Vyhrá Smer+Hlas+Republika+SNS; teda žiaden „pat“

27. septembra 2023, dedic, Nezaradené

Niekoľkokrát recyklovaný „expert“ Slosiarik dnes mudroval o akomsi povolebnom pate /RTVS-24-ka/. Opieral sa pritom o výsledky prieskumu agentúry Ipsos. Čudné, že k tomu dospel. Pretože ľavicová a národná koalícia by podľa týchto výsledkov mala jasnú parlamentnú takmer ústavnú väčšinu. Takže žiaden pat, – ale víťazstvo Slovákov a návrat Slovenska do rúk slovenského národa.

Niekto by mohol namietať, že medzi v ľavicovej a národnej koalícii sú neprekonateľné animozity a že Hlas do vlády spolu s Republikou nikdy nepôjde. Áno, takéto „nikdy-politické“ reči má zopár členov vedenia Hlasu. Napríklad Draxler či Pellegrini. Uznávam, takéto „verdikty“ boli vyslovené. Aktéri ich však vyslovili PRED voľbami, nie po nich. Po voľbách sa začína iná hra. Hra programových prienikov a skicovania možného vládneho programu resp. možného personálneho obsadenia vlády. To sa už deje za stenami sekretariátov, bez tlaku médií a výsledok hry býva často prekvapivý. Čo sa stalo nemožné, zdá sa odrazu veľmi prirodzené.

Nepriatelia slovenskej suverenity a slovenskej štátnosti z PS, SaS, KDH a OLaNO majú jedinú nádej, ako nepustiť ľavicu k moci-naliehať na Pellegriniho, aby účasť Republiky vo vláde vetoval. Áno, potom by sa zdanlivo na povolebnej scéne mohol objaviť mocenský pat. Áno, potom by Čaputová mohla oslavovať, -lebo jej Odor by získal ďalšie mesiace na vládnutie a ďalšie ruinovanie SR. Áno, mohlo by sa to stať – ale iba za predpokladu, že by Hlas /nie už iba Pellegrini/ kolektívne a definitívne odmietol sedieť vo vláde s Republikou a tiež za predpokladu, že by sa Republika nezachovala štátnicky a neposkytla by svoju podporu vláde Smer+Hlas+SNS z OPOZÍCIE. Napríklad ako protislužbu za to, že programové vyhlásenie vlády Smer, Hlas SNS nebude obsahovať nič, čo by bolo za červenou čiarou Republiky. Republika a koalícia by si nemuseli svoje dojednania dávať na papier, stačilo by aby fungovali v praxi.

Nezmysel, napr. prestup ľavicového Hlasu do tábora fanatickej liberálnokonzervatívnej pravice nebudem analyzovať. Prenechávam tieto konšpirácie iným. Napríklad zákerným sokolom a ich ešte viac zákerným „sokoliarom“.

Stále som presvedčený, že skutoční Slováci sú normálni ľudia, ktorí chcú svojej vlasti – Slovensku, len dobre. Som presvedčený že títo Slováci budú voliť Smer alebo iné ľavicové a národniarske strany. Som presvedčený, že po 30.9. tu nebude žiaden pat, ani pokračovanie Odora do ďalších predčasných volieb.

Som presvedčený, že SR bude mať po 30.9. normálnu ľavicovú a národnú vládu. Vláda Smeru, Hlasu, SNS a Republiky prinesie Slovensku suverenitu, normalitu a predpoklady na stabilný hospodársky, sociálny a duchovný rozvoj.