Založ si blog

Rusov spomínať prísne zakázané !

V slovenských televíznych štúdiách a na komentátorských stanoviskách počas MS v hokeji akoby visela tabuľa s výrazným úradným príkazom: Spomínať ruských hokejistov ZAKÁZANÉ ! Pri včerajších oslavách bronzových, strieborných a zlatých tímov na hokejových MS neodznelo ani raz, že tam chýbajú /spolu s Kanaďanmi/ historicky najlepší hokejisti sveta – RUSI. Priznám sa, pri hokeji som veľmi nevysedával /páči sa mi skôr futbal/ ale keď som to tam na MS chvíľu sledoval, nikto nikdy absenciu Rusov a Bielorusov na majstrovstvách ani len nespomenul.

A pritom ide o zásadnú vec. Ak sa na súťažiach nezúčastnia dve družstvá s prvej desiatky najlepších a najmä ak tam nie sú tí, čo sa z týchto súťaží pravidelne vracajú s medailami, potom je to pre úroveň turnaja a pre vytešovanie sa Lotyšska, Nemecka a Kanady z medailí skutočne zásadná vec. Takáto devastačná neúčasť dvoch tímov, patriacich medzi svetovú špičku celý turnaj, celé tzv. majstrovstvá „sveta“ poriadne znehodnotí.

Bolo psou povinnosťou komentátorov a analytikov v štúdiu neúčasť Rusov a Bielorusov spomenúť, ba kontinuálne na ňu upozorňovať. Veď s Rusmi by výsledné poradie na vrchole vyzeralo úplne aleže úplne inak. Lotyši a môžbyť aj Nemci by si mohli nanajvýš labu lízať.

Naši „kvalifikovaní“ komentátori a analytici mali na to upozorniť. No oni to nespomenuli – lebo sa smrteľne báli vrchnosti. Báli sa jej oveľa viac, ako kedysi socialistickí športoví komentátori za Brežneva. Príklad ? Olympijské hry v Moskve. Naši športovci na nich mali priam medailovú žatvu. Dokonca aj v disciplínach, ktoré nikdy neboli našou doménou. Nečudo, veď športovci z USA a ďalších pro-amerických krajín sa na olympiáde v Moskve nezúčastnili. Medaily vybojované v podmienkach, v ktorých nesúťažili najlepší športovci sveta, mali pre mňa, ale aj pre ostatných našich ľudí preto vtedy iba akúsi polovične zlatú resp. polovične striebornú, bronzovú cenu. No a naši socialistickí komentátori to počas pretekov i počas záverečných ceremoniálov smelo viackrát spomenuli. Nebáli sa. Klamanie do očí, klamanie až za hrob sa vtedy /samozrejme za Brežneva, nie za Stalina…/ ešte nenosilo.

To prišlo až neskôr, po 1989 resp. po 2020, s nástupom súčasného servilne pro-západného režimu. Zbabelosť sa stala normou až s príchodom merčiakov, valábikov a kadejakých euroatlantických štréberov a štréberíkov. Zatajovanie skutočného stavu vecí sa stalo štandardom až po nástupe „expertov“, ktorí nepoznajú spisovnú slovenčinu, no písané i nepísané úradné príkazy dodržiavajú až do krvi, do poslednej chvíle svojho nedôstojného službičkovania.

-Takže pozor, milí športoví priatelia: „Spomínať ruských hokejistov prísne zakázané !“

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197459x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie