Korčokove čudá. Pellegriniho zázraky.

3. apríla 2024, dedic, Nezaradené

O pár hodín sa začne moratórium pred druhým kolom volieb. Je tu posledná šanca na to, aby volebný štáb pána Korčoka ešte čosi vypotil a ešte nejako pričaroval na svoju stranu stále viac unikajúce víťazstvo. Korčokovci sa ako topiaci sa človek aj slamky chytajú, aby sa ešte udržali nad vodou. Korčokovi marketingoví mágovia preto začínajú čarovať…

Ako ? Nuž za všetky čudá a čáry máry aspoň dva-tri príklady.

Po prvé, v posledných hodinách boli prezentované viaceré prieskumy verejnej mienky, ktoré mali voličov poinformovať o najnovších preferenciách v prospech kandidátov. Podľa renomovanej agentúry Focus z včerajšieho večera by v druhom kole vyhral Pellegrini so ziskom takmer 51% hlasov. Tesne po druhej televíznej besede by sa podľa inej známej agentúry SANEP víťazom druhého kola tiež stal Pellegrini s niečo okolo 50,5% hlasov. Pellegrini podľa prieskumu SANEPu vo včerajšej diskusii na televízii Markíza jasne dominoval. Bol sebaistejší, dôveryhodnejší a celkove si zlepšil svoje vyhliadky na zvolenie. Víťazstvo Pellegriniho v druhom kole prognozuje aj agentúra Medián.

-Na počudovanie, iný názor má agentúra Ipsos. Táto u nás ešte nová agentúra, pracujúca na objednávku pre korčokovský Denník N na počudovanie favorizuje o 0,1% Korčoka. Pomerne neznáma agentúra NMS Market Research pracujúca pre iný korčokovský denník – Denník N, odhadla Korčokovo čudesné víťazstvo na asi + 1,5%. – Nuž, čudo sa objaví, keď to Korčok najviac potrebuje. Stačí zaplatiť.

Korčokovi vyslovil zatiaľ podporu iba Matovič a minikandidát Dubovský. Je to taký pšuk, no napr. v objektívnej RTVS hrajú tieto dve podpory pre Korčoka úlohu ústredných hajlajtov.

Po druhé, čudá sa stávajú aj pokiaľ ide o niektoré analytické články na internetových portáloch. Takéto články tam chvíľu sú, no len čo niekto z korčokovského predvolebného tímu zavolá, už zrazu nie sú. Zmiznú ako gáfor. Takto zmizol napr. článok o tom, že čím bude účasť na druhom kole volieb vyššia, tým väčšie šance na víťazstvo má P.Pellegrini. A že to osobitne platí pre tých voličov, čo v prvom kole volili Š.Harabina.

Po tretie, čudá či skôr v jeho prípade zázraky sa tu a tam udejú aj v prospech P.Pellegriniho. Dnes boli tri-štyri takéto zázraky. Jedným z nich je spoločné vyhlásenie strán vládnej koalície na podporu P.Pellegriniho. Druhým je potom vyhlásenie otcov-zakladateľov KDH Čarnogurského, Klepáča, Andráša a spol., varujúce pred voľbou progresívneho liberála Korčoka. A tým nepriamo podporujúce voľbu Petra Pellegriniho na post prezidenta Slovenskej republiky. Tretím zázrakom v prospech Pellegriniho je oznámenie J.Kubiša, kandidáta na prezidenta SR, ktorý v prvom kole získal 2,04% hlasov, že v druhom kole podporí P.Pellegriniho. Podporu P.Pellegrinimu vyslovil aj Boris Kollár a jeho Sme rodina a český ex-premiér Babiš. Podporu Pellegrinimu nepriamo, opisne, vyjadril napokon aj Harabin.

– Nech je akokoľvek, pán Boh zaplať za takéto síce dosť zriedkavé ale o to milšie „božie zázraky“.