Založ si blog

Kto chce súdiť Putina …

Viem, že toto o chvíľu zmizne ľuďom z dohľadu, ale nedá mi, aby som nereagoval na tie stupídne táraniny o tom, ako skupiny poslancov žiadajú stíhať Putina za vlastizradu. – Áno, v USA už bežia kongresové iniciatívy, zamerané na Bidenov impíčment. No v Rusku nič také nie je. V Rusku momentálne hodnotia komunálne voľby. Včera spočítavali hlasy po prvom kole komunálnych volieb. Pred nimi, v rámci kampane sa niektorí proti-putinovskí miestni poslanci snažili zaujať voličov silnými rečami. Jednou z nich je aj humoristická požiadavka, zameraná na „súdenie Putina „.

Protivládni miestni /obecní, obvodní / poslanci napriek silným rečiam proti Putinovi nič nedosiahli. 81% hlasov v prvom kole komunálnych a regionálnych volieb získalo Putinovo Jednotné Rusko. Na druhom mieste skončili Zjuganovovi komunisti a na treťom ako tradične liberálni demokrati zomrelého Žirinovského. Komunisti a liberálni demokrati, ako je známe tvoria s Putinovským Jednotným Ruskom faktickú vládnu koalíciu. Iba v jednom volebnom obvode /tuším na Kaukaze/ získali nejaké mandáty poslanci zo Spravodlivého Ruska a na Sachaline dvaja kandidáti Strany dôchodcov. Aj tieto strany však spolupracujú s putinovcami.

Radikálne proti-putinovská opozícia nikde v prvom kole neprešla. Nevadí. Hlavné je, že sa so svojimi silnými rečami dostala až hen,- do slovenských médií….

Putinovi viac ako títo exoti uškodilo niečo iné. Predvčerom bol na Dni Moskvy otvárať gigantické vyhliadkové „ruské kolo“ nazvané Slnko Moskvy. Je to kolo, vyššie ako londýnske. Je najvyššie v Európe. Problém je, že je to t.č. aj najvyššie nefungujúce kolo v Európe. Lebo už včera ho museli zastaviť a na jeho sprevádzkovaní t.č. pracujú opravári. – Samozrejme, že celá vec sa stala inšpiráciou ku mnohým aj Putina trochu zosmiešňujúcim „šútkam“. Ale to je momentálne asi tak všetko. Žiadne obvinenie z vlastizrady. – „Smola“…..?!

Dobrá správa pre PS, Olano a SaS

16.04.2024

Všimli ste si to ? Koalícii Smer, Hlas a SNS sa podarilo splniť predvolebný sľub o znížení cien potravín, o poklese inflácie a oživení investičnej výstavby. Dobrá správa pre Šimečku, Matoviča, Grohlinga – či nie ? Aspoň trocha útechy pre občanov pred tým, než Kamenický a spol. začnú realizovať tvrdý no nevyhnutný reštrikčný masaker…. Zatiaľ je to [...]

Jančkárová – generátor politickej nenávisti

14.04.2024

Každému súdnemu človeku, ktorý sledoval dnešný“moderátorský“ výkon Marty Jančkárovej na STV1 musí byť už jasné, prečo je potrebné spravodajské a publicistické relácie RTVS totálne prekopať, vymeniť v nich dramaturgiu a personál. Jančkárová väčšinu svojho „moderátorského“ času venovala politickej polemike s podpredsedom NRSR a poslancom [...]

Šimečka je najkrajší, najmúdrejší a najlepší hasič

14.04.2024

Dementi /toto nie je oslovenie nikoho dôležitého, toto späťvzatie článku, ktorý tu mal byť ešte do obeda no už nie je…/. Nie je pravda, že pán Šimečka je čosi ako „pyroman“. Nie je pravda, že pán Šimečka chodí do Bruselu zakladať ohníky, v ktorých majú zhorieť peniaze pre SR, – aby potom vyzýval vládu SR hasiť. Pravda je, že pán Šimečka je [...]

ČR SR politika premiér Fico návšteva prvá

Prieskum: Za urovnanie vzťahov s Českom je 70 percent Slovákov

16.04.2024 14:15

Opačný názor má 17 percent populácie.

mobil, sledovanie, telekomunikácie

Špionážnym softvérom Pegasus mala bývalá poľská vláda sledovať vyše 500 ľudí

16.04.2024 13:36

Nová poľská koaličná vláda obvinila predchádzajúcu vládu strany PiS, že systém Pegasus použila na sledovanie osôb spojených s vtedajšou opozíciou.

Ľubica Rošková, súd Pezinok,

Exposlankyňa Smeru Rošková je vinná v kauze agrodotácií

16.04.2024 13:27

Zároveň je povinná uhradiť spôsobenú škodu vo výške viac ako 150-tisíc eur.

Ukrajina

Rusku sa kráti čas: Rezervy im dôjdu za jeden rok, pokiaľ bude mať Ukrajina čím strieľať

16.04.2024 13:23

Front na Ukrajine formujú tri dôležité charakteristiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 755
Celková čítanosť: 2809718x
Priemerná čítanosť článkov: 3721x

Autor blogu

Kategórie