Cenzúra trvá-temný vek slovenskej demokracie tiež.

15. júna 2022, dedic, Nezaradené

POSLANCI SCHVÁLILI ĎALŠIU BLOKÁCIU NEPRÍJEMNÝCH WEBOV.

Hanebnosť a chrapúnstvo. Väčšinu poslancov vládnej koalície zjednotil spoločný strach pred demokraciou. Spoločný hriech opäť zafungoval ako integrátor zloby. 73 poslancov predĺžilo oprávnenie pre Národný bezpečnostný úrad blokovať vláde nepríjemné slovenské médiá. NBÚ tak zostáva nie národným bezpečnostným ale národným BLOKAČNÝM úradom /cit. Ľ.Blaha/. Zostáva cenzorskou úradovňou. Ústredím hanebnosti a chrapúnstva. Zatiaľ do 30.septembra 2022.

Nebezpečenstvom pre demokraciu pritom nie sú Hlavné správy, Hlavný denník, Slobodný vysielač, blogy v internetových médiách a pod. Sú to naopak, prejavy demokracie. Nebezpečenstvom pre demokraciu sú predovšetkým zahraničné internetové siete- sociálne siete ako je napríklad Facebook. Ten nedávno siahol po nedemokratickej fašizoidnej praktike – zrušil konto pre jedného z najpopulárnejších facebookerov -opozičného poslanca PhDr.Ľ.Blahu, Phd. Dôvod ? Mal iný názor na dianie v zahraničí a na dianie tu na Slovensku než súčasná vláda, súčasná prezidentka a ich poskokovia v štátnych a verejných inštitúciách. Legislatívny hnus a inštitucionálne chrapúnstvo.

Malou útechou je, že počet poslancov, ktorí za cenzúru a absenciu demokratického ústavného práva na slobodu slova a slobodu prejavu hlasovali sa povážlivo scvrkol. Za fašizoidnú praktiku hlasovala už menšina parlamentu. Bohužiaľ, mnohí zbabelí poslanci do parlamentu neprišli a tak znížili kvórum, potrebné na schválenie cenzúry. Do riadnych volieb zostáva čosi okolo 21 mesiacov. Čím kratšie obdobie do volieb bude, tým viac vládnych poslancov si onedlho akože vstúpi do svedomia a zmení sa na demokratov. Je možné, že ďalšie predĺženie cenzúry sa už neschváli.

Čas hrá v prospech demokracie. No tento čas, umožňujúci fašizoidnej klike ešte stále vládnuť chrapúnskymi metódami, beží veľmi veľmi pomaly. Načim by ho bolo skrátiť úspešnou petíciou a referendom. – Bodaj by sa to podarilo !