Založ si blog

Fašisti vo Francúzsku vyhrali

Dalo sa to čakať s pravdepodobnosťou rovnou istote. Vo Francúzsku bude naďalej vo funkcii prezidenta malý Macron teda vlastne Micron. Sprevádzaný svojou mumióznou maminou, pardon manželkou. S takmer totálnou podporou médií, veľkokapitálu, prisťahovalcov a najmä svojich pánov spoza Atlantiku sa mu to opäť podarilo. Explicitne za neho hlasovala iba niečo vyše štvrtina Francúzov s volebným právom, ale stačilo to, lebo za LePenovú hlasovalo ešte menej ľudí s volebným právom.

O výsledku volieb rozhodli tí, čo voliť nešli a tí, voliči ľavice, ktorých dezorientoval ľavičiar Melenchon svojim politologicky nepríčetným odporúčaním nevoliť „extrémistku“ LePenovú ale menšie zlo-pravičiara Macron. Nepripomína vám tento pseudoľavičiar jedného slovenského „ľavičiara“ – Petríčka-Cukríčka ?

O výsledku volieb rozhodli stovky faktorov a ich interakcií – no v podstate, zjednodušene povedané o výsledku volieb rozhodla najmä jedna OBROVSKÁ MEDIÁLNA LOŽ. Lož, že LePenová je „fašistka“. Jednoduchí ľudkovia, chudobnejší duchom, informovanosťou a schopnosťou spracovávať informácie kritickým intelektom uverili sloganu o LePenovej fašizme. Bez dôkazov, bez vlastných skúseností,-iba tak, pod tlakom všeobecnej mienky, tlmočenej médiami. A pritom OPAK JE PRAVDA. LePenová nemá ani vo volebnom programe, ani v praktickej politickej činnosti nič fašistické. Nič totalitárne. Naopak, jej program je pluralitný, aj ke´d zdôraznňujúci vlastenectvo, národniarstvo a patriotizmus. LePenová nechce diktatúru jedného názoru, nechce nadradenosť rás, nechce vyhnať z Francúzska prisťahovalcov. Chce, aby francúzska vláda presadzovala v zahraničnej politike iba francúzske záujmy. Chce, aby francúzska armáda a francúzske zbrojovky pracovali iba pre silu Francúzska a nenalievali olej do ohňa v cudzích vojnách, rozpútaných USA.

Fašizmus nie je, keď dávate na prvé miesto záujmy svojho národa. Fašizmus nie je vtedy, keď je cieľom politiky rozvoj vlasti. Fašizmus je v spôsobe vedenia svojej politiky. Fašistická je politika potierajúca právo ľudí na slobodný výber, na pluralitu názorov, na prístup k informáciám a na výber partnerov a priateľov podľa historických tradícií a aktuálnych obchodných a kultúrno-spoločenských záujmov. – A to je presne tá politika, akú uplatňoval a bude uplatňovať E. Macron. Macronova politika je postavená na jednom názore – liberálnom demokratickom ideále, presadzovanom násilnými prostriedkami. Je to politika skrz naskrz fašistická. V záujme bohatých – no najmä amerického veľkokapitálu, ovládajúceho od čias Marshallovho plánu celú francúzsku ekonomiku.

Macron robil a zase bude robiť nie francúzsku ale americkú politiku. Jeho fašizmus je v tom, že sa záujmy takéhoto veľkokapitálu presadzujú agresívnymi a brutálnymi metódami. Spomeňme zásahy Macronovej polície proti žltým vestám, proti odporcom násilnej vakcinácie, proti odporcom francúzskeho zasahovania do konfliktu na Ukrajine. Macronov fašizmus je aj v tom, že i dnes v noci Macronovi policajti zastrelili dvoch demonštrantov proti jeho opätovnému nástupu k moci. Macronov fašizmu je v účasti Cudzineckej légie, francúzskej rozviedky a špeciálnych síl v bojoch na strane banderovcov. V tom, že v katakombách pod Azovstalom sú aj francúzski špecialisti a agenti.

Macron nie je originál fašista. Na to je on príliš MICRON, príliš maličký pánko. Fašista Macron je GENERIKUM tých originálnych pravých fašistov – Anglo-Američanov. Je to ich poslušný chlapček, ktorý sa hrá na samostatného parlamentára pri vyjednávaní s Maďarmi, Nemcami, Rusmi, Číňami. Nie v záujme prirodzených organických a tradičných cieľov geopolitiky Francúzska, lež podľa požiadaviek a propozícií made in USA.

Víťazstvo fašistu Macrona vo Francúzsku je očakávaný smutný dôkaz toho, že veľké a svojbytné Francúzsko už dávno neexistuje. Umrelo s posledným veľkým samostatne konajúcim Francúzom – generálom de Gaullom. A to čo za ním prišlo, a čo od zajtra bude zase,- to už je len taký malý vichistický kolaborantský režim. Nehodný veľkého národa a jeho kedysi veľkej histórie.

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

MHD / Mestská hromadná doprava /

Ľudia s covidom môžu ísť na testovanie aj MHD, musia však dodržať opatrenia

13.08.2022 14:16

Za pozitívnu sa podľa vyhlášky ÚVZ považuje osoba po doručení pozitívneho výsledku RT-PCR, LAMP, antigénového testu či Point of care testu.

Gardské jazero

Tretina pobrežných a jazerných vôd v Taliansku je kontaminovaná

13.08.2022 14:00

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu uskutočneného v rámci environmentálneho projektu Goletta Verde.

Diaľnica A6 / Doprava / Kittsee-Jarovce /

Nehoda pri hraniciach so Slovenskom si vyžiadala tri životy, diaľnicu A6 uzavreli

13.08.2022 13:09

Havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane dieťaťa viedol prevádzač. Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho pridal a chcel utiecť smerom do Rakúska.

Víchrica

Vietor strhol na hudobnom festivale pri Valencii časť pódia, hlásia jednu obeť

13.08.2022 12:29

Ďalších 17 osôb sa zranilo. Traja zo zranených utrpeli vážne úrazy a 14 ďalší ľudia mali menšie zranenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789853x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie