Rusko vsadilo na nové zbrane-Ukrajina na Sv. Javelinu

18. mája 2022, dedic, Nezaradené

USA včera s veľkou pompou konečne prvý raz úspešne odpálili raketu s hyperzvukovou hlavicou. Tá dosiahla rýchlosť 5 machov. USA sa tak po KĽDR, Indii, Číne a Rusku konečne začlenili do klubu krajín s takýmito raketami. USA je však ešte len v prvej etape vývoja. Dokázali vystreliť čosi, čo letelo hyperzvukovo. Teraz už len treba zvýšiť túto rýchlosť z 5 na 18-20 machov, akou lietajú hlavice z ruských Sarmatov a Poseidonov. A najmä treba dosiahnuť voľnú manévrovateľnosť týchto hlavíc a presný zásah na cieľ. Tak ako to predviedol ruský Sarmat.

USA vedia, že v hyperzvukových zbraniach za RF výrazne zaostávajú. Voči Sarmatom či Poseidonom sú momentálne bezbranní. A tak Rusku neformálne navrhli zakázať hyperzvukové zbrane ako nedovolený protiraketový systém. A ako im odpovedali Rusi ? Jednoducho: „Njet“.

Hitom vojny v Sýrii a Náhornom Karabachu boli bojové, pozorovacie a navádzacie drony. Čiastočne to skúšali aj v bojoch na Ukrajine. Ale už doskúšali. OS RF nasadzujú proti dronom prvý v praktickom boji vyskúšaný LASEROVÝ komplet „ZADIRA“. Ten na rozdiel od laserového kompletu „Peresvet“ cieľ nielen paralyzuje ale už aj ničí. Na vzdialenosť 5 km dokáže za 5 sekúnd cieľ /lietadlo, dron, raketu/ spáliť. Nepriateľské drony zatiaľ spoľahlivo ničili iba drahé komplety PVO Pancir a Tor. Likvidácia dronov laserom bude rýchlejšia a lacnejšia.

OS RF presunuli na ukrajinské bojisko aj rakety S-500 schopné zasahovať akékoľvek existujúce lietadlá a rakety protivníka /vrátane amerických lietadiel najnovšej generácie a amerických, ako už bolo uvedené menej dokonalých hypersonických hlavíc/.

Ukrajinskí bojovníci sa spoliehajú na iné, než pozemské ozbrojené sily. Z iniciatívy ukrajinského ministra obrany Oleksija Reznikova sa v ukrajinských ozbrojených zložkách, najmä v nacbatoch ako Azov, Ajdar, Ľvov a pod. začal uctievať kult Sv.Javeliny resp. vznikol Rád sv.Javeliny. Svätá Javelina je vizuálna kombinácia Panny Márie /Svätej Bohorodičky/ a amerického protiraketového ručného systému Javelin. Na obrázkoch, ktoré sa rozširujú do bojových jednotiek je tradičná Madona, ktorá však má miesto Ježiška na rukách americký protitankový Javelin resp. aspoň samopal. Minister Reznikov má vyobrazenie Sv.Javeliny dokonca na svojom obľúbenom tričku.

Či tento okultizmus /mimochodom medzi ateistickými nacistami veľmi populárny,-veď aj šéf SS H.Himmler bol okultista/ na ruské tanky zaberie, je dosť otázne. Od aktívnej a pasívnej ochrany novšieho ruského tanku T-90M „Perelom“ sa totiž Javeliny odrážajú ako hrach od steny -ak sa k nemu vôbec dostanú.

Vojna je vždy tak trochu aj cvičný polygón pre nové zbrane. Bohužiaľ, tak je to aj na Ukrajine. Bolo by lepšie, keby sa zbrane skúšali naozaj iba na cvičných polygónoch. Verme, že aj k tomu už onedlho dôjde a na ukrajinskej čiernozemi budú miesto kovového šrotu a kráterov zase iba žorne lány pšenice a slnečnice.

Na priloženom obázku, prefotenom z televízie, je ukrajinská Svätá Javelina.

/Autorom foto je autor textu/.