Založ si blog

Reklama plná černochov

Na Slovensku žije už dosť veľa černochov. Viem o niektorých, ktorí tu roba v šoubiznise čiernych bačov, hrajú futbal alebo basketbal či nebodaj študujú. No viac ako na športoviskách je černochov v reklamách slovenských televízií. Černosi, žijúci na Slovensku musia byť extrémne solventní, keď sa vyskytujú v reklamách na predovšetkým drahšie, luxusnejšie výrobky. Na týchto čiernych boháčov pôsobia slovenské reklamy mimoriadne motivačne. Veď dobre, nič proti tomu.

Ďalšími menšinami, ktoré sa vyskytujú v slovenských televíziách čoraz častejšie, sú religiózne a sexuálne menšiny. Rastie počet reklamných klipov s tibetskými mníchmi, s bozkávajúcimi sa mužmi a hladkajúcimi dievčatami. Veď dobre, nič proti tomu.

V honbe za tak prepitrebnou korektnosťou sa však vytvára moderná mapa súčasného Slovenska. Slovensko je podľa týchto reklám totálne „BLM“, afroamerické, dúhové, s občanmi žijúcimi v aktívnych environmentálne , slniečkársky orientovaných komunitách. Tomuto trendu sa prispôsobujú aj agentúry na prieskum politických preferencií. Dvíhajú napr. preferencie slniečkárskej PS. Priaznivci PS sú ako Colombova žena, – každý o nich hovorí, no nikto tie státisíce priaznivcov reálne nevidel.

Slovensko je naozaj krajina menšín. Žijú tu Maďari, Rusíni, Vietnamci, no najmä Rómovia. Rómski spoluobčania sú vďační návštevníci obchodných centier a aj vďační diváci TV. V reklamách však slovenskí Maďari, no predovšetkým RÓMOVIA chýbajú, takmer neexistujú. V reklamných šotoch nie je po nich ani chýru, ani sluchu. Samozrejme až na výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo /napr. stará Čekovského kreslená rómska miniséria/. Rómov je bezpochyby v reklamách oveľa menej, ako černochov. Je to čudné a malo by sa s tým niečo urobiť…

Menšinám patrí budúcnosť Slovenska. Aspoň tak nás učia misionári z Bruselu. Veď dobre, nič proti tomu. Ide len o to, aby tá reklamná vymaľovánka slovenskej krajiny bola čo najviac reprezentatívna. Ide o to, aby bola realistická. Ide o to, aby sa popri černoškoch a japončíkoch na reklamných šotoch tu a tam objavili aj usmievavé tváričky malých Rómov, s peknými bielymi zubami. Slovensko budúcnosti, – to je oveľa skôr krajina veselých a šťastných Rómov než krajina vyšportovaných afroamerických či afrických černochov.

Akokoľvek, čoraz častejšie prezentovanie menšín v reklamách na našich televíziách je vysoko pozitívna záležitosť. A pôsobí na momentálne ešte stále väčšinovú slovenskú populáciu veľmi výchovne a veľmi motivačne. Veď kto by si nekúpil spišské párky, ktoré tak chutili aj príslušníkovi nejakej menšinovej komunity ? Kto by si rád nezadovážil mercedes triedy C , na ktorom sa v reklame nadšene prevážal chlapec z Luníka 9 či z Jarovníc ?

Menšinovo poňatá reklama je dobrá vec. Pomáha krpčiarskym Slovákom dospieť na civilizačnú úroveň bruselských predmestí a pomáha Slovenskej republike zmeniť sa na vyspelú liberálnu demokraciu západného typu. Multikulti…Tak je to správne. Tak to má byť.

/Alebo že by nie ?/

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256683x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie