Založ si blog

Zatajené informácie na pokračovanie

Najskôr z domova:

 • Kolega hríbar z Martina v lesoch pri Bystričke našiel už prvé hríby sosnové. Súdiac podľa fotky, pekné, ale vraj červivé. Akokoľvek, hríbar prišiel z lesa celý zhrozený. Nie z medveďov, ale z chamtivých urbárskych a štátnych drevomafiánov. Tí mu cez zimu zobrali-zničili polovicu hory, kam chodil na hríby, čučoriedky a za oddychom. V lese zostali iba vyjarčené zablatené traktorové prte, porozhadzované vetvy a pne po zdravých kapitálnych stromoch. Takúto istú skúsenosť mám z urbárskou a privátnou drevomafiou aj ja z Liptova. Horšie je, že jej pomáhajú aj miestni starostovia, a dokonca aj liptovskomikulášsky okresný odbor životného prostredia. Jeho šéfka odobrila súkromníkovi napr. holorub v katastri obce P. – a potom, -keď sa to začalo vyšetrovať /dodnes sa neukončilo/ odišla na lepší flek ochraňovať prírodu do Demänovskej doliny a Nízkych Tatier. Zdá sa, že bývalý ochranár Budaj je na slovenskú drevomafiu krátky. Vlády sa menia-no banditi na slovenských lesoch ďalej ryžujú. – A verejnosti predkladajú falošný cieľ – chúďatá medvede. Tie sa túlajú po holoruboch zúfalo, ako my hríbari.
 • Po nástupe politického marketingára pána Novotu do prezidentského tímu začala Čaputová robiť zaujímavé – evidentne už predvolebné kroky. Na uzmierenie si katolíckej väčšiny občanov SR a zoslabenie jej slniečkárskeho imidžu vyznamenala štátnymi vyznamenaniami troch zavraždených katolíckych národovcov-študentov z Bielej légie, de facto zavraždených českými šovinistami a boľševikmi. Predvčerom podporila finančnú pomoc Matici slovenskej vo výške 1,5 mil.eur a dnes sme sa z RTVS dozvedeli, že si uctila pamiatku významného slovenského vedca, vynálezcu a národniara Aurela Stodolu. – Čaputová evidentne rozširuje svoju cieľovú voličskú populáciu. V týchto troch prípadoch to nie je na škodu.
 • Zaujímavé veci sa udiali aj v oblasti fungovania právneho štátu. Úhlavného nepriateľa súčasnej ministerky spravodlivosti Kolíkovej /jej bývalého nadriadeného/ obvinili OČTK so všelijakých finančných vecí. Kolíkovej všelijaké finančné veci zostali tam, kde ich dnešná vláda zamietla- teda pod kobercom. Za údajne protiprávnu činnosť bývalého šéf-prokurátora mu hrozí 14 rokov basy. Súčasnému šéf-prokurátorovi Lipšicovi za protiprávnu činnosť už trest vymerali: dostane písomné pokarhanie a musí uhradiť tuším 140 eur za súdne trovy.
 • Za ruský plyn na ďalší mesiac Sulík zaplatil presne podľa inštrukcií Gazprombanky: zmluvnú sumu v eurách poslal na konverzný rubľový účet do Gazprombanky – keď odtiaľ prišla suma v rubľoch do RF, dodávky ruského plynu boli na mesiac zabezpečené.
 • Novinári nás na Slovensku ďalej plašia stále pravdepodobnejšou desivou vládnou koalíciou po budúcich voľbách: Hlas+SaS+PS. Teda tým najhorším z toho najhoršieho. Dá sa slovenský volič znovu oklamať ?

Zo zahraničia:

 • V ČR na Pardubickej univerzite zakázali styk so študentmi doc. Milanovi Javúrkovi. Akýsi rusofóbny študent ho udal, že na prednáške citoval dve state zo slovenskej publikácie “ Vojna v tieni Majdanu…“ a vyzýval študentov, aby čítali všetky informačné zdroje a a až potom si na vojnu na Ukrajine urobili vlastný názor. – Mne sa vyhadzov ani pri najtvrdších protivládnych prednáškach v čase perestrojkového socializmu neprihodil. Jeden milicionár ma chcel síce po prednáške zastreliť poľovníckou puškou,-ale potom sme to s ním v bare pri poháriku za pomoci jeho kolegov potichu urovnali.
 • The New York Times včera napísal, že túžba Zelenského dosiahnuť mier, po ktorom sa pod vládu Kijeva vrátia všetky obsadené oblasti, vrátane Donbasu a Krymu je nerealistická. Za mier bude musieť Ukrajina zaplatiť bolestivými územnými stratami.
 • V očakávaní pouličných bojov zamínovali ozbrojené sily Ukrajiny mnohé lokality mesta. Zamínovali však aj okolie rodinného domu, v ktorom stále žije jedna ukrajinská rodina. Tá o svojom osude informovala verejnosť mobilom cez ukrajinskú sociálnu siete. Ako to napokon s rodinou dopadlo, médiá neinformovali.
 • V litovskom Vilnijuse sa uskutočnilo stretnutie ruských emigrantov a pobaltských Rusov, ktorí odmietajú špeciálnu vojenskú operáciu RF na Ukrajine. Gary Kasparov a spol. sa posťažovali, že rusofóbia na Západe postihuje nielen proputinovských zlých Rusov aj ich – proamerických, liberálnych Rusov loyálnych voči Západu. Vypracovali preto koncept „PREUKAZU DOBRÉHO RUSA“, čosi na spôsob Russische Ausweis-u, ktorý pre Rusov kolaborujúcich z cez 2.sv.vojnu s Nemcami vydávali na okupovaných územiach ZSSR nemecké nacistické orgány. „Preukaz dobrého Rusa“ má ruským emigrantom na Západe pomôcť pri získavaní zamestnaní, bankových pôžičiek, víz, sociálnych benefitov, povolení k pobytu, prístupe k vládnym tendrom, k zamestnaniam v štátnej správe a pod.
 • Predvčerom si v Rusku, Bielorusku, Kazachstane a niektorých ďalších post-sovietskych republikách pripomenuli 100- té výročie založenia Pionierskej organizácie v Sovietskom Rusku. Polohumorne a nostalgicky sa na pionierske časy pospomínali mnohí súčasní ruskí a bieloruskí politici-vrátane bieloruského prezidenta Lukašenka. Hovorilo sa o tom, že až 60 % súčasných obyvateľov Ruska boli kedysi pionieri. Starí páni a dámy sa pokúšali spomenúť, ako sa pionierska šatka viaže. Bez ostychu sa pripomenulo, že náplň a techniky pionierskej práce, dokonca aj heslo „buď pripravený-vždy pripravený“ prevzali ruskí/sovietski pionieri od anglo-amerických skautov. Dozvedeli sme sa, že sa v RF onedlho založí pionierstvu podobná federálna detská organizácia – samozrejme nielen na starých tradíciách, ale aj s novou, súčasnej informatickej dobe vyhovujúcou náplňou.
 • Z Azovstalu včera vyšli do zajatia všetci traja vodcovia pluku Azov s prezývkami Kalina, Volyna a Regis. Pridal sa k nim údajne aj jeden americký admirál, bývalý šéf špeciálnych operácií US Navy , štvorhviezdičkový generál Eric Thor Olson, jeden britský plukovník /J. Bailly/ a zopár inštruktorov z krajín NATO, vrátane inštruktora snajperstva S. Pinnera . Informáciu o zajatí amerického generála admirála Olsona však dnes spochybnil ruský televízny Pervij kanal. Tak či onak, spolu Azovstal opustilo 2439 teda takmer 2500 bojovníkov Ukrajiny a asi 500 civilistov. Vrátane asi 1500 bojovníkov z blízkeho závodu Iljiča a tisíckou bojovníkov zajatých v iných častiach Mariupolu je to okolo 5 000 ukrajinských zajatcov. Väzenské kapacity DNR nestačia a tak sa ukrajinskí vojenskí zajatci presúvajú do Rostova na Done, Novorossijska a i. Živiť celkove takmer 12 000 ukrajinských zajatcov už nie je maličkosť. Našťastie, úroda pšenice v RF vyzerá tohto roku veľmi nádejne.
 • USA hrozili likvidáciou ruskej čiernomorskej flotily, ak táto bude blokovať vývoz ukrajinského obilia z prístavov v Nikolajeve a Odesse. Po telefonátoch amerického ministra obrany Austina s ruským kolegom Šojguom a amerického náčelníka štábu Milleyho s jeho ruským kolegom Gerasimovom sa dohodli pre obilie akési „humanitárne koridory“. Problémom zostali iba ukrajinské míny, ktorými je Čierne more zamorené a ktoré ohrozujú plavbu od Mariupola po Istanbul. PS: pre veľký úspech znovu prikladáme prefotené fotky „fešáckych“ generálov Milleyho /USA/ a Gersimova /RF/.
 • V USA sa množia výzvy vylúčiť z NATO krajinu s najväčšou armádou – Turecko. Problémom je veto Turecka pre vstup Fínska a Švédska do tejto organizácie. Ale tiež to, že Turecko nedovolí vojenským lodiam zo štátov, ktoré nemajú v Čiernom mori pobrežie /USA, UK, F, I, DK…/ vplávať do Čierneho mora. Problémom je, že Turecko okupuje kurdské oblasti v Sýrii a Iraku a že vlastní ruské rakety S-400. Erdogan je navonok neoblomný, -nakoniec však asi ustúpi – no Západ to bude „niečo stáť“.
 • Americký prezident J.Biden počas pobytu v Južnej Kórey navštívil závod firmy Samsung. Spolu s kórejským prezidentom. V ďakovacej reči si Biden poplietol meno súčasného kórejského prezidenta s menom toho predchádzajúceho. A tak miesto poďakovania „drahému priateľovi JUNovi“ poďakoval „drahému priateľovi MUNovi“. – Ajajáááj…Bidena by dnes volilo iba 39% Američanov. Nečudo, -veď jeho nástupu vzrástli ceny pohonných hmôt do aut o 88%. Bidenova predpoveď, že za jeho vlády bude kurz dolára voči rubľu 1 ku 200 sa nesplnil. Kurz bol včera 1 ku 57.

Veru, veru – ajajáááj….

Generál Milley /USA/
Generál Gerasimov /RF/
Štvorhviezdičkový americký generál -admirál Eric Thor Olson /údajne v ruskom zajatí-čo ale iné pramene spochybňujú/ .

Autorom fotiek týchto krásavcov z tv je autor textu

Mediálni vlčiaci útočia na Mečiara a Klausa: zakladateľov slovenskej a českej štátnosti

02.07.2022

Možno je to len iba falošný prejav solidarity novinárov so svojimi neschopnými a neslušnými kolegami. Možno je to iba pokus zmyť z predstaviteľov tohto čoraz rozporuplnejšieho povolania biľag zlyhania. Možno ide o snahu zakryť nedostatočnú vzdelanostnú, informačnú a áno aj morálnu pripravenosť novinárov viesť dialóg s dvoma veľkými slovenskými a českými štátnikmi, [...]

Otázky do diskusie s diskutérmi

01.07.2022

Technický blog pre pána F., diskutéra v diskusiách na tomto portále. Včera som tu uverejnil článok na istú tému. Mnoho diskutérov s ním súhlasilo, mnoho nesúhlasilo. Taký je život. Vážim si jedných i druhých, že si dali robotu, prešli nie celkom jednoduchou registráciou diskutérov a položili na papier svoje názory. Stál som im za robotu a to je pre mňa pocta. Medzi [...]

Ukrajinské marginálie

30.06.2022

Spojené ruské sily armády RF a armád DNR a LNR kontrolujú už podľa Ukrinfo viac ako 50% územia poslednej bašty Kijeva v Luganskej NR – mesta Lisičansk. GŠ OS UA dal pokyn na odsun ukrajinských jednotiek v malých skupinách, ktoré si možno ruskí pozorovatelia nevšimnú alebo nebudú smrtiacemu ruskému delostrelectvu stáť za námahu a zbytočné výdavky. Napriek tejto [...]

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 298
Celková čítanosť: 653018x
Priemerná čítanosť článkov: 2191x

Autor blogu

Kategórie