Založ si blog

O jednom pohraničnom stĺpe a mŕtvom Putinovi

Správu o tom, že bol prezidentom Zelenským odvolaný zo svojej funkcie veliteľ ukrajinskej „Služby bezpečnosti Ukrajiny“ /SBU/ v Charkovskej oblasti Roman Dudin priniesli stručne aj naše médiá /RTVS/. Uviedli, že tak Zelenskij urobil pre vážne chyby v práci Dudina.

Dudin sa k svojmu odvolaniu priamo nevyjadril. Zelenskému sa však akoby pomstil informáciou /na sociálnej sieti Telegrama/, popisujúcou ako to bolo so zasadením široko medializovaného stĺpa s ukrajinskými farbami na „oslobodenom“ hraničnom páse pri ukrajinskej hranici. Podľa Dudina išlo o osobnú propagandistickú iniciatívu samotného prezidenta Zelenského. Bez konzultácie s vojenskými veliteľmi dal 7 bojovníkom príkaz, aby so stĺpom prenikli na hraničnú čiaru, tam ho zakopali a urobili o celej veci niekoľko dokumentačných fotografií a videí.

Problém vznikol, keď si skupinku Ukrajincov so stĺpom všimli ruskí pohraničiari a len čo bez predbežnej konzultácie Ukrajinci vstúpili do pohraničnej „no go“ zóny,-začali Rusi na nich páliť. Štyria Ukrajinci prišli o život a traja boli zranení. Samotný stĺp utekajúci ranení príslušníci OS UA stratili pri úteku kdesi v blízkom poli.

Ďalšie „pikošky“ zo zákulisia kijevského vládnutia sa zrejme ešte dozvieme. Urazený Dudin sa totiž zastrája, že ich onedlho zverejní.

Príhodu o pohraničnom stĺpe nepovažujem za extrémne dôležitú. Zverejňujem ju iba preto, lebo sa médiá /vrátane tohto/ občas miesto serióznych politických správ venujú klebetám a menia sa na pôrodnicu kadejakých fejkov a hoaxov. – Príkladom je chýr /rozširovaný ako inak Britmi/ o „Putinovom dvojníkovi“, ktorý sa objavuje na verejnosti v roli „prezidenta“. Prečo ? Pretože vraj skutočný Putin už nedávno zomrel…Hoaxy takejto úrovne sú nehodné medializácie aj v súčasných ťažkých časoch. A ich efekt je pre propagandistov, čo ich vypustili do éteru nulový, ba vysoko pravdepodobne dokonca kontraproduktívny.

Ak by bol Putin poverčivý, tak si po takomto hoaxe mädlí ruky a teší sa na dlhý, predlhý život.

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

Gardské jazero

Tretina pobrežných a jazerných vôd v Taliansku je kontaminovaná

13.08.2022 14:00

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu uskutočneného v rámci environmentálneho projektu Goletta Verde.

Diaľnica A6 / Doprava / Kittsee-Jarovce /

Nehoda pri hraniciach so Slovenskom si vyžiadala tri životy, diaľnicu A6 uzavreli

13.08.2022 13:09

Havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane dieťaťa viedol prevádzač. Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho pridal a chcel utiecť smerom do Rakúska.

Víchrica

Vietor strhol na hudobnom festivale pri Valencii časť pódia, hlásia jednu obeť

13.08.2022 12:29

Ďalších 17 osôb sa zranilo. Traja zo zranených utrpeli vážne úrazy a 14 ďalší ľudia mali menšie zranenia.

fico, kaliňák

Fico a Kaliňák sa pre kauzu Súmrak znovu obrátili na Žilinku. Chcú, aby využil paragraf 363

13.08.2022 12:00, aktualizované: 12:52

Fico tiež kritizoval policajného prezidenta Hamrana, ktorý podľa neho kryje zločincov na NAKA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789814x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie