomb pod mariupolským Azovstalom do ruského zajatia.

A to sa potvrdilo. Teraz je dôležité zistiť, kde budú zajatci z Azovstalu väznení-či na území v rukách Ozbrojených síl Ruskej federácie alebo na území Doneckej ľudovej republiky. Dôležité to bude v prípade, že by boli zajatci postavení pred súd. Na území RF by im hrozilo maximálne doživotie, v DNR však aj trest smrti. Dôležité bude tiež zistiť, či im pred súdnym konaním alebo po ňom udelí prezident RF amnestiu a umožní tak výmenu za ruských zajatcov a odchod domov alebo nie.

Ukrajinci boli v Mariupole vojensky porazení už dávno. Vďaka lživým médiám-bohužiaľ aj našim-sa však Zelenskému a spol. darilo vytvárať vo verejnosti dojem, že to tak nie je. Že v podzemí ešte prebiehajú tvrdé, a napokon iste aj víťazné boje. Včera sa ukázalo, že to s tým „víťazstvom“ – napriek tlaku pápeža, Turkov, OSN, MČK a médií napokon dopadlo tak, ako bolo expertom vopred jasné. UKRAJINA V BOJI O MARIUPOL VOJENSKY ALE AJ INFORMAČNE PREHRALA. Prehrala bitku. Nie vojnu. Ale dôležitú, veľmi dôležitú bitku.

Veci už aj v Mariupole zjavne spejú k definitívnemu ukončeniu bojov. Dôležité to bude nielen pre ruských a ukrajinských vojakov, ale predovšetkým pre neozbrojené civilné obyvateľstvo Mariupola a jeho okolia. Držme palce mieru aspoň v tejto časti čiernomorského pobrežia !