Založ si blog

Hurá na medvede – alebo prečo sú novinári proti vede ?

Čítal som článoček jednej novinárky k vysoko odbornej téme sčítania medve´dov. Zoológovia z Karlovej uniiverzity dva roky v teréne zisťovali skutočný stav medve´dov v SR pomocou objektívnej met´ody analýzy DNA. Analyzovali trus a chlpy medve´dov a dospeli k číslu okolo 1050. – Čo sa stalo ?

Čo sa stalo ? Nuž spustila sa obvyklá kampaň financovaná asi ľu´dmi ako Boris Kollár-bez poctivej VŠ. Realizovaná luďmi z prostredia lesníkov, ktorí by si radi čoskoro zastrieľali na vzácne medvedie trofeje. A podporovaná dobre namotivovanými propagandistami z médií. – A čo je výsledok ? Názor lesníka, ktorý má učilište alebo priemyslovku, rád by si na medve´da legálne vystrelil a je teda vrcholne neobjektívny- sa dáva na vyššiu úroveň ako názor nezaujatých vedcov zoológov. Novinári rozkrúcajú v novinách ďalšie kolo hysterickej kampane proti medve´dom. Znovu idú plašiť ľudí, znovu vymýšľať táraniny o krvavých medvedích predátoroch. A čo je za tím: developerské peniaze a peniaze tzv. podnikateľov v turizme. Peniaze, peneži, peníze. Hanba, veľká mediálna hanba pre tých, čo sa do tohto špinavého kšeftu proti medve´dom a proti celej slovenskej prírode zapojiili a zapájajú.

Tu však vonkoncom nejde iba o medvede, dokonca ani len o slovenskú prírodu. Tu ide o hodnotu vedeckého poznania, o hodnotu vzdelania, o hodnotu racionálnej analýzy. Ak takto dnes novinári spochybňujú vedcov-zoologov, lebo sa to nehodí do krámu politikom a oligarchom typu nedouka a krčmového filozofa Borisa Kollára, zajtra napadnú kvalifikovanosť lekárov, stavbárov-statikov čo architektov, pozajtra kvalifikovanosť výskumníkov v biochémii, v genetickom inžinierstve, v atómovej fyzike. A čo nám potom zostane ? Nuž iba návrat do štádia pred homo sapiens, V tlupách neandertálcov nerozhodovali a nebudú rozhodovať vedci, ale alfa-samci s najväčšími kyjakmi.

A možno pán Boris Kollár chce práve toto. Aby prestal mať mindráky z nedostatku vzdelania a mohol sa odvolávať na svoj status alfa samca s najväčším kyjakom. Čoskoro sa mu to možno podarí. Zrušme vysoké školy, zrušme akadémie vied – A HURÁ NA MEDVEDE !

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

Petr Pavel

Pavel: Názory na zahraničnú politiku by nemali narúšať vzťahy Čechov a Slovákov

16.04.2024 15:52

Česko začiatkom marca v reakcii na postoj SR k vojne na Ukrajine odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

Juraj Blanár

Blanár nepodporí možné sankcie, ktoré by zasiahli viac občanov SR ako Irán

16.04.2024 15:29

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ majú rokovať o možnom uvalení sankcií na Irán v súvislosti s jeho víkendovým útokom na Izrael.

Podvod

Fanúšikovia hokeja, pozor. Neznámy páchateľ ponúka na internetovom portáli falošné lístky na MS

16.04.2024 15:11

Vystupuje pod rôznymi menami, s rôznymi telefónnymi číslami a uvádza odlišné bankové účty, na ktoré žiada zaslať peniaze.

Russia Ukraine War

Chýbali rakety, zničili elektráreň. Zelenskyj sa hnevá, že Ukrajine chýba ochrana, akú dostal Izrael

16.04.2024 15:07

Volodymyr Zelenskyj sa sťažuje, že Izraelu pomohli spojenci ochrániť vzdušný priestor pred útokom Iránu, ale od neba nad Ukrajinou dávajú ruky preč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809834x
Priemerná čítanosť článkov: 3722x

Autor blogu

Kategórie