Biden zase perlil ale veselo bolo aj v americkom kongrese

14. júla 2022, dedic, Nezaradené

Naše médiá priniesli správu, že sa USA konečne ako-tak úspešne podarilo otestovať dva druhy hypersonických rakiet. Hypersonické zbrane majú už vo svojom arzenáli Rusko, Čína, KĽDR i India. Ruské hypersonické zbrane vo vývoji dosahujú rýchlosť 28 krát vyššiu ako zvuk, americké zatiaľ 5 krát vyššiu ako zvuk. Najrýchlešie lietadlá sveta dosahujú 3 vyššiu rýchlosť ako zvuk. USA dosiahli síce s jedným „lietadlom“ v laboratóriu rýchlosť až 6 x vyššiu ako zvuk, no toto „lietadlo“ nedokázalo vzlietnuť.

Okrem lietadiel, ktoré nevedia lietať sa v USA dejú aj iné veselé veci. V americkom kongrese sa podľa USA Today napr. pohádal senátor Hodges s jednou profesorkou práva na univerzite v Berkeley, ktorá v kongrese vystúpila ako expert. Predmetom sporu bolo, či zákon o zákaze interrupcií platí aj pre TEHOTNÝCH MUŽOV. Išlo vlastne o transsexuálov, – „mužov“, čo sa nimi stali až po chirurgickom zákroku. Spor nemal víťaza, no pani profesorka si aspoň uľavila-nadala kongresmanovi do „trans-fóbov“.

Trochou veselosti do inak „blbej“ nálady v zdražovaním postihnutých USA prispel v týchto dňoch aj prezident J.Biden. Tent podľa National Review pri návšteve Izraela vyzval na to, aby sme „chránili ČESŤ HOLOKAUSTU“. Pomýlil si totiž slovíčko „horror“ so slovíčkom „honor“. Touto hláškou nadviazal na úsmevné vyhlásenia, podľa ktorých nie je už prezidentom USA ale stále ešte len senátorom za Delaware. Alebo na svoje verejné poďakovanie Ukrajincom za to, že ukrajinský ľud bráni Spojené štáty americké.

Slovenské porekadlo vraví, že keď sa istí ľudia pomýlia, aj pravdu povedia…