TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

3. februára 2023, dedic, Nezaradené

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým.

Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a ich nadriadených Lipšica a Mikulca objaví v médiách aspoň tak, ako sa tam objavila informácia o fiktívnej bombe na Štetinovej ulici, kde býva ŠP Lipšic a v Trnave, kde býva miestny mešuge. Priestor dostalo iba trápne domŕzanie Kaliňáka na chodníku pred políciou…

Inak sa nič nestalo. Ani pšuk, nič. S výnimkou ta3 nič. Na internete síce asi 5-6 tisíc ľudí sledovalo TB live a na youtube podobne,-no tzv. mienkotvorné denníky, verejnoprávne médiá ako SRo a STV nedali nič. Privátne televízie s výnimkou ta3 tiež takmer nič. Vo večerných správach bol iba pár sekundový šot so skresleným a moderátorom komentovaným textom ako sa Smeráci vyhrážali OČTK-ale inak vôbec ale vôbec nič. A pritom na TB odzneli tak závažné informácie, že by sa v inom štáte po ich odznení ľudia nahrnuli do ulíc a režim vládnuci v danom štáte by sa triasol v základoch. Na Slovensku informačné nič-ale vôbec nič. Iba nenávistné protismerácke „komentáre“ á la „vyhrážky OČTK“. Novinárski nevzdelanci považujú za vyhrážanie aj obyčajné pripomenutie právnych dôsledkov za porušenie zákona.

Človek by čakal, že by sa v médiách rozprúdila diskusia za účasti Smeru i jeho politických oponentov a samozrejme za účasti MS SR a OČTK. Na Slovensku nič, ale že vôbec nič. Právne istoty občana sa ukázali byť ilúzia – no médiá mlčia. A vysielajú táraninky o nahlásenej bombe na Štetinovej, o akomsi modrom Dzurindovi, čo vstal z hrobu a straší na politickej scéne, o poslancoch, ktorí nechcú na OH súťažiť s Rusmi a pod. taľafatky a nezmysly. A inak nič.

Novinári sa asi začali šetriť na obdobie po septembrových voľbách. Len čo nastúpi nová, pravdepodobne ľavicová a národniarsky orientovaná vláda, informácií z TB novej opozície /OlaNO, SaS…/ bude plný éter a internet. Spotení mediálni pracovníci nebudú vedieť, kam skôr skočiť. A nebudú vládať kričať od rozhorčenia nad očistnými krokmi novej vlády v oblasti spravodlivosti a bezpečnostných štruktúr. Novinári budú robiť 7 x 24. Nečudo, že sa teraz šetria.

Takže na záver si dovoľujem poznamenať, že to mlčanie alebo znevažovacie komentáre médií na TB Smeru plne chápem a neprotestujem. Informačný oddych pred povolebným fofrom je bezpochyby potrebný.

Tento článok má preto iba konštatačný charakter. Situácia je predsa taká, akú slovenskí voliči chceli. Majú vládu, akú chceli. Majú právny stav a policajnú aktivitu, akú chceli.

Hrôzovláda bude minimálne do októbra pri kormidle. A opozícia čo nevidieť v base. Všetko bude tak, ako to občania /naposledy 21.januára/ chceli. Všetko je, – ako sa v peknej pokrokovej slovenčine vraví, – všetko je O.K.