Založ si blog

Slovenskí hrdinovia !

Chcem verejne poďakovať obyvateľom tých DESIATOK OBCÍ na Slovensku, ktoré sa v nedávnom referende zúčastnili v počte nad 50%. V týchto obciach bolo REFERENDUM „PLATNÉ“. Tieto obce sú vzorom statočnosti, vlastenectva a občianskej uvedomelosti pre celé 5, 45 -miliónové Slovensko. Občania z miest a obcí, kde ľudia na referendum neprišli alebo prišli len v malom počte, by mali do hrdinských obcí s viac ako 50% referendovou účasťou organizovať poznávacie zájazdy. Mali by tam organizovať NÁRODNÉ PÚTE. Mali by občanom týchto obcí vzdať hold-lebo oni 21.januára na referendum išli a bojovali aj za nich. Zaslúžia si to.

Štatistický úrad SR, riadený vládou SR je dnes taká čudná štatistická rozpočtová organizácia. Bez peňazí vám takmer nič neposkytne. Skúste si na jeho stránke vyhľadať osobitý zoznam obcí, v ktorých bolo referendum úspešné. Vysoko pravdepodobne sa vám to nepodarí. ŠÚ SR by vám takýto zoznam dal, ale nie zadarmo. A tak sa musíme spoľahnúť na idú zdroje, napr. krajské noviny Nitrianskeho samosprávneho kraja. Ten ako jeden z mála poskytol menný zoznam svojich obcí, kde bolo aspoň lokálne „referendum úspešné“. V Nitrianskom samosprávnom kraji ide o tieto HRDINSKÉ OBCE:

Malé Zálužie, Tajná, Rumanová, Kapince, Zlatno, Lovce, Jabloňovce, Jesenské, Vlkas, Michal nad Žitavou, Hajná Nová Ves, Belince, Čeladince, Malé Ripňany, Blesovce, Lužany, Krtovce, Horné Chlebany.

Z iných zdrojov viem, že medzi hrdinské obce patria aj dediny ako gemerská obec Krokava a Ďubákovo, ako obce v bánovskej doline Slatinka nad Bebravou a Čierna Lehota. A do zoznamu hrdinov patrí aj folklórnou architektúrou preslávená obec Čičmany.

V Prešovskom kraji sú údajne /nemám to overené/ desiatky obcí -hrdinov. Spomedzi nich je vraj väčšina takých, kde prevládajú Rusíni. Rusíni sa teda prejavili ako väčší slovenskí vlastenci než etnickí Slováci. Medzi takéto obce -hrdinov patria Ďapalovce, Girovce, Gribov, Petrovce, Potočky, Potoky, Rohožník, Vislava, Hrabová Roztoka, Zboj, Zbojné, Olšinkov, Roškovce, Valentovce, Jalová, Nová Sedlica, Parihuzovce, Pčoliné, Runina, Stakčínska Roztoka…

Etnický faktor sa v referende prejavil dosť výrazne. V obciach s prevahou maďarského obyvateľstva prišlo na referendum málo občanov. Ak aj prišli, patrili skôr k tamojšej slovenskej menšine. Čím viac žije v určitej dedine Maďarov, tým menšia tam bola účasť na referende. Zaujímavé, že čosi podobné platí aj o goralských obciach na Spiši /napr. Lendaku, Ždiari, Tatranskej Javorine/ či na hornej Orave. Úplne katastrofálne však dopadla účasť v obciach so 100%-ným zastúpením Cigánov: napr. v Lomničke, na Luniku IX a pod. V obciach, kde majú početné cigánske osady, dokázala slovenská majorita vytiahnuť referendovú účasť na max. 25-30%. V obciach, kde Cigáni nežijú, poskočila účasť na 35-40%. Krásnym príkladom je liptovská Pribylina s početnou cigánskou osadou a susedná Liptovská Kokava bez cigánskej osady. Rozdiel je cca 10% v prospech vyššej účasti Kokavcov.

Tak či tak, stovky obcí, kde bola účasť na referende nad 40% by si zaslúžili pochvalu. Nuž a obce, kde bola účasť nad 50% a a referendum tam bolo akože „platné“ si zaslúžia titul HRDINSKÁ OBEC. Ústav pamäti národa /ale ten ozajstný, nie s dedičným hriechom od Jana Langoša/ by ich mal zapísať do veľkej knihy Slovenska zlatými písmenami.

Občania hrdinských obcí – Slováci vám za vašu vysokú účasť pri plnení si svojich národných a občianskych povinností ďakujú. A iste sa v budúcnosti budú riadiť vašim príkladom.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256610x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie