Vzdanie sa do zajatia nie je evakuácia

18. mája 2022, dedic, Nezaradené

Musím túto samozrejmosť napísať ešte raz, lebo ju asi v našich médiách nechápu. Takže ešt raz: ak niekto zloží zbrane, ak je niekto uväznený v zajateckom tábore v Ruskej federácii pri Novorossijsku, tak nie je evakuovaný.

Ak Denis Pušilin, líder Doneckej ľudovej republiky dnes vyhlásil, že zajatí príslušníci pluku Azov, ktorí zložili zbrane a vyšli z podzemia mariupolského Azovstalu budú postavení pred donecký súd, tak sa to aj stane. A až potom, podľa miery zavinenia sa bude rozhodovať, či budú vymenení za ruských zajatcov, alebo nastúpia výkon trestu.

RF očakáva v tejto súvislosti nielen terminologické handrkovanie ale aj masový nátlak západných masmédií západných politikov a západom ovládaných „svetových“ organizácií ako je MČK, OSN, Vatikán, WHO a pod. Očakáva možno aj odvetné súdenie ruských zajatcov pred ukrajinskými či medzinárodnými súdmi. No nátlak Západu na Moskvu tu asi nič nezmení.

Za masovým vzdaním sa okolo 2,5 tis.Ukrajincov z Azovstalu sú vraj tajomné dohody Putina s Makronom, Erdoganom, Guterresom, Izraelom a ktovie kým ešte. Tie sa ale týkajú iba príslušníkov regulárnej armády a terobrany UA, nie asi 800 nacíkov z Azova. Tí nepôjdu do výmeny zajatcov. Obyvateľstvo Donecka, Luganska, Mariupolu, Gorlovky, Rubežného a ďalších miest a obcí Donbasu to nedovolí. Smrť ich blízkych bola príliš bolestivá a stále bolí. Overtonovo okno, ba ani dohody veľmocí tu nič nezmenia.

Podrobnejšie na túto tému som písal v článku, ktorý nájdete na konci tohto blogu v článku „Patálie Rusov…“ v kolonke Ďalšie články tohto blogera.

PS: Aj dnes som si prečítal celkom fajn blog od „cyrila“. Skúste kliknúť v blogovej vyhľadávačke na „cyril.blog“. Je krátky, veľa času nezaberie. Mimochodom, šikovné blogy píše aj fabian-cestopisné ale aj fejtónové. Skús ho.