Založ si blog

Chrapúni na Liptove zavraždili neškodnú medvedicu!

Som ďaleko od Slovenska, ale zlá zvesť ma našla aj tisíce kilometrov od mojej vlasti. Včera či predvčerom tlupa platených škodcov prírody, ktorí o etológii medveďa nemá ani poňatie, chrapúnskym spôsobom zavraždila tri a pol ročnú medvedicu, ktorá tohto roku prvýkrát priniesla na svet dve medvieďatká.

Nevzdelanci z tzv. zásahovéhp tímu vykonali brutálnu vraždu a nechali na pospas sotva polročné medvieďatá a tým ich odsúdili na smrť hladom. Banda opilcov-tzv. chatárov z krčmy pri Kokavskom moste, chamtiví majitelia penziónov na Hrdove, neokrôchaní poloanalafabeti z chát, ktoré sa vďaka ktovieakej motivácii starostu Pribyliny Kohúta rozmnožujú v ochrannom pásme TANAPu ako huby po daždi a alibistickí ľudia zo Štátnej ochrany prírody D.Karaskom počnúc a referentom v LM končiac majú na rukách krv troch nevinných zvierat. Zvierat, ktoré sa previnili tým, že sa zdržiavali vo svojom rodnom lese, v jedinom domove ktorý majú. Previnili sa tým, že v noci po ožratých primitívoch, potom čo od revu zachrípli a odvliekli sa do chát, prišli okolo ohniska pozbierať odpad, ktorý po nich odstal. Previnili sa tým, že sa narodili v divočine, ktorú sa zlí chamtiví ľudia rozhodli zničiť, vybetónovať a zmeniť na zdroj ziskov z ubytovania kadejakej výletníckej čvargy.

Medvedica, ktorú vražedné negramotné komando zlikvidovalo, nikdy nikoho nenapadla. Vraj poškodzovala „majetok“ – áno odvliekla ďalej tácky s polozjedenými klobáskami, ktoré okolo ohniska nechali v noci hodujúci opilci. Alebo zhodila na zem krmidlo so slnečniciou pre vtáky. „Obrovské škody“ napáchala…. V porovnaní s holorubmi, aké s požehnaním Okresného úradu životného prostredia v Liptovskom Mikuláši /na čele s býv.šéfkou Popelářovou/ vykonali v prospech barbarských developerov na Hrdove pri Belej neandertálski miestni pilčíci /dali dolu takmer 100 asi 60-70 ročných smrekov / sú tieto medvedie škody fakt „obrovské“. Medveď tu a tam vyhrabal na chatovom pozemku korienok. Táto škoda je tiež asi v porovnaní s tou, ktorú urobili developeri vyrýpaním cesty a zhotovením ilegálnej hradskej k penziónu v tratranskom lese,- „obrovská“.

Nie som liberálny slniečkársky ochranár z Bratislavy. Filozofia Grétky Thunbergovej sa mi bridí. Som človek, narodený a vychovaný na lazoch v objatí stredoslovenských hôr. S medveďmi sa stretávam vyše pol storočia. V úzkom kontakte s liptovskými medveďmi žijem vyše 30 rokov. Aj medvede v Liptovskej Kokave a v Pribyline poznám prakticky všetky. Poznal som aj zavraždenú medvedicu a jej mladé. Keď sme sa stretli, pekne som sa im prihovoril a každý išiel svojou stranou. Medvedica bola v porovnaní s nebezpečenstvom, predstavovaným zlými ľuďmi z miestnych dedín, v porovnaní so zadubenými chatármi a hosťami chát, ktorí si do Tatier prišli užívať techno music, rachot na svojich harlejkách, ohňostroje a klimatizáciu v penziónoch, skutočne nepatrnou hrozbou.

Chamraď z rodu homo sapiens však mala a má iný názor. Táto chamrad je na Slovensku početná a ďalej sa množí. Rapídne okolo seba betónuje, kachličkuje, elektrifikuje, šíri sa ako metastáza po kedysi nádhernej tatranskej prírode. Túto svoloč medvede a ostatná tatranská príroda nezastavia. Ani môj blog ju nezastaví. Ju zastaví iba ona sama. Keď všetko pekné svojimi nenažratými papuľami skonzumuje, začne žrať samu seba. Vo veľkej vojne. vo veľkej epidémii, v inej podobe veľkej žranice.

Želám tejto čvarge, želám všetkým, čo sa udaniami, žalobami, úradnými rozhodnutiami a vražedným konaním podieľali na smrti liptovskej medvedice z Hrdovam- aby boli prvými obeťami tejto veľkej žranice, ktorú aj oni sami na seba privolali. Želám im, aby ich zlikvidoval nejaký nebeský zásahový tím na reguláciu tvora homo sapiens. Želám im, aby im príroda vrátila to, čo si od nej „požičali“.

Chrapúni na Liptove zavraždili neškodnú medvedicu. A odsúdili na smrť jej dve polročné medvieďatká. Chrap´úňom želám všetko najhoršie. Medvedici pokojný pohyb po nekonečných nebeských lesoch, plných malín, čučoriedok a mladej ďatelinky.

Česť pamiatke liptovskej medvedici a celej kedysi tak krásnej slovenskej prírode ! A od teba milostivý Bože si vyprosujem, aby si každému nadelil, čo mu po zásluhe patrí. Každému po zásluhe !

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

autobus košice

Autobus na košickej stanici zrazil chodkyňu a vliekol ju 200 metrov

21.05.2024 14:00

V čase dopravnej nehody sa v autobuse nachádzal len vodič. Jeho dychová skúška bola negatívna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876405x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie