Založ si blog

Chrapúň stavia a „užíva“ si v chate /2/

Aby chrapúň mal kde realizovať svoj deviantný chatársky sen, musí najprv zohnať pozemok. Málokedy má svoj. To by stálo tisíce a on štvorkár-päťkár na to nemá. Preto sa snaží vydrankať nejaký od miestneho urbáru, od obce, od pozostalých po nejakom majiteľovi, prípadne podvodom kúpiť pozemok za úradný odhad od Slovenského pozemkového fondu. To sa charpúňovi podarí ale iba vtedy, keď napr. jeho manželka robí na okresnom katastrálnom úrade. Dajme tomu v L.M.. Alebo na inom úrade, užitočnom pre tých, čo o pozemkoch rozhodujú.

Dôležité je tiež mať priaznivo motivovaného a navyše prírodu neľúbiaceho starostu. Napríklad v obci P. Takýto starosta vybaví úpravu územného plánu, dá potrebné stavebné povolenie /veď sme „múdro“ stavebné úrady delimitovali do rúk miestnej chamtivej mini-oligarchie/. A keď to aj nevybaví, prižmuruje oči, pokiaľ chata nestojí a keď je už hotová,- dá stavebnému delikventovi pokutu pár desiatok eur a čierna stavba je spätne zlegalizovaná. – Ide predsa o miestneho rodáka, kamaráta, niekoho, to vie na mňa veľa vecí a pod. Ale ak by išlo napríklad o Bratislavčana či Košičana, potom beda mu-ak by si chcel urobiť pri chate podstienku širšiu čo len o 10 cm, pokuta v stovkách či tisícoch eur ho neminie.

Chrapúň využíva fakt, že lesné porasty s 40-8O ročnými smrekmi sú v katastri vedené ako lúky, či pasienky /tu sa za čias derešovania a Márie Terézie chovali ovce/. Staré stromy fikne dolu. Pre istotu sa zmýli v hranici pozemku a fikne dolu aj stromy na susedných pozemkoch . Ke´d to polícia a prokuratúra začne vyšetrovať, povie, že on dal dolu iba stromy zo svojho „pasienku“. A vraj ktosi neznámy využil jeho legálny výrub /OŽP bol totiž motivovaný a stromy mu povolil dať dolu/ využil – a stromy ilegálne vyťal a ukradol.

Pozemok už je. Teraz treba kameń a piesok. Aha,-veď ten je priamo v lese – v potoku ! Treba aj drevo na krov – aha, ve´d v lese je dosť pekných rovných stromov ! Treba štrk na vybudovanie príjazdovej hradskej krížom cez les a lúky až k jeho chate – aha, pri hlavnej ceste je dosť posypového materiálu na zimu-kamaráti za fľašku zoberú a cestu vysypú … Treba vodu ? Vyhĺbime studňu v pramenisku horského potoka. Alebo zahradíme či odrazíme celý prameň aj s potokom !

Chata stojí. Pokuta za legalizáciu čiernej stavby je zaplatená. Teraz treba odstrániť stavebný odpad. Buldozér ho zahrabe do najbližšieho jarku. Okolie, kde predtým rástli svrčinky, čučoriedky, brusnice, vres, papradie, krasovlasy, zvončeky, prilbice, náprstky, margarétky treba „skultivovať“ podľa chrapúňových predstáv. A tak pôvodný lesný porast vytrhá a miesto neho nasadí napr. v TANAPE/NAPANTE tuje ako vo vilovej štvrti v meste. Dá k nim zopár z riečky ukradnutých ozdobných balvanov, prípadne privezie travertínové skaly z Bešeňovej samozrejme zadarmo/. Prisype k tomu molč z Mercury Marketu a parčík a la chrapúň je národnom parku je hotový.

Z Mercury Marketu dovlečie konfekčnú detskú plastovú šmýkačku a vybetónuje obrovské ohnisko. Pristaví ozrutný altánok a cestu od chaty k altánku a ohnisku vydláždi. Do chaty kúpi satelit, veľký televízor, americkú chladničku, umývačku riadu a pod. modernizmy.

Chata teraz spĺňa chrapúňove predstavy o luxuse. Už len volať kamarátov. Organizovať žranice, pitky, techno-koncerty či kandráčovky aspoň pred ľudí s 10 autami. Alebo intím party s frajerkami. A keď sa to zunuje – dá si chrapúň inzerát na internet a ponúkne ubytovanie vo svojom horskom apartmáne. A začne zarábať. Samozrejme nezdanene ! A keď sa v okolí objaví divá zver-medve´d, líška či diviak, spíše s podobnými chrapúňmi petíciu na ich odstrel. Veď les je tu pre ľudí. Pre ľudí ako on – a nie pre nejakú divú zver !

Za rok-dva vznikne – za starostovania pána K. a ministrovania pána B. na kedysi peknej lúke a v kedysi nenarušenom lese za pomoci pár tuctov chrapúňov osada CHRAPÚŇKOVO.

Pokračovanie nabudúce !

Tu bola prd 6 rokmi lúka úplne bez chát-len pre jelene, zajace a medvede-a občas pre jalovice-všimnite si tú širokú cestu z makadamu cez kedysi lúku plnú kvetov…
Chrapúň stavia chatičku
Staveniská majú rozmery ako pri stavbe hotela
Železobetónové základy, pivnica, podzemná garáž sa do ochr. pásma TANAPu hodí – či nie ?
Chrapúňov raj-tu boli pred 3 rokmi hríby, čučoriedky a brusnice-teraz molč,dlažba a makadam
Chrapúňov obžerský altánok a cesta k nemu ako v Bratislave
Posledné kúsky lúky už zdobia kolíky
CHRAPÚŇKOVO
Odtiaľto sa šíri „príjemná“ hudba

Autorom fotiek je autor textu

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.

Markéta Pekarová Adamová

Predsedníčka českej snemovne telefonovala na Taiwan, v marci tam vycestuje

01.02.2023 11:15

Markéta Pekarová Adamová sa prostredníctvom videohovoru spojila s ministrom zahraničných vecí Taiwanu Wu Čao-siem.

budaj

Našli Budajov podpis pre ŠtB, zaviazal sa oznamovať 'protispoločenskú činnosť'

01.02.2023 10:27, aktualizované: 11:45

Pri práci na dokumente pre RTVS našiel český historik dokument s podpisom Jána Budaja, v ktorom sa zaviazal spolupracovať s ŠtB.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246131x
Priemerná čítanosť článkov: 2646x

Autor blogu

Kategórie