Hamas nezaútočil na Izrael ale na Izraelom okupovanú časť Palestíny

Chcel som v piatok večer sledovať na ta3 diskusiu o palestínsko-izraelskom konflikte. Nedalo sa-bol to sionistický paškvil. Žiaden názorový dialóg. S jednou slabšou výnimkou iba pro-izraelskí účastníci, ktorí sa predbiehali v nadávaní na Hamas a v podpore izraelských vládnych stanovísk.

Skôr než som ta3 prepol vypočul som si však zopár megalží a nezmyslov. Ma ilustráciu jeden maganezmysel. Vraj prečo Hamas zaútočil na izraelské územie za plotom Gazy, keď to nikdy nepatrilo do Palestíny ale od vzniku Izraela iba izraelskému štátu. Nehoráznosť. Prosím čitateľov ktorým sa zdá, že som až príliš ostrý, aby si dali tú námahu a zistili si, akú oficiálnu mapu rozdelenie britských palestínskych území medzi Židov a Arabov odsúhlasila v 1947 OSN. Nie je to zložité, stačí si to naklikať na wikipédii.

Podľa tejto mapy gazanská časť arabskej Palestíny bola oveľa väčšia ako je pásmo Gazy dnes. Popri pobreží Stredozemného mora siahala Gaza na sever až po priamku medzi Jeruzalemom a Stredozemným morom. Zahrňovala teda aj dnešné „izraelské“ mestá Eškalon a Ašdod. Na Západe bolo palestínske pásmo súbežne s hranicou Egypta až do polovice dĺžky Sinajského polostrova, – zhruba po dnešné „izraelské“ mesto Mizpe Ramon, Gaziansku Palestínu predstavujúcu asi štvrtinu predpokladaného štátu Palestína oddeľovalo od palestínskeho Západného brehu iba niekoľkokilometrové územie Izraela. Spojenie Gazy a Západného brehu tu malo byť zabezpečené špeciálnou diaľnicou.

Polovzdelaný „expert“ starý pán Lorincz sa mimochodom vytasil v diskusii aj ďalším urážlivým až proti-arabsky rasistickým ďalším nezmyslom. Vraj o charaktere Izraelcov a Palestínčanov svedčí o.i. aj vzhľad ich fariem a plantáží. Izraelské sa topia v zeleni kým palestínske pripomínajú kamenistú zanedbanú púšť. Na protiargument, že je to tým, lebo Izraelci vzali Palestíncom všetky zdroje pitnej vody pán sionista Lorincz iba odvrkol, že ide o starú známu palestínsku výhovorku. Pohľad na mapu z 1947 však ukazuje, že Izrael berie Palestíncom nielen podzemné vody ale aj povrchové vody, napr. východný breh Tiberského jazera, pramene v Golanských výšinách, pri Libanone a samozrejme, Izrael má v rukách celý vodný režim na rieke Jordán.

-Historické fakty sú historické fakty. Trápna snaha ta3 zakrývať ich reláciou asi platenou zo zdrojov istej ambasády na to nič nezmení. Izrael a USA sú síce vojensky dosť silné. aby Palestíncov v Gaze porazili, ba dosť silné aj na to, aby Palestínčanov z Gazy vyhnali a osídlili to tam židovskými osadníkmi, – no nikdy nebudú dosť silní na to, aby porazili historickú pravdu. Tú ani USA a Izrael nezničia. Je iba otázka času, kedy sa historická pravda aj v Palestíne v plnej sile prihlási ku svojmu naplneniu.

Monika Todová nechce,aby o nej Fico tvrdil, že sa má dobre !

13.10.2025

Monika Todová včera zo svojho útulku v Denníku N vypustila hlášku, podľa ktorej dal Fico príkaz, aby sme do sveta šírili ako sa tu na Slovensku máme dobre. Monika Todová ostro protestuje. Ona sa vo svojom miliónovom apartmáne pod Slavínom dobre nemá. Asi jej chýba, že pri dome nemá palmový háj, jazero s plážou a lyžiarsky vlek. Monika Todová nesúhlasí, že sa na [...]

Pohľadnica z rozváteného, krachujúceho Slovenska

12.10.2025

Šimečka neustále /naposledy včera v debate s Kaliňákom/ tvrdí, v akej strašnej situácii je SR, ako krachuje, ako ho vláda rozvracia, ako tu ľudia div že neumierajú od hladu na ulici, a ako tu „čo mladé, to zuteká“… Chodím po Slovensku, po tej zúbeženej a krachujúcej krajine a hľadám stopy rozvratu. Áno, nachádzam plno nedostatkov, vyrúbané lesy, [...]

Danko vybavil Čechom ministerstvo športu

11.10.2025

Česi si to samozrejme nepriznajú. Ale je fakt, že vďaka Andrejovi Dankovi majú Slováci MINISTERSTVO ŠPORTU O DVA ROKY SKôR AKO ČESI. Ministerstvo športu majú aj iné krajiny, no na území bývalej federácie sme Čechov pretromfli a bezpochyby i inšpirovali. Česi to však trochu domotali. Spoja šport s prevenciou a zdravím, teda s čímsi, čo je bližšie ministerstvu [...]

USA Argentína Milei Trump stretnutie diplomacia návštevy

Trump: Putin jednoducho nechce ukončiť vojnu na Ukrajine, neviem prečo

14.10.2025 23:25

Pre ruského prezidenta podľa Trumpa nie je vojna dobrá a mal by s tým niečo robiť.

USA Venezuela lode vojenské nasadenie drogy torpédoborec USS Gravely

USA zaútočili pri pobreží Venezuely na ďalšiu loď, podľa nich prevážala drogy

14.10.2025 22:32

Pri útoku bolo zabitých šesť „mužských narkoteroristov“. Na svojej platforme Truth Social to oznámil Trump.

USA Argentína Milei Trump stretnutie diplomacia návštevy

Hamas sa odzbrojí, pretože povedal, že sa odzbrojí, vyhlásil Trump

14.10.2025 21:40

Ak sa neodzbrojí, odzbrojíme ich my. A stane sa to rýchlo a možno násilne, povedal okrem iného šéf Bieleho domu.

zelenskyj

Zelenskyj zavedie v Odese vojenskú správu. Primátorovi odobral ukrajinské občianstvo, vraj má ruský pas

14.10.2025 20:50

Prezident je už dlhší čas obviňovaný z autoritárskych tendencií.