Vystrašený Heger

25. mája 2022, dedic, Nezaradené

ROZPRÁVKA O PANICOVI EDOVI, ZLOM MEDVEĎOVI A BOHATIEROVI JAROSLAVOVI

Pán Heger je vystrašený. A keby len Heger. – Vystrašený je aj lotyšský premiér Karinš. Neviem, ktorý z nich to povedal prvý a ktorý to po ňom opísal do prejavu ako mrzký plagiátor. Ale po skúsenostiach s touto vládnou koalíciou tuším, že ktorý. Jednoducho Heger nie je Hegel. Musí si svoj múdry, priam filozofický text občas od kohosi odpísať.

Heger je vystrašený, že ak to „naši“ na Východe prehrajú /aj keď „nesmú“/, bude aj on – Edko Heger na rade. Asi bude. Nuž nemal sa s tými S-300 tak ponáhľať. Sibírsky medveď má veľkú hlavu a veľa si pamätá. Keď si maco zastane pri rampe vo Vyšnom Nemeckom a bude mať požiadavky, nie som si istý, či to s Edkom nedopadne ako s tou pannou v Dobšinského rozprávke o šarkanovi, čo si od dedinčanov na uzmierenie vypýtal najkrajšiu dievčinu v dedine. Nedúfame, že Edko sa bude medveďovi ktovie ako páčiť. Ani oholený nie, ba možno ani s novým chrupom nie. Dúfame teda aspoň v to, že Edko je stále svojim spôsobom panic. Že sa ním medveď napokon uspokojí. A že sa my Slováci s medveďom na úkor Edka napokon ako-tak pokonáme.

Ale ak nie, -aj tak dobre. My sa nebojíme. Nech len ten medveď k nám príde. My sme na medvede tu na Slovensku už oddávna zvyknutí. MY SLOVÁCI MÁME MEDVEDE RADI.

PS: Na Slovensku je podľa ktoréhosi prieskumu verejnej mienky ochotných ísť brániť svoju vlasť so zbraňou v ruke až 12% populácie. Napríklad aj Jaroslav Naď. No tiež Jaroslav Naď. A samozrejme aj Jaroslav Naď. A aby som nezabudol, iste aj Jaroslav Naď. Takže sa ani v najhoršom prípade nemáme čoho báť. Máme tu u nás dosť bohatierov. – Medveď, tras sa ! Heger a Naď, prichystajte sa !

/Autorom foto z novín je autor textu/