Založ si blog

Miesto falošného zmierovania uznajte, že tu zákonne vládne Smer+Hlas+ SNS. /Pán Fabián, pán Lovaš ďakujem za vaše príspevky/

Vždy ma poteší, keď niekto iný napíše alebo povie čosi, čo treba povedať a napísať a ja sa o to nemusím postarať. Stačí iba čítať. Tak aj teraz. Na blogovisku Pravdy sa objavil článok podľa mňa najkvalitnejšieho blogera Pravdy – pána Fabiána. Článok práve dali na titulku, prečítajte si ho. Obsahuje skvelú analytickú časť a bystré úsudky, ktoré z analýzy vyplynuli. Pán bloger Fabián je múdry človek. Fakt si ho prečítajte.

S múdrym človekom a jeho diagnózou slovenskej reality som prostredníctvom televízie stretol aj cez obed. Napravený hriešnik Karol Lovaš /v zjavnom rozpore s očakávaniami moderátora RTVS/ presne pomenoval stav po atentáte na premiéra Fica. Odmietol falošnú tézu o násilí, za ktoré sme zodpovední „my všetci“, najmä všetci politici-opoziční i koaliční akoby rovnakou mierou. Na plné ústa a do očí zdesenému moderátorovi RTVS povedal, že rozhodujúcu zodpovednosť za atentát na R.Fica majú NOVINÁRI. Tí novinári, ktorí od rána do večera robili z R.Fica mafiána, zlodeja, vraha, -tí novinári, ktorí na titulnej strane prinášali zábery fanatických demonštrácií proti Ficovi, tí novinári, čo publikovali každý smrad z otvoru tela pána Matoviča, pána Pročka, pána Šipoša, pána Krupu a spol. Tí novinári, čo sa neštítili poskytovať publicitu vyhrážkam Fica zastrelením, šibeniciam s Ficovou figurínou, či dokonca záberom s truhlou pre Fica. Tí, novinári, pre ktorých bolo volanie „Fico do basy“ čosi ako súdružský pozdrav pre opozičnú komunitu.

Lovaš miesto falošného volania po zmieri a po falošných 100 dňoch pokoja /ktoré mala dostať Ficova vláda v októbri a nie teraz, keď jej predseda umiera/ volá po VEREJNOM OSPRAVEDLNENÍ sa opozičných politikov no predovšetkým OPOZIČNÝCH NOVINÁROV. Lovaš volá po ospravedlnení sa za to, ako médiá Fica démonizovali, ako ho očierňovali, ako na neho pľuli cez médiá zarovno s Matovičom, Pročkom a spol.

Lovaš pozná novinárov so Sme, Denníka N, Aktualít a spol. Preto je voči tomu, či sa novinári Ficovi ospravedlnia, skeptický. Preto aj za nich a aspoň vo svojom mene sa premiérovi Ficovi dnes v priamom prenose ospravedlnil.

Áno, ospravedlnil. Lebo nie falošné prímerie medzi obeťou a iniciátormi pokusu o jej vraždu ale ospravedlnenie opozície -najmä novinárov, je to, čo Slovensko potrebuje. Nepotrebujeme okrúhle stoly. Potrebujeme rázne pokračovanie v doterajšej realizácii vládneho programu, potrebujeme konštruktívny prístup parlamentnej opozície k prijímaniu zákonov. Potrebujeme konštruktívne a vecné informovanie verejnosti o činnosti vlády. Potrebujeme prechodnú stopku na akékoľvek politické verejné zhromaždenia. Potrebujeme tvrdý postup voči šíriteľom nenávisti na sociálnych sieťach. Potrebujeme tvrdý postup voči tým poslancom, ktorí sa v NRSR správajú agresívne, hrubo urážajú svojich kolegov alebo členov vlády.

-Tak, ako píše vo svojom blogu pána Fabián, – potrebujeme konštruktívnu prácu, nie táranie o falošných okrúhlych stoloch a zmiereniach. Slušní ľudia na svoju slušnosť dohody od okrúhleho stola nepotrebujú. Slušní ľudia z koalície a opozície vedia aj bez toho, čo majú robiť. Vedia čo je slušnosť. A tí ostatní, čo to nevedia a čo chcú ďalej pokračovať v nenávistných prejavoch na ulici, v médiách a v parlamente, – tých žiadne okrúhle stoly nezastavia. Tých zastaví iba ZÁKON. Tých zastavia iba rázne samozrejme že zákonné opatrenia. Tých zastavia iba OČTK a iné orgány, ktoré sú za poriadok v SR zodpovedné.

PS: Uznať, že súčasná vláda Smer+Hlas+SNS vládne v SR zákonne znamená, že vyhrala voľby, zostavila vládne štruktúry a chopila sa vládnej moci v súlade s ústavou SR a jej zákonmi. Neznamená to samozrejme, že každý návrh zákona, každé vládne rozhodnutie, každý postoj členov vlády je vždy plne v súlade so zákonom. To nikde a nikde nebolo a nie je možné. Odhaľovať pochybenia, slušne ich kritizovať, politicky ich využívať príp.využívať na nápravu súdne orgány, OČTK, ústavný súd a pod. je právom opozície.

Právom opozície však nie je zhromažďovať na uliciach ľudí, ktorí bez súdnych rozhodnutí, iba pod vplyvom lží z médií a pod vplyvom prejavov opozičných politikov posielajú členov vlády na šibenicu, do truhly…alebo aspoň „do basy“. Opozícia má právo neľúbiť vládu, nemá však právo šíriť o vláde takú nenávisť, ktorá je v konečnom dôsledku vražedná. Na to opozícia právo nemá. Ani v demokracii.

Pán Lovaš, pán Fabián, ešte raz vám ďakujem. Urobili ste mi z dnešnej nedele celkom príjemný májový deň.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921487x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie