Založ si blog

Kto chce súdiť Putina …

Viem, že toto o chvíľu zmizne ľuďom z dohľadu, ale nedá mi, aby som nereagoval na tie stupídne táraniny o tom, ako skupiny poslancov žiadajú stíhať Putina za vlastizradu. – Áno, v USA už bežia kongresové iniciatívy, zamerané na Bidenov impíčment. No v Rusku nič také nie je. V Rusku momentálne hodnotia komunálne voľby. Včera spočítavali hlasy po prvom kole komunálnych volieb. Pred nimi, v rámci kampane sa niektorí proti-putinovskí miestni poslanci snažili zaujať voličov silnými rečami. Jednou z nich je aj humoristická požiadavka, zameraná na „súdenie Putina „.

Protivládni miestni /obecní, obvodní / poslanci napriek silným rečiam proti Putinovi nič nedosiahli. 81% hlasov v prvom kole komunálnych a regionálnych volieb získalo Putinovo Jednotné Rusko. Na druhom mieste skončili Zjuganovovi komunisti a na treťom ako tradične liberálni demokrati zomrelého Žirinovského. Komunisti a liberálni demokrati, ako je známe tvoria s Putinovským Jednotným Ruskom faktickú vládnu koalíciu. Iba v jednom volebnom obvode /tuším na Kaukaze/ získali nejaké mandáty poslanci zo Spravodlivého Ruska a na Sachaline dvaja kandidáti Strany dôchodcov. Aj tieto strany však spolupracujú s putinovcami.

Radikálne proti-putinovská opozícia nikde v prvom kole neprešla. Nevadí. Hlavné je, že sa so svojimi silnými rečami dostala až hen,- do slovenských médií….

Putinovi viac ako títo exoti uškodilo niečo iné. Predvčerom bol na Dni Moskvy otvárať gigantické vyhliadkové „ruské kolo“ nazvané Slnko Moskvy. Je to kolo, vyššie ako londýnske. Je najvyššie v Európe. Problém je, že je to t.č. aj najvyššie nefungujúce kolo v Európe. Lebo už včera ho museli zastaviť a na jeho sprevádzkovaní t.č. pracujú opravári. – Samozrejme, že celá vec sa stala inšpiráciou ku mnohým aj Putina trochu zosmiešňujúcim „šútkam“. Ale to je momentálne asi tak všetko. Žiadne obvinenie z vlastizrady. – „Smola“…..?!

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Zo Slovenska mizne korupcia !!!

31.01.2023

Neveríte ? Nech sa páči pozrieť si rebríček krajín sveta, zhotovený Sorosovou mimovládkou Transparency International. Kto tieto údaje za SR poskytol ? Nuž slovenská pobočka Transparency International /TI/. Na základe čoho ? Údajov z OČTK, zo súdov, zo štátnych inštitúcií ? Nie ? Údajov zo sociologických prieskumov verejnej mienky ? Nie. – TI získala údaje z [...]

Lasica mal tu a tam aj pravdu..

30.01.2023

Milan Lasica raz pri spomienkach na nemenovaného významného Slováka zhodnotil jeho tvorbu z posledných rokov života slovami /parafrázujem/ : Sú ľudia, ktorým genialitu vzal ich príliš dlhý život. Keby žili kratšie a netvorili tak dlho, príp. ešte aj na staré kolená nepolitizovali, boli by sa do histórie zapísali oveľa viac ako takto. Múdra myšlienka – v Lasicovom [...]

Progresívne Slovensko Šimečka

Hnutie Progresívne Slovensko pôjde do volieb samostatne

01.02.2023 12:25

Šéf hnutia Michal Šimečka chce, aby bolo PS samostatne ako liberálna strana súčasťou férovej súťaže strán.

Mestská poliklinika Trnava

Zomrel im lekár a pacientom zostáva už len čakať. Počet zdravotníkov v dôchodkovom veku nebezpečne rastie

01.02.2023 11:50

Na problémy so starnutím lekárov sa poukazuje roky. Pomôcť má aj kompletná reforma ambulantného sektora.

Markéta Pekarová Adamová

Predsedníčka českej snemovne telefonovala na Taiwan, v marci tam vycestuje

01.02.2023 11:15

Markéta Pekarová Adamová sa prostredníctvom videohovoru spojila s ministrom zahraničných vecí Taiwanu Wu Čao-siem.

budaj

Našli Budajov podpis pre ŠtB, zaviazal sa oznamovať 'protispoločenskú činnosť'

01.02.2023 10:27, aktualizované: 11:45

Pri práci na dokumente pre RTVS našiel český historik dokument s podpisom Jána Budaja, v ktorom sa zaviazal spolupracovať s ŠtB.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 1246120x
Priemerná čítanosť článkov: 2646x

Autor blogu

Kategórie