Založ si blog

Čaputovej kaviarenský naratív potvrdil aj rakúsky prezident Van der Bellen

Čaputová v týchto dňoch spieva svoju labutiu pieseň. Chodí po okolitých krajinách, zbiera vyznamenania, užíva si posledné lúče svojej voľakedajšej slávy. Tak to bolo aj dnes, keď navštívila Rakúsko. Prezident Van der Bellen sa s jej návštevou veľa nenarobil. Zavrhol pôvodnú alternatívu prijať ju v bufete na hraničnom prechode vo Wolfstahle a zvolil si predsa len honosnejšie miesto rozlúčky. Zámok Schloss Hof /čo by sa dalo preložiť aj ako „zámocký majer“/. Budova Schloss Hofu je obľúbenou zastávkou našich cykloturistov. Je vybavená pohostením pre batôžkárov.

Alexander Van der Bellen tu v Schloss Hofe prijal Čaputovú a jej priateľa spolu s manželkou, no bez prehliadky čestnej stráže a bez ostatných atribútov typických pre vzdanie úcty hlavám cudzieho štátu. Bolo pekne slnečno, oba prezidentské páry sa pofotili a Čaputová mohla naspäť do Pezinka. Nešla na bicykli mostom Ch.Norrisa, to nie. Vzala ju služobná limuzína.

Domov si Čaputová odvážala ďalšie vyznamenanie. No Van der Bellen jej na dôvažok pribalil ešte čosi viac. V pár slovnom vyjadrení spomenul obdiv, aký má voči jej schopnosti zvládať situáciu po atentáte na predsedu vlády SR. Udalosť potom zarámcoval „myšlienkou“ akoby odpočutou z bratislavskej kaviarne. Vraj to, čo sa Ficovi stalo vyplynulo z atmosféry a vyjadrení, aké politici na Slovensku už dávnejšie používajú. -van der Bellen nekonkretizoval politikov, ktorí vytvorili živnú pôdu pre atentát, no akých politikov resp. akého politika mal na mysli predovšetkým, vyplynulo z kontextu a slniečkárski slušnoľudia to hravo pochopili.

-Slniečkárski slušnoľudia všade na svete -aj toť na rakúskom zámockom majeri vedia, čo viedlo k atentátu na R.Fica a kto si je v tomto prípade strojcom svojho osudu. Len zaostalí Slováci to nie a nie pochopiť. Predstavte si, – drvivá väčšina občanov SR viní za atentát reči opozičných politikov /62%/, demonštrácie opozície proti vláde /56%/ a písačky protivládnych médií /54,5%/.

Názor slniečkárskych slušnoľudí, že si za atentát môže svojimi rečami súčasná vládna koalícia a R.Fico samotný, -implicitný názor aj pána Van der Bellena zdieľa iba niečo vyše tretiny občanov SR / 38%/. – Nie je to zatiaľ väčšina, no sú to všetko už lepší ľudia, ktorí „vedia, kde je pravda“.

Po krátkom rýchlokurze rakúštiny by sa táto naša elita mohla stať nielen Západoeurópanmi, -ale azda už aj naturalizovanými Rakúšanmi. Na já, -jedem das seine.

„Súžitie“ Bombica s Havranom na STVR – možné či nemožné ?

12.06.2024

Nebuďme ako oni. Vymeňme Machaja za niečo, čo má aspoň trochu manažérske schopnosti. Vymieňajme. No netrhajme aj s koreňmi. Bolo by mi totiž smutno za inšpiráciou, akú predstavujú múzy typu Jančkárovej, Frindta, Havrana, Makaru a pod. Keby bolo na mne, ponechal by som im priestor niekde na dvojke alebo v menej exponovanom čase. Nech vyvažujú to, čo prinesú do vysielania [...]

Matovič kritizuje Šimečkovu progresívno-liberálnu totalitu

10.06.2024

„Progresívne Slovensko musí poraziť Smer !“- Takúto protificovskú ideovú a mobilizačnú totalitu kritizoval včera pri rozbore výsledkov volieb do EP predseda hnutia Slovensko Igor Matovič. Podľa neho je takéto uvažovanie a konanie slovenských opozične naladených voličov krátkozraké a škodlivé. – Výnimočne mu musím dať za pravdu. Akékoľvek nesúrodé [...]

Víťazstvo Šimečku, ktoré Smer, Republiku a Hlas nadmieru poteší

09.06.2024

Gratulujem progresívnym liberálom k víťazstvu v eurovoľbách. Konečne sa slniečkárom podarilo vyšolíchať po sérii prehier aspoň jedno víťazstvo. Je to víťazstvo totálneho zjednotenia všetkého, čo malo progresívne ruky a liberálne nohy a čo sa takmer do posledného priaznivca objavilo pri volebných urnách. Je to víťazstvo, za ktoré liberáli z SaS a Demokratov [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 776
Celková čítanosť: 2921448x
Priemerná čítanosť článkov: 3765x

Autor blogu

Kategórie