Kto to vlastne teda na tej Ukrajine bojuje ?

Pán Arestovič, poradca „prezidenta“ Zelenského, dnes vyhlásil, že za Rusov bojujú na Ukrajine Iránci, Kórejčania a Číňania.

Generálporučík Robert Magowan, zástupca náčelníka štábu ministerstva obrany Veľkej Británie zase v dnešnom vydaní The Times priznal na Ukrajine prítomnosť 300 elitných príslušníkov z 45. brigády Kráľovskej námornej pechoty. Táto jednotka, ktorá v apríli mala na starosti evakuáciu pracovníkov ambasády Veľkej Británie sa na Ukrajinu vrátila už v máji. Odvtedy tam plní tajné, bližšie nešpecifikované úlohy.- Trénovaná je na sabotážne a diverzné úlohy v tyle nepriateľa. Napríklad vyhadzovanie mostov, podpaľovanie objektov, atentáty na predstaviteľov nepriateľského štátu a pod.

Prezidentka Čaputová ako hlavná veliteľka OS SR už dávnejšie odsúhlasila prítomnosť cca 10 slovenských občanov v ozbrojených silách Ukrajiny.

Rozličné informačné zdroje hovoria, že na strane Ruska je zapojených takmer 100 tisíc severokórejských ženistov, budujúcich nové železobetónové opevnenia, veliteľské bunkre, cesty a mosty. Iné zdroje vravia o prítomnosti vyše 100 tisíc Poliakov, bojujúcich ako poradcovia, dobrovoľníci a operátori v raketových a leteckých silách Ukrajiny. Na strane Ukrajiny bojujú armádni špecialisti a dobrovoľníci zo všetkých členských krajín NATO, s výnimkou Maďarska a Malty. V OS UA sú ale aj dobrovoľníci z Gruzínska, Čečenska, Bieloruska, arabských štátov a pod. Celkový počet /mimo Poliakov/ takýchto bojovníkov je tiež takmer 100 tisíc. Pri výmenách zajatcov sa zo zajatia v Rusku pravidelne dostávajú aj občania z krajín tzv. Západu.

-Tak ako to je ? Má vojna na Ukrajine charakter nadnárodného konfliktu alebo nie ?

POTKANIA RUJA vyháňa PS-študentov do ulíc

20.03.2026

Prichádza jar. Hormóny sa búria. U potkanov, u mačiek, u psov, zajacov …a paradoxne aj u NIEKTORÝCH skupín našich študentov. Zachcelo sa im ísť do ulíc, trochu si zademonštrovať. Vraj proti normalizácii, proti spojenectvu s Ruskom, proti ohrozeniu demokracie pri voľbe zo zahraničia, proti finančným tlakom na „slobodnú“ kultúru, umenie a médiá. -Dôvody na [...]

Saková+Fico: DOVÁŽAŤ ROPU Z ČESKA JE CHYBA – skúste SCHWECHAT !

18.03.2026

Fico a Saková sa rokovaním s Čechmi /Havlíčkom/ dopúšťajú strategickej chyby. Družba s aspoň provizórnymi úpravami zariadenia na reverzný tok je schopná pokryť potrebu Slovnaftu na 5-8%. A aj to až za pár mesiacov. Čo dovtedy ? Asi Adria. Úplné sfunkčnenie reverznosti toku ropy cez Družbu s ČR by potom trvalo asi 2-3 roky. A vyžiadalo by si veľké investície. Najhoršie [...]

Prečo sa ruší zákon o zrušení UOO ?

17.03.2026

Je jednoduché, že prečo. Pretože na základe udaní Progresívneho Slovenska a KDH sa EK rozhodla Slovenskú republiku odporne vydierať. EK nám pohrozila, že ak vecne správny a užitočný zákon o transformácii UOO na nový subjekt so širším záberom neanulujeme, siahne nám na inak už odborne schválenú tranžu z Fondu obnovy vo výške takmer 700 mil. eur. Vládna koalícia sa [...]

Malacky pumpa tankovanie PHM Kamion

VIDEO: Od pondelka bude palivo drahšie, pumpy čelia veľkému náporu kamiónov

21.03.2026 12:00

Lacná nafta na Slovensku sa v čase ropnej krízy stala malým magnetom pre vodičov zo zahraničia

SR Bratislava Dúbravka zberný dvor otvorenie nový BAX

Rozkopaná Rosnička i národná pamiatka. Vallo priblížil stav svojich veľkých projektov

21.03.2026 11:32

V Bratislave budujú dve nové trolejbusové trate.

Musk Twitter Shareholders

Investorov podviedol. Elon Musk úmyselne hanil Twitter, rozhodol súd

21.03.2026 11:18

Rozsudok predstavuje pre najbohatšieho človeka sveta podľa Bloombergu vzácnu porážku na súde.

Slovenskí vojaci po návrate z Iraku.

Vojaci domov. NATO stiahlo slovenský kontingent z Iraku

21.03.2026 10:06

Severoatlantická aliancia pre bezpečnostnú situáciu stiahla slovenských vojakov z medzinárodnej misie v Iraku.