„Tvorivý“ prístup Ukrajincov k prísunu zbraní na front

13. júna 2022, dedic, Nezaradené

Ukrajinci uplatňujú pri maskovaní dodávok západných zbraní na donbaský front všelijaké finty a triky. Od poľských, slovenských či rumunských hraníc ich prevážajú komerčné kamióny s emblémami rôznych obchodných reťazcov, značiek, služieb a medzinárodne známych produktov -od Coca Coly po DHL a ďalšie zasielateľské firmy a pod. Kamióny s „coca colou“ či „persilom“ prichádzajú do krytých areálov hypermarketov, kde sa kompletujú. Že sú v skladoch zbrane, vie iba zopár ľudí. Vždy sa však medzi nimi nájdu „zradcovia“, ktorí telefonujú do Ruska, že kde a čo.

Aj špionáži tohto druhu je však asi koniec. Pomocou satelitnej siete E.Muska sa USA a následne Ukrajinskej SBU darí vystopovať civilov s podozrivými smskami či telefonátmi do RF. Len dnes SBU oznámila, že vďaka údajom od E.Muska zatkla vyše 30 špionujúcich pro-ruských Charkovčanov.

Niektoré zbrane a stroje sa dostávajú ku línii frontu nezmontované. Montáž dodaných dielcov sa potom robí kade tade. Agentúra Ria-Novosti dnes uviedla, že sa bezpečnostným silám DNR podarilo nájsť tajnú motážnu dielňu západných dronov v jednom z panelákových domov v Svetlodarsku. Z činžiaka Ukrajinci vysťahovali obyvateľov a interiér prerobili na celkom rozľahlé montážne dielne.

Nuž vojna je aj o kamufláži, podrazoch, fígľoch. Kto z koho, ten toho. Účel svätí hocijaké prostriedky. Ukrajincom sa v tomto smere darí. Škrupule veru nemajú.

PS: Ten dnešný útok na trhovisko v Donecku, pri ktorom boli zabití civlisti, ženy a deti, – prostredníctvom amerických ďalekonosných kanónov 777- si však ukrajinskí „čarodejníci“ mohli odpustiť.