Založ si blog

Dedič po novom

Príbuzný, ktorý písal blogy na základe cestopisov nášho nebohého strýka sa ponúkol, že mi prepustí blog, ktorým sprístupnil verejnosti strýkove zážitky zo sveta. Občas som ich na rodinných stretnutiach počúval, občas aj čítal. Bratranec ich teraz pripravuje na knižné publikovanie. Na jeho ponuku som si povedal -dobre, skúsim to. Rád píšem a rád si všímam svet okolo seba a rád by som sa s inými podelil aj o postrehy a myšlienky, ktoré mi v tejto súvislosti prichodia na um. Najmä dnes, v ťažkej dobe, plnej politických erupcií, zápletiek, zákazov a tabu, keď je dobré a pravdivé slovo vzácne ako šafran.

Toto je prvý blog dalo by sa povedať nového dediča. Resp. dedičovho dediča. Obsahovo by som sa chcel pohybovať v oblastiach, kde sa pohybovali resp. pohybujú blogeri ako malinova, gabo, viva, ferro, cyril, winnettou, paje, gumurin, vajansky, peter, nezabudka, istvanova, eduard, oliver, rikaerika, vorobelova, cudzinec, durila, pskakal, jahn, dorčak, devana, cudzis, jankratky, stan021, peter 4, cudzinec, karol… a pod. Chvalabohu, múdrych ľudí je medzi blogermi Pravdy mnoho. Keď aj zloba jedného-dvoch zotne, ďalší sa objavia. Rád ich čítam, hoci niektorí z nich už nie sú dostupní a iní sa v súčasnej situácii sami vzdali publikovania. Verím, že to, čo napíšem, nebude ani urážlivé, ani nepravdivé a a ani nudné. Napokon, rozhodne o tom čitateľ.

Verím, že len a len čitateľ. A nie niekto iný.

Balíček trinásť-pánboh pri nás !

21.02.2024

EU dostala z USA a z Londýna zase príkaz a tak vyhlásila 13.balík „sankcií“ proti Rusku. Je to však vraj len akási ochutnávka toho, čo ako americké sankcie sľúbil onedlho vyhlásiť prezident Biden. Vraj sa Rusi majú na čo tešiť. Nuž tešia sa už teraz. Rusi majú zmysel pre každú deduškovu americkú „srandu“. Prvý podpredseda výboru Rady federácie [...]

Progresívci sa tu začali rozliezať ako rakovina už dávno pred voľbami

20.02.2024

Postupne vychádza najavo, ako nám tu pekne po roku 2020, napriek tomu, že sa do NRSR ešte nedostali – tzv. progresívci z PS pekne rozliezli a pekne metastázovali. Okupácie pozície prezidenta štátu, – to bol síce najväčší, no zďaleka nie jediný úspech PS. Ďalším strategicky dôležitým úspechom PS bolo získanie väčšiny v skupine europoslancov, zvolených do [...]

Poznáte Glovaťáka ? Nie ? A Jeleňa ? Nie ? – A to sa nehanbíte ?!

19.02.2024

Glovaťáka musí po dnešku poznať predsa každý. Dnes s ním najprv robili interview všetky televízie. Potom sa na jeho a Jeleňovej tlačovej konferencii zúčastnila markíza, jojka, ta3, rtvs a mnohé internetové médiá. No a večer bol ako veľká VIP hosťom v samostatnej relácii u pána moderátora Bielika. Slovom, dnes ste sa s Glovaťákom mali možnosť stretnúť kedykoľvek a [...]

EÚ, Európska únia, vlajka

Mihál vyzval Brusel brániť právny štát na Slovensku, Hajšel hovoril o politickom boji

23.02.2024 06:58

Vo štvrtok bolo vypočúvanie zástupcov Európskej komisie v Európskom parlamente vo Výbore pre kontrolu rozpočtu (CONT) s účasťou slovenských poslancov.

Pranie špinavých peňazí / Peniaze / Euro /

Sídlom nového úradu EÚ na boj proti praniu špinavých peňazí bude Frankfurt

23.02.2024 06:41

V závažných prípadoch alebo pri opakovanom porušení zákona bude mať tento úrad právomoc uvaliť aj sankcie.

cannabis, marihuana, konope

Bundestag hlasuje o legalizácii konope na rekreačné účely

23.02.2024 06:26

Prípadné schválenie umožní dospelým ľuďom obmedzené pestovanie a tiež vlastnenie až 50 gramov tejto drogy na rekreačné účely.

húfnica M777, vojna na Ukrajine, streľba, kanón, vojaci

ONLINE: ABC News: Na jar a v lete môže mať Ukrajina katastrofálny nedostatok munície

23.02.2024 06:20, aktualizované: 07:07

Ak Ukrajina nedostane od USA sľúbenú pomoc v miliardách dolárov, tak už počas jari môže čeliť "katastrofálnemu" nedostatku munície, píše ABC News.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 712
Celková čítanosť: 2665949x
Priemerná čítanosť článkov: 3744x

Autor blogu

Kategórie