Založ si blog

Prečo tu ktosi konšpiruje o posádke krížnika „Moskva“ ?

Nechápem prečo tu niekto na stránke Pravdy splieta konšpirácie o osude posádky krížnika „Moskva“, keď je v dostupnom spravodajstve agentúr všetko vysvetlené. Na palube krížnika bolo 485 mužov. Z nich loď tureckého námorníctva zachránila 54 mužov a ruské lode 431 mužov. Nikto z posádky nezahynul. Všetci zachránení sú teraz v Sevastopole. Boli ošetrení a teraz sú objektom prísneho vyšetrovania. Dokonca za pomoci polygrafu /detektoru lži/.

Ruské úrady vytypovali 5 príčin tragédie krížnika: zásah protilodnou raketou ukrajinskej /Neptun/ alebo americkej /Pinguin/ výroby, zlyhanie ľudí pri manipulácii s vlastnými raketami, náraz na mínu alebo sabotáž jedného /či viacerých/ členov posádky-agentov SBU. Vzhľadom na charakter poškodenia trupu lode – diery v spodnej časti lode smerujúce zvnútra von a to v sekcii, kde sa skladovali rakety -je momentálne najpravdepodobnejšie verzia o sabotáži zvnútra posádky. Preto sa posádka v Sevastopole prísne stráži a podrobuje vyšetrovaniam.

Krížnik Moskva bol starý 41 ročný, ešte sovietskej výroby. Modernizácia ČF už s takýmito krížnikmi nerátala. Napriek tomu ide o citeľnú stratu. Pretože pred chystanou ruskou ofenzívou vznikla pri Odesse slabina v PVO ruských síl. RF má síce v Čiernom mori ešte tri krížniky rovnakej triedy-no tie sú súčasťou ochrany pobrežia Ruska /Novorossijsk, Soči, Sevastopoľ/ a na účely špeciálnej operácie neboli zatiaľ uvoľnené.

Strata krížnika „Moskva“ je aj podľa priznania velenia RF mrzutosť, ktorá trochu skoriguje plán chystanej ofenzívy. Krížniky typu Moskva v Čiernomorskom flote nahradili moderné bojové lode spájajúce funkcie raketových krížnikov s nosičmi vrtuľníkových letiek. Napríklad 1134-B „Kerč“ a 61 „Smetlivyj“. Úlohy, ktoré plnila „Moskva“ bude asi plniť práve „Smetlivyj“.

Bojová loď „Smetlivyj“, ktorá asi nahradila „Moskvu“

Foto urobil autor článku.

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

Diaľnica A6 / Doprava / Kittsee-Jarovce /

Nehoda pri hraniciach so Slovenskom si vyžiadala tri životy, diaľnicu A6 uzavreli

13.08.2022 13:09

Havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane dieťaťa viedol prevádzač. Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho pridal a chcel utiecť smerom do Rakúska.

Víchrica

Vietor strhol na hudobnom festivale pri Valencii časť pódia, hlásia jednu obeť

13.08.2022 12:29

Ďalších 17 osôb sa zranilo. Traja zo zranených utrpeli vážne úrazy a 14 ďalší ľudia mali menšie zranenia.

fico, kaliňák

Fico a Kaliňák sa pre kauzu Súmrak znovu obrátili na Žilinku. Chcú, aby využil paragraf 363

13.08.2022 12:00, aktualizované: 12:52

Fico tiež kritizoval policajného prezidenta Hamrana, ktorý podľa neho kryje zločincov na NAKA.

Moskva

Odliv mozgov z Ruska je príležitosťou pre Západ. A nielen ekonomickou

13.08.2022 11:37

Bývalý analytik americkej CIA Kent Harrington sa domnieva, že Rusi v zahraničí môžu vytvoriť spoločenstvo, ktoré potom môže komunikovať s Rusmi v ich vlasti a teoreticky aj ovplyvniť ich postoje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789727x
Priemerná čítanosť článkov: 2336x

Autor blogu

Kategórie