Založ si blog

Hegerova nočná TB, Lipšicova exhibícia na súde. Matovičove atómovky…

Volebná kampaň pred septembrovými voľbami je v plnom prúde. Matovič už začal okolo seba rozhadzovať propagandistické atómovky: napr. „informácie“ o Sulíkovej korupcii či návrh na zrušenie platov poslancov NRSR. Lipšic sa do kampane zapája hrou na žalobcu i obhajcu v prípade psychicky chorého chlapca, čo sekerou chcel útočiť na spolužiakov. Lipšicovho triviálneho mudrovania boli večer plné televízie. Lipšic vie, ako úzko ho verejnosť spája s touto vládnou koalíciou. Lipšic vie, že leštenie jeho osobného dosť poškodeného imidžu je leštením dosť vážne narušeného obrazu vlády. A tak sa Lipšic snaží, Využíva pritom staré známe mediálne slučky, vytvorené jeho parťákom Grendelom.

Edko Heger odvolaný neodvolaný premiér na večernú Lipšicovu pro-vládnu exhibíciu nadviazal takmer polnočnou tlačovou besedou oficiálne zorganizovanou pri príležitosti odchodu našich záchranárov do Turecka, na pomoc obetiam zemetrasenia. Neoficiálne išlo samozrejme zase len o leštenie katastrofálneho imidžu Hegerovej vlády. Išlo o to, ukázať verejnosti, ako sa Heger, Mikulec a spol. snažia plniť si vládne povinnosti, ako by ani neboli odvolaní a iba dočasne poverení „na kúrenie a svietenie“. Išlo o to ukázať, ako Heger a Mikulec promptne reagujú na udalosti vo svete a ako zodpovedne na ne reagujú. Išlo o to predvádzať sa pred verejnosťou ako politici čo nikdy nespia, iba pracujú a pracujú non stop pre blaho SR.

Pomoc postihnutému Turecku je samozrejme veľmi potrebná. Účasť slovenských záchranárov tiež. Zapojiť sa do záchranných prác je psou povinnosťou SR. Veď Turecko je /aj/ európsky štát, člen NATO, tak ako SR. Záchranári už mali byť v Turecku. Mali tam letieť čo najskôr ako len mohli. Ale bez fanfár, bez tlačoviek premiéra. Záchranári mali ísť s maximálnou pomocou vlády – ale potichu, ako sa na odchod na pracovnú cestu patrí.

Maďarsko napríklad poslalo svojich záchranárov do Turecka skôr než SR. A poslalo ich včera takmer 4 x viac ako SR. Dnes pošle druhú veľkú skupinu. – A Orbán nemá potrebu robiť k tomu žiadne polnočné tlačovky. Náš Edko je iný, – ten bude mať odteraz do septembra TB ku každej veci, ktorú jeho vláda spraví. A Matovič či Lipšic ? Tí urobia azda aj dvakrát toľko propagandistických tlačoviek. – aby slovenským voličom na tlačovkách natlačili do hláv čo najviac kalerábov.

Zneužívanie verejnosťou ostro sledovaných súdnych kauz alebo verejnosťou sledovaných prírodných nešťastí na politické ciele,- tak ako to dnes /v pondelok/ urobili Lipšic, Heger a Mikulec sa mi preto vidí byť riadne cez čiaru. Podľa mňa sa prieči dobrým mravom. – Ale narúšanie dobrých mravov zo strany tejto matovičovsko-hegerovsko-mikulcovsko-lipšicovskej vlády je vec už dávno známa.

-Neslušnosť je trvalým mottom tejto vlády. Vlády BÁZNE a HANY.

Konsenzus medzi prozápadnými a pronárodnými silami = to je ten správny Smer !

25.03.2023

Iba stručne. Nedá mi totiž nezareagovať na polemiku moderátora Bielika s predsedom Smeru SSD v podcaste Pravdy. Bielik chcel pôvodne viesť s Ficom dialóg. Veľmi rýchlo však s ním rozprúdil polemiku. Bielik, samozvaný ideológ celospoločenských záujmov neustále vyčítal vodcovi opozície, že je voči súčasnej slovenskej vláde – predstavte si tú drzosť, – v [...]

Bravó RTVS, bravó Čarnogurský !

23.03.2023

Pred štyrmi dňami som tu na margo výročia sviečkovej manifestácie porovnával názory a mediálny priestor, ktorí majú k dispozícii dvaja najznámejší organizátori protestu proti náboženskej neslobode, – J.Čarnogurský a F.Mikloško. Včera večer na RTVS redaktor Daniška pripravil akoby pokračovanie tejto témy. Zavolal si na diskusiu hostí -ako je u neho obvyklé, [...]

Mikloško a Čarnogurský-dve odlišné tváre Sviečkovej manifestácie

19.03.2023

Slávna Sviečková manifestácia je v slovenskej verejnosti spojená s menami dvoch jej organizátorov F.Mikloška a J.Čarnogurského. Hoci ide o tú istú udalosť, „naše“ médiá sa k jej organizátorom správajú diametrálne odlišne. Ďalší príklad neetického, straníckeho a neobjektívneho spôsobu výkonu novinárskeho povolania. Ján Čarnogurský je pre [...]

auta, pr

Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec spaľovacích motorov. V čom je háčik?

25.03.2023 11:24

Po roku 2035 bude ďalej možné nanovo registrovať vozidlá so spaľovacími motormi, ak budú tankovať uhlíkovo neutrálne palivá.

zmena času

V noci zo soboty na nedeľu začne platiť stredoeurópsky letný čas

25.03.2023 10:33

O 2.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) sa hodinky posunú o hodinu dopredu na 3.00 h stredoeurópskeho letného času (SELČ).

hodina zeme, sviečky, noc, tma

V sobotu bude Hodina Zeme, na známych budovách sa vypnú svetlá

25.03.2023 10:27

Svetový fond na ochranu prírody vyzýva ľudí, aby počas dňa sami "vypli" a strávili hodinu tým, že urobia niečo pozitívne pre planétu.

sviečková manifestácia

Heger: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie

25.03.2023 09:59

Sviečková manifestácia bola jedným z najvýznamnejších verejných vystúpení proti komunistickej moci na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 510
Celková čítanosť: 1468923x
Priemerná čítanosť článkov: 2880x

Autor blogu

Kategórie