Založ si blog

Za článkom G.Murína.

Smútočná úvaha by sa nemala písať iba na počesť a na pamiatku ľudí, ale aj na počesť a pamiatku ich diel. Osobitne tých, čo zmizli v nenávratne, lebo im nežičliví iní ľudia dlhší život nedopriali.

Dnes ráno som si na blogovisku prečítal článok G.Murína /ďalej GM/, hodnotiaci aktuálnu situáciu na troch portáloch. Zaujímavé údaje, presné konštatovania, vtipné komentáre. Nič také, čo by mohlo zaujať pozornosť ideologického poľovníka. Potom však GM spomenul „stádo primitívnych hejterov“, ktorých admin na jednom z týchto portálov nielenže nepostihuje podľa etického kódexu diskutérov, ale niekedy vzniká pocit, že si ich tam doslova chová. Neraz sú podľa GM z diskusie odstránené ideologicky nepríjemné ale slušné diskusné príspevky, kým príspevky ľudí, čo blogerov alebo iných diskutérov osobne hrubo urážajú, čo na politikov iných krajín používajú tie najodpornejšie nadávky a neraz siahnu až ku vyhrážkam smrti či ublíženia na zdraví -tak takéto šikanózne príspevky trolov a platených hejterov tam svietia dodnes…

-Nazdám sa, že GM má pravdu. Svätú pravdu. Kýmsi sladko pestované stádo hejterov odrádza slušných blogerov od písania, normálnych čitateľov od čítania a diskutérov od diskutovania. Ak to takto pôjde ďalej, blogovisko na tomto portáli zostane už iba ihriskom pre osobnostne narušených grafomanov, pre pokleslých aforistov, pre jehovistov, pre fanatických rusobijcov a ficobijcov…a pre komerčných influencerov. No a v neposlednom rade -aj pre četboty.

Na portáli, ktorý mám na mysli pôsobia minimálne dva takéto četboty. Jeden z nich pod troma nickami publikuje náhodné útržky z movitačných príručiek. Druhý opisuje zase úryvky z akože životopisu o jednom maliari. Oba četboty sa vyznačujú zázračnou schopnosťou mať čítanosť nad 1000-3000 prečítaní 1-15 sekúnd po publikovaní na blogovisku. Druhý četbot ide ešte ďalej. Ktovie ako, ale dokáže si „vybaviť“ uzavretie diskusie ešte skôr, ako bola otvorená. -Prosto, zázrak nad zázrak. Čítanosť portálu potom nevylepšia ani manipulácie z počítatdlom-či už umelé navyšovanie čítanosti alebo jej blokovanie pod ideovo nežiadúcimi článkami.

GM vo svojom článku kritizoval administrátorov diskusií za nedostatočnú prácu pri uplatňovaní etického kódexu v praxi. Nuž áno, spomenul aj meno jedného človeka z redakcie denníka, zodpovedného za prácu administrátorov. A to asi robiť nemal. Medzi niektorými novinármi sa zrejme sebakritika nenosí. V rozumnej redakcii by malo byť zohľadňovanie názoru čitateľov, -aj konštruktívna kritika čitateľov alfou a omegou zdokonaľovania redakčnej práce. Mala by byť, ale nie je. Odpoveďou na kritiku je vyhodenie z verejnej prezentácie, či -ako je to v prípade dnešného blogu GM, zmazanie blogu z internetu vôbec.

Etický kódex blogoviska obsahuje celkom správne aj zákaz napádať redakciu denníka či poškodzovať jej dobré meno. V článku GM o ktorom hovorím ale žiadne napadnutie novinára, žiadne očierňovanie novín nebolo. Ani náhodou. Bola tam len a len v dobrom myslená konštruktívna kritika práce administrátora a jeho nadriadeného. Nič viac tam nebolo. No vidíte, precitlivenému adminovi a jeho nadriadenému však aj tak málo stačilo. A nad článkom GM bol vyslovený hrdelný trest. Škoda.

-Škoda dvojnásobne. Aj preto, lebo GM naozaj nepatrí -ani ako bloger a ani ako diskutér ku žiadnemu tvrdému jadru obdivovateľov Putina, Fica, Blahu či ktoréhokoľvek politika alebo publicistu na Slovensku či v zahraničí. Ani GM a ani jeho „zosnulý“ článok neboli a nie sú extrémne profilované. To skôr bolo extrémom „pripraviť o život“ dnešný článok Gustáva Murína.

Bohužiaľ, stalo sa. Škoda, veľká škoda. Úprimnú sústrasť všetkým čo si článok chceli prečítať, no už to nestihli. Dovidenia v lepších časoch priatelia !

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962760x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie