Založ si blog

„Pyroman“ Šimečka vyzýva hasiť, čo sám zapálil

Z času na čas sa na verejnosti objavujú správy o chorých jedincoch, čo sa ukájajú pohľadom na oheň, ktorý sami vyvolali. Niektorí z nich svoju úchylku obohacujú ešte aj o uplatneniachtivosť. Len čo oheň prepukne, tlačia sa medzi prvých, čo ho idú hasiť.

Medzi uplatneniachtivých „pyromanov“ patrí aj samozvaný vodca slovenskej opozície Šimečka najmladší. Pár dní chodil do Bruselu zakladať proti-slovenské ohne. Súdiac podľa listu EK určenému vláde SR už horia. Horia nám vraj peniaze z Fondu obnovy. Pyroman prežíva živočíšnu slasť. Aby slasť bola dokonalá, uplatneniachtivý Šimečka teraz vykrikuje na bombastických tlačovkách „horí, horí !“. Vyzýva vládu SR, aby prestala vládnuť a utekala do Bruselu zachraňovať , čo sa ešte dá. Šimečka vyzýva samotného premiéra Fica, aby sa tam išiel osobne kajať, odprosovať, robiť zo seba hasiacu handru.

Podstatou problému „horiacich“ peňazí z Fondu obnovy je samozrejme dezinformácia, – našimi a zahraničnými slniečkármi rozšírený súbor poloprávd a lží. Predovšetkým sa týkajú okolností a dôsledkov schválenia novely trestného zákona. Napríklad, že novela TZ bola schválená protiústavným spôsobom -zrýchleným konaním. Je to lož. ÚS neústavnosť zrýchleného schvaľovania TZ nenamietal. Ďalej napríklad, že sa po novelizácii TZ nebude mať kto venovať stíhaniu zločinov proti ekonomickým záujmom EU. Je to lož. Kým v rámci ÚŠP sa euro-kriminalite venovalo 30 prokurátorov, teraz to bude na úrovni GP a krajských prokuratúr až 72 prokurátorov. No a naostatok, že vraj sa špeciálnym prokurátorom odobrali spisy a pridelili iným prokurátorom, ktorí sa s nimi budú od piky nanovo zoznamovať. I to je lož, lebo spisy prípadov, ktoré sú už na súde alebo v ktorých boli podané obžaloby, zostali pôvodným prokurátorom. Brusel argumentuje aj akýmisi dvoma prokurátormi, ktorí vraj z prokurátorských pozícií zmizli nevedno kam. – Toto, už nie je ani lož, to je komická mega-konšpirácia. Žiadni takýto prokurátori neexistujú. Všetci ďalej v slovenskej prokuratúre pôsobia. Dokonca v prokuratúre ďalej pôsobí aj D.Lipšic, teda bývalý špeciálny prokurátor samotný.

Hasiť v Bruseli nezmysly, aké tam ako suché raždie podonášali Šimečka a spol. by na úrovni premiéra bola zbytočná strata času. Zaoberať sa nezmyslami -to je práca pre špeciálne cvičených, extrémne trpezlivých úradníkov podriadených ministrovi Suskovi, Blanárovi a Kmecovi. Nie je to ich voľba, ale robotu si nevyberáš. Bruselskými nezmyslami sa zaoberajú aj naši mejnstrímoví novinári. Aj u nich je neraz iba robota, -no medzi novinármi sú aj takí „hujeri“, pre ktorých sú protislovenské bruselské „špeky“ celoživotná sebarealizačná šanca.

Držím im palce. A želám, aby ich „pyroman“ Šimečka zásoboval dostatočným počtom horúcich či horiacich euroatlantických absurdít, dezinformácií a konšpirácií.

Francúzska facka skutočnej demokracii

08.07.2024

Dohlasované. Vo Francúzsku nezvíťazila le Penová, nezvíťazila autentická vôľa ľudu, ale jej intrigánsky kalk. Zákulisie a dlhé ruky deep statu. Francúzska lekcia pre všetkých, čo veria v liberálnu ľavicu teda v ľavicu podľa strihu bruselskej paneurópskej sociálnodemokratickej/socialistickej strany PES. Francúzske voľby ukázali, že politická pluralita na Západe je iba [...]

Fico a spol. na ÚS drvivo zvíťazili

03.07.2024

Tak a je to dokonané. Dnes v noci zase budú labilnejší členovia Progresívneho Slovenska, SaS a OLaNO zaspávať iba vďaka upokojujúcim tabletkám. ÚS im zasadil úder, ktorý je bolestivejší a strategicky silnejší ako bola volebná porážka I.Korčoka. ÚS až na dve veci, týkajúce sa retroaktivity a jednu vec, týkajúcu sa rovnakého zaobchádzania odobril celú smerácku novelu [...]

Macronovi slniečkári: prehrali voľby a tak hybaj do ulíc !

01.07.2024

Všimli ste si, čo robia liberálni demokrati po volebnej porážke ? Akceptujú demokratický výsledok ? Ale kdeže. Už aj sú v uliciach, už tam hneď robia bordel a útočia na víťazov, či vyhrali iba „omylom“ či podvodom. V Nemecku, v nedávnych eurovoľbách , ale tiež v komunálnych a parlamentných voľbách dosiahla alternatívna strana k vládnucim nemeckým [...]

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2962790x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu

Kategórie