Založ si blog

Slovenskí voliči svoju prácu urobili-teraz je na rade elita

Slováci v sobotu vyhrali svoj boj za obnovu národnej suverenity. Dali dvom ľavicovým a jednej národnej strane do rúk kľúče od brány slobodnej vlády slovenského národa. Svoj kľúč má od slovenských voličov Smer, svoj kľúč má od nich Hlas a napokon má ho aj /malý ale dôležitý/ SNS. Brána slobody sa dá odomknúť iba tak, že do zámky strčia svoje od voličov získané kľúče všetky tri strany súčasne.

Smer, Hlas i SNS volili ľudia preto, aby tieto tri strany postupovali jednotne. Preto, aby čo najskôr zostavili sociálnu a národnú vládu. Programy strán im na to dávajú ideový rámec. No nie ani tak program či zákerné spojenie „politické priority“ sú pre nastávajúce dni dôležité. Dôležité je, že podľa niekoľkokrát skúmaných názorov voličov Smeru, Hlasu a SNS chceli a chcú títo Slováci, aby sa strany spoločne ujali moci-aby vrátili vládu nad Slovenskom do rúk Slovákov. Smer, Hlas a SNS majú pred sebou jednu jedinú úlohu – spoločne vládnuť. Na deklarovanie takéhoto záujmu spoločne vládnuť netreba veľa rokovaní. Postačí vlastne iba jedno –

Kadejakí politológovia, analytici by iste nesúhlasili. Tárali by iste niečo zdĺhavom posudzovaní volebných programových prienikov , tárali by čosi akceptovaní aspoń skice vládneho programu a o dôležitosti personálnych nominácií. Nuž hej, takýto je štandardný postup pri tvorbe vlády po štandardných voľbách. Nuž hej, ibaže tento postup v prípade REFERENDA, ktoré sa 30.9. v SR miesto volieb uskutočnilo, toto neplatí. Nie je to dobré riešenie. Je to hazard s mimoriadne dôležitým a cenným „referendovým“ výsledkom.

Treba preto použiť rýchly proces. Fico musí dostať rýchlo do ruky papier, že 79 poslancov podporí jeho vládu. Fico potom na jeho základe musí od Čaputovej dostať poverenie zostaviť novú vládu. Toto musí prebehnúť bleskorýchlo. Až keď bude Fico prezidentom poverený vytvoriť vládu, otvára sa čas pre hľadanie programových, procesných a personálnych prienikov.

Fico, Pellegrini a Danko si, dúfajme uvedomujú svoju dejinnú zodpovednosť -zodpovednosť národnej elity, ktorú momentálne predstavujú. Špekulovanie, hranie na viacero strán, táranie o akýchsi zahraničnopolitických prioritách by dnes bola národná ZRADA. Jedna z najťažších, akú kedy predstaviteľ národnej elity spáchal. Zdržiavanie vyjednávania- nedajbože odmietnutie spoločenskej objednávky vládnuť v bloku Smer-Hlas-SNS by bola vlastizrada. Vinníka by za ňu skôr-neskôr čakal odpudzujúci trest.

Nech je akokoľvek, – Slováci si svoj diel roboty na národnom oslobodení urobili. Teraz je na Ficovi, Pellegrinim a Dankovi či si aj oni svoju robotu urobia.

Názoroví oponenti opozície nie sú potrební ?

30.11.2023

Dnes po obede vysielal SRo nechutne nevyváženú „diskusiu“ dvoch „expertov“ na tému hypotekárnych úverov. Obaja hovorili v podstate to isté – Ficova vláda zbytočne míňa peniaze, dáva ich /zatiaľ nie ešte úplne zbedačenej / strednej triede Slovákov a ich rodinám, miesto toho aby šetrila, konsolidovala t.j. aby tieto peniaze poslala finančným [...]

Pozor,- plyn !

29.11.2023

Staré štruktúry z čias minulej vlády tu ešte stále riadne smrdia. Nielen v polícii ale takmer v každom rezorte. Najnovšie riadne zasmradli v rezorte hospodárstva. Konkrétne v URSO. Skôr, než vedenie URSO stihla ministerka Saková vymeniť, vyparatilo Slovákom poriadne chrapúnstvo. V štýle „po nás potopa“ verejne ohlásilo možné drastické zvýšenie cien plynu pre [...]

Pán „politológ“ Štefančík, prečo klamete ?

28.11.2023

Je neuveriteľné, ako môže človek s titulmi pred menom i za menom s ľahkosťou motýlieho letu šíriť po médiách všakovaké nepravdy, vulgo klamstvá. Spomedzi množstva takýchto klamstiev vyberám aspoň jedno. To najnovšie, čo na spravodajskom kanále JOJ24 vyriekol pán Štefančík dnes. Podľa pána Štefančíka sa súčasná vládna koalícia v parlamente zaoberá vecami, čo [...]

Jana Černochová, robert kaliňák

Kaliňák poďakoval Česku za velenie v brigáde NATO na Lešti, vznikla v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu

30.11.2023 18:20

Šéf slovenskej obrany ocenil český príspevok k ochrane slovenského vzdušného priestoru.

ZŠ Budatínska

Ďalší dramatický incident na škole: Chlapec chcel vyskočiť z okna, zabránili mu v tom spolužiaci

30.11.2023 17:55

Riaditeľka školy vyzdvihla najmä prístup žiakov, ktorí okamžite dali najavo, že im na spolužiakovi záleží.

ján Culka

Akcia NAKA: Culka a Zveřina idú väzby, rozhodol špecializovaný súd

30.11.2023 17:14

Pondelkový zásah NAKA sa okrem iného týkal podozrení z nehospodárneho spravovania majetku v štátnych podnikoch Slovenský vodohospodársky podnik a Vodohospodárska výstavba.

LGBTI+, moskva, homosexuáli

Najvyšší súd v Rusku zakázal LGBT+ hnutie, označil ho za extrémistickú skupinu

30.11.2023 17:09

Žalobu podalo tento mesiac ruské ministerstvo spravodlivosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 651
Celková čítanosť: 2431531x
Priemerná čítanosť článkov: 3735x

Autor blogu

Kategórie