Založ si blog

O jednom pohraničnom stĺpe a mŕtvom Putinovi

Správu o tom, že bol prezidentom Zelenským odvolaný zo svojej funkcie veliteľ ukrajinskej „Služby bezpečnosti Ukrajiny“ /SBU/ v Charkovskej oblasti Roman Dudin priniesli stručne aj naše médiá /RTVS/. Uviedli, že tak Zelenskij urobil pre vážne chyby v práci Dudina.

Dudin sa k svojmu odvolaniu priamo nevyjadril. Zelenskému sa však akoby pomstil informáciou /na sociálnej sieti Telegrama/, popisujúcou ako to bolo so zasadením široko medializovaného stĺpa s ukrajinskými farbami na „oslobodenom“ hraničnom páse pri ukrajinskej hranici. Podľa Dudina išlo o osobnú propagandistickú iniciatívu samotného prezidenta Zelenského. Bez konzultácie s vojenskými veliteľmi dal 7 bojovníkom príkaz, aby so stĺpom prenikli na hraničnú čiaru, tam ho zakopali a urobili o celej veci niekoľko dokumentačných fotografií a videí.

Problém vznikol, keď si skupinku Ukrajincov so stĺpom všimli ruskí pohraničiari a len čo bez predbežnej konzultácie Ukrajinci vstúpili do pohraničnej „no go“ zóny,-začali Rusi na nich páliť. Štyria Ukrajinci prišli o život a traja boli zranení. Samotný stĺp utekajúci ranení príslušníci OS UA stratili pri úteku kdesi v blízkom poli.

Ďalšie „pikošky“ zo zákulisia kijevského vládnutia sa zrejme ešte dozvieme. Urazený Dudin sa totiž zastrája, že ich onedlho zverejní.

Príhodu o pohraničnom stĺpe nepovažujem za extrémne dôležitú. Zverejňujem ju iba preto, lebo sa médiá /vrátane tohto/ občas miesto serióznych politických správ venujú klebetám a menia sa na pôrodnicu kadejakých fejkov a hoaxov. – Príkladom je chýr /rozširovaný ako inak Britmi/ o „Putinovom dvojníkovi“, ktorý sa objavuje na verejnosti v roli „prezidenta“. Prečo ? Pretože vraj skutočný Putin už nedávno zomrel…Hoaxy takejto úrovne sú nehodné medializácie aj v súčasných ťažkých časoch. A ich efekt je pre propagandistov, čo ich vypustili do éteru nulový, ba vysoko pravdepodobne dokonca kontraproduktívny.

Ak by bol Putin poverčivý, tak si po takomto hoaxe mädlí ruky a teší sa na dlhý, predlhý život.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921426x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie