Založ si blog

Za článkom G.Murína.

Smútočná úvaha by sa nemala písať iba na počesť a na pamiatku ľudí, ale aj na počesť a pamiatku ich diel. Osobitne tých, čo zmizli v nenávratne, lebo im nežičliví iní ľudia dlhší život nedopriali.

Dnes ráno som si na blogovisku prečítal článok G.Murína /ďalej GM/, hodnotiaci aktuálnu situáciu na troch portáloch. Zaujímavé údaje, presné konštatovania, vtipné komentáre. Nič také, čo by mohlo zaujať pozornosť ideologického poľovníka. Potom však GM spomenul „stádo primitívnych hejterov“, ktorých admin na jednom z týchto portálov nielenže nepostihuje podľa etického kódexu diskutérov, ale niekedy vzniká pocit, že si ich tam doslova chová. Neraz sú podľa GM z diskusie odstránené ideologicky nepríjemné ale slušné diskusné príspevky, kým príspevky ľudí, čo blogerov alebo iných diskutérov osobne hrubo urážajú, čo na politikov iných krajín používajú tie najodpornejšie nadávky a neraz siahnu až ku vyhrážkam smrti či ublíženia na zdraví -tak takéto šikanózne príspevky trolov a platených hejterov tam svietia dodnes…

-Nazdám sa, že GM má pravdu. Svätú pravdu. Kýmsi sladko pestované stádo hejterov odrádza slušných blogerov od písania, normálnych čitateľov od čítania a diskutérov od diskutovania. Ak to takto pôjde ďalej, blogovisko na tomto portáli zostane už iba ihriskom pre osobnostne narušených grafomanov, pre pokleslých aforistov, pre jehovistov, pre fanatických rusobijcov a ficobijcov…a pre komerčných influencerov. No a v neposlednom rade -aj pre četboty.

Na portáli, ktorý mám na mysli pôsobia minimálne dva takéto četboty. Jeden z nich pod troma nickami publikuje náhodné útržky z movitačných príručiek. Druhý opisuje zase úryvky z akože životopisu o jednom maliari. Oba četboty sa vyznačujú zázračnou schopnosťou mať čítanosť nad 1000-3000 prečítaní 1-15 sekúnd po publikovaní na blogovisku. Druhý četbot ide ešte ďalej. Ktovie ako, ale dokáže si „vybaviť“ uzavretie diskusie ešte skôr, ako bola otvorená. -Prosto, zázrak nad zázrak. Čítanosť portálu potom nevylepšia ani manipulácie z počítatdlom-či už umelé navyšovanie čítanosti alebo jej blokovanie pod ideovo nežiadúcimi článkami.

GM vo svojom článku kritizoval administrátorov diskusií za nedostatočnú prácu pri uplatňovaní etického kódexu v praxi. Nuž áno, spomenul aj meno jedného človeka z redakcie denníka, zodpovedného za prácu administrátorov. A to asi robiť nemal. Medzi niektorými novinármi sa zrejme sebakritika nenosí. V rozumnej redakcii by malo byť zohľadňovanie názoru čitateľov, -aj konštruktívna kritika čitateľov alfou a omegou zdokonaľovania redakčnej práce. Mala by byť, ale nie je. Odpoveďou na kritiku je vyhodenie z verejnej prezentácie, či -ako je to v prípade dnešného blogu GM, zmazanie blogu z internetu vôbec.

Etický kódex blogoviska obsahuje celkom správne aj zákaz napádať redakciu denníka či poškodzovať jej dobré meno. V článku GM o ktorom hovorím ale žiadne napadnutie novinára, žiadne očierňovanie novín nebolo. Ani náhodou. Bola tam len a len v dobrom myslená konštruktívna kritika práce administrátora a jeho nadriadeného. Nič viac tam nebolo. No vidíte, precitlivenému adminovi a jeho nadriadenému však aj tak málo stačilo. A nad článkom GM bol vyslovený hrdelný trest. Škoda.

-Škoda dvojnásobne. Aj preto, lebo GM naozaj nepatrí -ani ako bloger a ani ako diskutér ku žiadnemu tvrdému jadru obdivovateľov Putina, Fica, Blahu či ktoréhokoľvek politika alebo publicistu na Slovensku či v zahraničí. Ani GM a ani jeho „zosnulý“ článok neboli a nie sú extrémne profilované. To skôr bolo extrémom „pripraviť o život“ dnešný článok Gustáva Murína.

Bohužiaľ, stalo sa. Škoda, veľká škoda. Úprimnú sústrasť všetkým čo si článok chceli prečítať, no už to nestihli. Dovidenia v lepších časoch priatelia !

Smer SSD má podľa Polisu takmer 25% – prečo to médiá utajujú ?

22.09.2023

Najnovší prieskum agentúry Polis nie je pre naše mainstreamové liberálne médiá zdá sa, kóšer. Nevonia im, že sociálnodemokratické strany majú spolu vyše 35%. Nevonia im, že by na vznik ľavicovo-národniarskej vlády stačila bez dvoch poslancov trojkoalícia Smer+Hlas+SNS. Koaličný potenciál Smeru rozširuje Republika, Sme rodina a pro-orbánovská maďarská Aliancia. [...]

Niektorým slováčikom už načisto šibe ?

21.09.2023

Jeden pekný článok tu bol nedávno publikovaný pod názvom „Igorko, tebe už načisto šibe ?“ Samozrejme, že mu načisto a totálne šibe. Názov článku je zrejme myslený ako rečnícka otázka. Kašľať však na Igorka, -ten bol, je a zase bude skôr problémom pre psychiatrov a nie pre politológov a publicistov. Mňa zaujíma skôr iná otázka. Konkrétne – ČI [...]

Na vine slovenskej katastrofy sú „minulé vlády“

20.09.2023

V „našich“ médiách sa udomácnilo nové novinárske klišé: „na vine sú minulÉ vládY“. Za to, že SR je v morálnom a hospodárskom marazme nie je na vine takmer 4 roky vládnuca partička Heger, Matovič, Sulík, Remišová, Kollár -ale „minulé vlády“. Teda asi všetky vlády minimálne od čias maďarsko-rakúskeho vyrovnania, ČSR, prvej SR, [...]

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Alexej Navaľnyj

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

22.09.2023 19:24

Vo väzení je Navaľnyj už dva a pol roka za údajný podvod. Jeho v poradí dvadsiaty "pobyt" na samotke bude trvať štyri dni, potom má odvolacie pojednávanie.

Fukušima

Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a ČR

22.09.2023 17:44

Vypúšťanie 1,34 milióna ton upravenej rádioaktívnej vody do Tichého oceánu sa začalo v auguste, viac ako 12 rokov po jadrovej havárii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 614
Celková čítanosť: 2197145x
Priemerná čítanosť článkov: 3578x

Autor blogu

Kategórie