Založ si blog

Chrapúň stavia a „užíva“ si v chate /2/

Aby chrapúň mal kde realizovať svoj deviantný chatársky sen, musí najprv zohnať pozemok. Málokedy má svoj. To by stálo tisíce a on štvorkár-päťkár na to nemá. Preto sa snaží vydrankať nejaký od miestneho urbáru, od obce, od pozostalých po nejakom majiteľovi, prípadne podvodom kúpiť pozemok za úradný odhad od Slovenského pozemkového fondu. To sa charpúňovi podarí ale iba vtedy, keď napr. jeho manželka robí na okresnom katastrálnom úrade. Dajme tomu v L.M.. Alebo na inom úrade, užitočnom pre tých, čo o pozemkoch rozhodujú.

Dôležité je tiež mať priaznivo motivovaného a navyše prírodu neľúbiaceho starostu. Napríklad v obci P. Takýto starosta vybaví úpravu územného plánu, dá potrebné stavebné povolenie /veď sme „múdro“ stavebné úrady delimitovali do rúk miestnej chamtivej mini-oligarchie/. A keď to aj nevybaví, prižmuruje oči, pokiaľ chata nestojí a keď je už hotová,- dá stavebnému delikventovi pokutu pár desiatok eur a čierna stavba je spätne zlegalizovaná. – Ide predsa o miestneho rodáka, kamaráta, niekoho, to vie na mňa veľa vecí a pod. Ale ak by išlo napríklad o Bratislavčana či Košičana, potom beda mu-ak by si chcel urobiť pri chate podstienku širšiu čo len o 10 cm, pokuta v stovkách či tisícoch eur ho neminie.

Chrapúň využíva fakt, že lesné porasty s 40-8O ročnými smrekmi sú v katastri vedené ako lúky, či pasienky /tu sa za čias derešovania a Márie Terézie chovali ovce/. Staré stromy fikne dolu. Pre istotu sa zmýli v hranici pozemku a fikne dolu aj stromy na susedných pozemkoch . Ke´d to polícia a prokuratúra začne vyšetrovať, povie, že on dal dolu iba stromy zo svojho „pasienku“. A vraj ktosi neznámy využil jeho legálny výrub /OŽP bol totiž motivovaný a stromy mu povolil dať dolu/ využil – a stromy ilegálne vyťal a ukradol.

Pozemok už je. Teraz treba kameń a piesok. Aha,-veď ten je priamo v lese – v potoku ! Treba aj drevo na krov – aha, ve´d v lese je dosť pekných rovných stromov ! Treba štrk na vybudovanie príjazdovej hradskej krížom cez les a lúky až k jeho chate – aha, pri hlavnej ceste je dosť posypového materiálu na zimu-kamaráti za fľašku zoberú a cestu vysypú … Treba vodu ? Vyhĺbime studňu v pramenisku horského potoka. Alebo zahradíme či odrazíme celý prameň aj s potokom !

Chata stojí. Pokuta za legalizáciu čiernej stavby je zaplatená. Teraz treba odstrániť stavebný odpad. Buldozér ho zahrabe do najbližšieho jarku. Okolie, kde predtým rástli svrčinky, čučoriedky, brusnice, vres, papradie, krasovlasy, zvončeky, prilbice, náprstky, margarétky treba „skultivovať“ podľa chrapúňových predstáv. A tak pôvodný lesný porast vytrhá a miesto neho nasadí napr. v TANAPE/NAPANTE tuje ako vo vilovej štvrti v meste. Dá k nim zopár z riečky ukradnutých ozdobných balvanov, prípadne privezie travertínové skaly z Bešeňovej samozrejme zadarmo/. Prisype k tomu molč z Mercury Marketu a parčík a la chrapúň je národnom parku je hotový.

Z Mercury Marketu dovlečie konfekčnú detskú plastovú šmýkačku a vybetónuje obrovské ohnisko. Pristaví ozrutný altánok a cestu od chaty k altánku a ohnisku vydláždi. Do chaty kúpi satelit, veľký televízor, americkú chladničku, umývačku riadu a pod. modernizmy.

Chata teraz spĺňa chrapúňove predstavy o luxuse. Už len volať kamarátov. Organizovať žranice, pitky, techno-koncerty či kandráčovky aspoň pred ľudí s 10 autami. Alebo intím party s frajerkami. A keď sa to zunuje – dá si chrapúň inzerát na internet a ponúkne ubytovanie vo svojom horskom apartmáne. A začne zarábať. Samozrejme nezdanene ! A keď sa v okolí objaví divá zver-medve´d, líška či diviak, spíše s podobnými chrapúňmi petíciu na ich odstrel. Veď les je tu pre ľudí. Pre ľudí ako on – a nie pre nejakú divú zver !

Za rok-dva vznikne – za starostovania pána K. a ministrovania pána B. na kedysi peknej lúke a v kedysi nenarušenom lese za pomoci pár tuctov chrapúňov osada CHRAPÚŇKOVO.

Pokračovanie nabudúce !

Tu bola prd 6 rokmi lúka úplne bez chát-len pre jelene, zajace a medvede-a občas pre jalovice-všimnite si tú širokú cestu z makadamu cez kedysi lúku plnú kvetov…
Chrapúň stavia chatičku
Staveniská majú rozmery ako pri stavbe hotela
Železobetónové základy, pivnica, podzemná garáž sa do ochr. pásma TANAPu hodí – či nie ?
Chrapúňov raj-tu boli pred 3 rokmi hríby, čučoriedky a brusnice-teraz molč,dlažba a makadam
Chrapúňov obžerský altánok a cesta k nemu ako v Bratislave
Posledné kúsky lúky už zdobia kolíky
CHRAPÚŇKOVO
Odtiaľto sa šíri „príjemná“ hudba

Autorom fotiek je autor textu

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

Andrej Plenkovič

V chorvátskych voľbách zvíťazila strana premiéra Plenkoviča, naznačil exit poll

17.04.2024 19:57

Stredo-pravicová Chorvátska demokratická únia by mohla v 151-člennom parlamente podľa prieskumu obsadiť 58 mandátov.

brusel, polícia, krajná pravica, pravica, konzervatívci

Medzinárodný škandál v Bruseli a veľké víťazstvo euroskeptikov. Konferencia nacionalistov napokon pokračuje

17.04.2024 18:25

Konferencia nacionalistického a euroskeptického tábora sa koná len niekoľko týždňov pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu.

Fico

Fico v júni navštívi Čínu, Eštok o tom rokoval s veľvyslancom

17.04.2024 17:57

Okrem politických konzultácií so svojím rezortným partnerom absolvuje i návštevu vybraných spoločností v Pekingu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2811310x
Priemerná čítanosť článkov: 3724x

Autor blogu

Kategórie