Založ si blog

SCHVÁLENÉ – aj keď takmer v mediálnom utajení. Na obzore ďalšie opozičné a prezidentské zákernosti.

Poslanci NRSR s počtom 78 hlasov definitívne schválili novelu trestného zákona, Schválili tým aj organizačnú zmenu v rámci slovenskej prokuratúry. „Úrad“ špeciálneho prokuratora podľa nej stratil riadiacu autonómiu. Špeciálni prokurátori stratili špeciálne výhody /plat, auto a i./ a vrátili sa do personálu generálnej resp. krajských prokuratúr. Dnes teda padlo rozuzlenie drámy, trvajúcej viac ako dva mesiace.

Zaujímavé, že hoci novinári dva mesiace nerobili nič iné, iba non stop prinášali kadejaké „informácie“ a dezinformácie o obsahu novelizácii, o názoroch „odborníkov“ a šarlatánov na ne, o demonštráciách tisícov insitných znalcov trestného práva na ulici…- tak z konečného hlasovania dnes večer nepriniesli na živo takmer nič. Hoci sú live prenosy z takýchto udalostí prirodzeným jadrom fungovania spravodajských televízií a hoci pracovníci ta3, joj 24 a stv 24 sľubovali konečné hlasovanie naživo, -napokon nepriniesli takmer nič. Finálne odhlasovanie novely trestnoprávneho systému tak prebehlo -paradoxne takmer v mediálnom utajení. Všetky „spravodajské“ televízie sa vlastne obmedzili akoby len na písomné flešky na vrchu či spodku obrazovky.

Prečo to médiá urobili ? Nedokázali prežrieť vlastnú politickú porážku ? /Redaktori a moderátori ta3, joj 24 a stv 24 sú totiž napospol na strane opozičných protivládnych politikov/. Alebo dali prednosť „úžasným“ trom besedám o dianí v europarlamente, o eurofondoch a škandále pána Hellebrandta – lebo toto Slovákov zaujíma iste oveľa viac ako záver udalosti, ktorú médiá dva mesiace občanom tlačili do hlavy ako kapustu do suda ? – Mimochodom, účastníkmi všetkých spomenutých „dôležitých“ besied -aká to náhoda, boli poslanci Progresívneho Slovenska. Buď v Bruseli alebo v NRSR.

-Mediálne utajenie výsledného hlasovania má jednu dobrú stránku. Opozične ladení občania, čo už z pravicovými médiami navodenej protivládnej hystérie boli takmer na nervové zrútenie, boli ušetrení stresujúceho zážitku prehry. Mediálne utajenie odhlasovania novely trestného zákona na našich opozičných občanov zapôsobilo iste ako správna psychohygiena. Veď čo oči nevidia, srdce nebolí, no nie ?

„Naše“ médiá, najmä rádiá a televízie pracujú s veľmi vyspelým repertoárom nástrojov demagógie. Keď v rámci diskusií vznikla príležitosť novelu trestného práva okydávať, makali novinári ako včeličky. Keď nastalo rozuzlovaniu veci, tak ho takmer ignorovali.

Nuž a od zajtra médiám znovu začne práca na 110%. Médiá zahája kampane, zamerané na to, aby Čaputová novelu nepodpísala, aby ju vetovala. Ak to Čaputová urobí, znovu vypukne parlamentná mela. Ak Čaputovej veto vládna koalícia prelomí, vstúpime do tretieho, azda už posledného dejstva mediálnej drámy. – Nastane politický a mediálny tlak na Ústavný súd.

Opoziční experti na obštrukcie z radov OLaNO, PS a pod. však radia Čaputovej najnovšie aj inú cestu. Cestu typicky matovičovského chytráctva a podlosti. Odporúčajú Čaputovej novelu nevetovať a miesto toho sa hneď -ešte pred nadobudnutím jej účinnosti -obrátiť sa na Ústavný súd. Ak by potom rozhodoval aj ÚS rovnako chytrácky ako Čaputová, výnimočne bleskovo by pozastavil účinnosť novely tak, aby nebola účinná ani sekundu, dosiahla by opozícia lsťou čo chcela. Celý tento trik predpokladá, že na matovičovskú cestu nečestných chytráctiev nastúpi už nie iba PS, KDH a SaS, ale aj prezidentka a s ňou dokonca aj Ústavný súd. Demokratická férovosť by sa potom zo SR úplne vytratila.

Nech je akokoľvek, nechcel by som byť v koži tých, čo o novele budú na Ústavnom súde rozhodovať. Beda sudcom, čo „našim“ liberálnodemokratickým médiám nevyhovejú. V Košiciach sa rozpúta peklo…Odolajú iba skutočne silné povahy. Koľko ich na Ústavnom súde máme ? -Uvidíme.

Opozícia je na tom ešte horšie ako si myslí

03.03.2024

Prieskumné agentúry nie sú spoľahlivým zdrojom informácií o politických trendoch v SR. Sú dosť predajné a nemajú škrupule upravovať údajov podľa želania tých, čo platia. Focus tiež nie je bez viny, no spomedzi prieskumných agentúr v SR nie je iba najskúsenejší ale relatívne aj najférovejší. Dnes agentúra Focus publikovala prieskum najnovších preferencií [...]

Šimečkovci klamú: žiadna izolácia: Kaliňák s Austinom, Blanár s Lavrovom

02.03.2024

Našich protivládnych opozičných novinárov a opozičných politikov veľmi trápi, že sa Slovensko pod vedení Fica a koalície Smeru, Hlasu a SNS rúti do izolácie. Vraj nás už onedlho nebude chcieť nikto nikde pozvať – just tak ako tých Maďarov a ako toho ich Orbána. Pre tých našich novinárov a opozičníkov prinášam dobrú správu. Dobrou správou je, že Viktora [...]

Korčok porušuje volebný zákon, -ale aj mejnstrím a jeho blogeri

29.02.2024

Včera dala Markíza spolu s JOJkou vysielací priestor pre negatívnu kampaň I.Korčokovi. Jednému z kandidátov na prezidentskú funkciu. Mesačník Extra Plus podľa Korčoka vraj porušil pravidlá prezidentskej kampane, lebo chválil názory a kroky P.Pellegriniho, predsedu NRSR. Korčok dal do súvisu pozitívne názory niektorých autorov mesačníka s tým, že Pellegrini je kandidát [...]

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.

spúšť, Čadca, Základná škola

Spúšť v škole na Kysuciach: Mladí vandali zdemolovali kontajnery a smeti podpálili

03.03.2024 15:00

Rozsypané a zhorené odpadky, rozbité okná či zadymená omietka budovy. Takýto pohľad sa naskytol policajtom a zamestnancom jednej zo základných škôl v Čadci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 719
Celková čítanosť: 2688107x
Priemerná čítanosť článkov: 3739x

Autor blogu

Kategórie