„Zabití“ Iránci na Kryme je obyčajný hoax.

25. novembra 2022, dedic, Nezaradené

Našim médiám sa stáva, že publikujú čerstvé, ešte horúce fejky z pera ukrajinských tajných služieb alebo bezpečnostných vládnych štruktúr. Takýmto hoaxom je aj vyhlásenie predstaviteľa Kyjeva Danilova v interview pre The Guardian. Podľa neho boli vďaka hrdinom z ukrajinskej USB zabití na Kryme iránski inštruktori, čo učili Rusov narábať s dronmi. Je to možno úmyselne nepravdivá správa, ktorú si na Slovensku nikto neoveril.

Hoax už vyvrátila iránska vláda, a kategoricky ho vylúčila aj autonómna vláda Krymu. Žiaden iný „zdroj“ okrem kyjevského úradníka túto „správu“ nepotvrdil. Žiaden. No našim médiám stačí informácia zo zdroja ukrajinskej tajnej služby – a vyhlásia ju za pravdu…

Keby sa takto správal chudák bloger s obmedzenými možnosťami overovania informácií,-tak to by už po ňom išla SIS a NAKA ako po údenom. Keď si ale zahoaxujú naše médiá, s bohatými finančnými zdrojmi a vyspelou technickou a informatickou podporou, je pokoj ako na lesnej tíšinke. Keby tie „naše“ médiá použili aspoň alibistické „údajne“ či „vraj“, tak povedzme. Ale uviesť, že Kyjev POTVRDIL, čo sám TVRDIL, tak to je teda silná káva. Tu už presáva hra na akúkoľvek nestrannosť a objektívnosť. A nastupuje obyčajná vojnová propaganda.