Čaputová sa bojí Matoviča

9. júla 2022, dedic, Nezaradené

Mám taký dojem, že Čaputová sa bojí Matoviča. A tak si na rokovanie o riešení krízovej situácie v koalícii neprizvala hlavných aktérov krízy – teda Matoviča a Sulíka, ale akéhosi Edka Hegera. Človiečika, ktorý je jednou nohou síce ešte v eseročke pána Magistra Igora Matoviča, no druhou už šmátra po budúcej parlamentnej a vládnej istote v božskom KDH. Edko mal vraj v tomto smere už príslušné Zjavenie Pána.

Čaputová vyhýbaním sa rokovaniu s priamymi aktérmi vládneho sporu potvrdzuje Matovičov predpoklad o konšpirácii, za ktorou stoja silné oligarchické kruhy a ficovská mafia. Kto vie, či Čaputová nie je ich hovorkyňa. Kto vie, či Čaputová nie je dokonca tajná Ficova podporovateľka, chystajúca triumfálny návrat Ficovej organizovanej mafiánskej skupiny k moci. Čaputová možno vie, že Matovič vie. A bojí sa, aby jej povestne pravdovravný Mgr. Igor Matovič do očí nevykričal holú pravdu. Preto sa Matovičovi vyhýba ako čert svätenej vode.

Čaputová sa ale vyhýba aj Sulíkovi. Bojí sa, že by geissenovsky prostoreký Sulík na tlačovke novinárom nechtiac celú dômyselne vymyslenú konšpiráciu prezradil. A povalil tak ďalšiu vládu – skôr, ako by takáto vláda bola vôbec vymenovaná.

Čaputová holohlavým a plznúcim mužom neverí. Veď o čo sú milší zarastenejší muži ako Heger, Rizman či Šimečka, -no nie ? /O prešedivenom elegánovi G.S. z Piatej avenue ani nehovoriac/.

Apropo, plachá prezidentka „všetkých občanov“ Čaputová: bála sa asi ísť na celonárodný slovenský folklórny megafestival do Východnej, lebo tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Bála sa asi ísť na celonárodnú katolícku mega-púť do Levoče, lebo ani tam nebola. Lebo tam neboli jej voliči. Lebo covid. Nebála sa však ísť na slniečkársku mariškou voňajúcu mega-akciu „Pohoda“ /pekný česky znejúci názov…/,- lebo tam bola medzi svojimi slniečkármi. Lebo tam boli jej mariškou voňajúci deväťkrát zavakcinovaní voliči. No aj tam tentokrát mala akúsi trému /musela z hlavy improvizovať/, keď vo svojom príhovore doplietla, čo sa dalo. Perlou jej vystúpenia bolo, keď sa vyslovila presvedčenie, že už nikdy nesmieme dopustiť reštart tejto vládnej koalácie. Už už som jej chcel zatlieskať,-no ona sa vzápätí opravila: „už nikdy nesmieme dopustiť, aby za vládny návrh hlasovali „fašisti“- chcela som povedať… Pohodoví slniečkári ju po oprave pochválili. Na znak tolerancie a slušnosti potom hríbovci-kaščákovci skritizovali biskupa Haľka, ktorý -predstavte si tú drzosť spovedal na Pohode v provizórnom kostolíku tých, čo o jeho duchovnú službu prejavili záujem.

V chystanom rozhovore s Edkom H. pani Čaputová iste nanesie aj drzú Haľkovu vonkoncom ne-pohodovú provokáciu. Bude to asi to jediné, čo s nádejným kdhákom Edkom Čaputová plodne a konštruktívne vyrieši.