Založ si blog

„Pyroman“ Šimečka vyzýva hasiť, čo sám zapálil

Z času na čas sa na verejnosti objavujú správy o chorých jedincoch, čo sa ukájajú pohľadom na oheň, ktorý sami vyvolali. Niektorí z nich svoju úchylku obohacujú ešte aj o uplatneniachtivosť. Len čo oheň prepukne, tlačia sa medzi prvých, čo ho idú hasiť.

Medzi uplatneniachtivých „pyromanov“ patrí aj samozvaný vodca slovenskej opozície Šimečka najmladší. Pár dní chodil do Bruselu zakladať proti-slovenské ohne. Súdiac podľa listu EK určenému vláde SR už horia. Horia nám vraj peniaze z Fondu obnovy. Pyroman prežíva živočíšnu slasť. Aby slasť bola dokonalá, uplatneniachtivý Šimečka teraz vykrikuje na bombastických tlačovkách „horí, horí !“. Vyzýva vládu SR, aby prestala vládnuť a utekala do Bruselu zachraňovať , čo sa ešte dá. Šimečka vyzýva samotného premiéra Fica, aby sa tam išiel osobne kajať, odprosovať, robiť zo seba hasiacu handru.

Podstatou problému „horiacich“ peňazí z Fondu obnovy je samozrejme dezinformácia, – našimi a zahraničnými slniečkármi rozšírený súbor poloprávd a lží. Predovšetkým sa týkajú okolností a dôsledkov schválenia novely trestného zákona. Napríklad, že novela TZ bola schválená protiústavným spôsobom -zrýchleným konaním. Je to lož. ÚS neústavnosť zrýchleného schvaľovania TZ nenamietal. Ďalej napríklad, že sa po novelizácii TZ nebude mať kto venovať stíhaniu zločinov proti ekonomickým záujmom EU. Je to lož. Kým v rámci ÚŠP sa euro-kriminalite venovalo 30 prokurátorov, teraz to bude na úrovni GP a krajských prokuratúr až 72 prokurátorov. No a naostatok, že vraj sa špeciálnym prokurátorom odobrali spisy a pridelili iným prokurátorom, ktorí sa s nimi budú od piky nanovo zoznamovať. I to je lož, lebo spisy prípadov, ktoré sú už na súde alebo v ktorých boli podané obžaloby, zostali pôvodným prokurátorom. Brusel argumentuje aj akýmisi dvoma prokurátormi, ktorí vraj z prokurátorských pozícií zmizli nevedno kam. – Toto, už nie je ani lož, to je komická mega-konšpirácia. Žiadni takýto prokurátori neexistujú. Všetci ďalej v slovenskej prokuratúre pôsobia. Dokonca v prokuratúre ďalej pôsobí aj D.Lipšic, teda bývalý špeciálny prokurátor samotný.

Hasiť v Bruseli nezmysly, aké tam ako suché raždie podonášali Šimečka a spol. by na úrovni premiéra bola zbytočná strata času. Zaoberať sa nezmyslami -to je práca pre špeciálne cvičených, extrémne trpezlivých úradníkov podriadených ministrovi Suskovi, Blanárovi a Kmecovi. Nie je to ich voľba, ale robotu si nevyberáš. Bruselskými nezmyslami sa zaoberajú aj naši mejnstrímoví novinári. Aj u nich je neraz iba robota, -no medzi novinármi sú aj takí „hujeri“, pre ktorých sú protislovenské bruselské „špeky“ celoživotná sebarealizačná šanca.

Držím im palce. A želám, aby ich „pyroman“ Šimečka zásoboval dostatočným počtom horúcich či horiacich euroatlantických absurdít, dezinformácií a konšpirácií.

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

19.05.2024

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z [...]

Fico, Kuciak, Židia siali vietor, žali búrku

17.05.2024

Kto všetko ten vietor sial a búrku žal ? Nuž podľa logiky platnej ako norma tohto blogoviska to boli napríklad: Kuciak, ktorý toľko svojimi článkami provokoval, až zožal búrku, LGBTI komunita, ktorá sa toľko pretrčala okolo teplárne, až zožala búrku, Kórejci, Vietnamci, Iračania, Afgánci…ktorí tak dlho nadávali na USA až zožali búrku, Židia, ktorí tak dlho [...]

Slušná otázka pre administrátora tohto blogoviska

16.05.2024

Dovoľte sa slušne spýtať iba jednu otázku – prečo je na blogovisku príspevok blogera pod prezývkou „karol“ pod nadpisom „Kto seje vietor zožne búrku ?“ Tento blog de facto schvaľuje atentát na premiéra a tvrdí, že ho svojim správaním vyprovokoval sám predseda vlády. Článok podľa mňa nie je iba nemravný a v rozpore s pravidlami blogovania ale [...]

čaputová

Prezidentka Čaputová oceňuje uznesenie, ktorým NR SR odsúdila atentát na premiéra

21.05.2024 15:49

Poslanci tým podľa nej urobili potrebný a dôležitý krok k upokojeniu spoločenskej atmosféry.

Mi-8, ukrajinský vrtuľník, vojna na Ukrajine, bojová operácia, Kyjev, vojaci,

Moskva sa nepoteší: Zhabané ruské aktíva zaplatia zbrane a rekonštrukciu Ukrajiny, Slovensko súhlasilo

21.05.2024 15:05

Na zbrane by malo poputovať až deväťdesiat percent výnosov zo zmrazených ruských aktív.

lietadlo, Boeing 777

Smrť na palube Boeingu: lietadlo sa dostalo do silných turbulencií, viezlo takmer 240 ľudí

21.05.2024 14:10

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku.

Michal Šimečka

Šimečka: Atentát na Fica nie je bianko šek na okresávanie slobody médií alebo občianskej spoločnosti

21.05.2024 14:01, aktualizované: 15:40

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko ocenilo jednomyseľné prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Fica v parlamente.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 2876446x
Priemerná čítanosť článkov: 3745x

Autor blogu

Kategórie