SRo „objektívne“ informuje o AfD, najpopulárnejšej nemeckej strane

Nádherným príkladom „objektívnosti a „nestrannosti“ verejnoprávneho slovenského rozhlasu SRo už nie sú iba frčky do nosa, ktoré redaktori a moderátori rozdávajú našim vládnym politikom, nesúladným s obrazom progresívneho činiteľa, ale aj dezinformačné útoky na predstaviteľov antisystémových strán v zahraničí. A síce takých strán, ktoré neposlúchajú slniečkársky diktát z Bruselu a tvrdošijne obhajujú národnoštátne záujmy svojej vlasti. Najnovšie jeden takýto útok na momentálne najpopulárnejšiu stranu Nemecka – „Alternatívu pre Nemecko“ /AfD/realizoval SRo.

Redaktorka Rádiožurnálu dnes na obed „informovala“, že nemecká spravodajská služba /BND/ označila AfD za pravicovo-extrémistickú stranu, snažiacu sa zmeniť demokratický systém Nemecka na nacionalistický. Pani redaktorka SRo samozrejme opomenula poslucháčom oznámiť, že AfD má t.č. najvyššie volebné preferencie v Nemecku a že je to vedúca sila opozície. Redaktorka pozabudla poinformovať, že vedenie nemeckej spravodajskej služby je kompletne dosadené politikmi, ktorí dnes v Nemecku vládnu a ktorí majú zrejmú úlohu eliminovať vládnym stranám politickú konkurenciu.

Redaktorka Rádiožurnálu po prednese negatívneho stanoviska BND prejavila vskutku veľkú usilovnosť a veľké žurnalistické majstrovstvo. Poskytla našej verejnosti stanoviská troch predstaviteľov vládnych strán. Čuduj sa svete, oslovené vládne strany s názorom BND úplne súhlasia, ba čo viac, ešte ho ďalej „prizdobujú“ tvrdými výrazmi /div, že nie invektívami/.

Priatelia, hádajte či redaktorka Rádiožurnálu dala priestor aj druhej strane, teda aj politikom z AfD alebo či sa jej uráčilo aspoň reprodukovať mediálne vyhlásenie, prezentované orgánom AFD. Hádate správne, – nedala.

/Pre úplnosť, AFD označila stanovisko BND za politicky motivované…/.

V slniečkárskom žurnalistickom kódexe je napísané, že „zjavne nevedecké,“ neodborné či nepokrokové statusy konzervatívno-vlastenecky ladených strán sa ignorujú. Predstaviteľom „reakčných“ strán napadnutých progresívcami sa priestor na obhajobu “ ne po sky tu je“. Neposkytuje – a šlus.

Zlatá socialistická mediálna totalita. Tam sa kde-tu dalo medzi riadky verejnoprávneho /štátneho/ rozhlasu aspoň čosi prepašovať. Dnes sa nedá. V dnešnej slniečkárskej mediálnej totalite opozícia neexistuje. A ak áno, potom nie na poskytovanie jej stanoviska ale iba ako terč posmechu a nadávania.

Alles in Ordnung, nicht wahr ?

Ako si verejnoprávna STVR Flašíkovej, Hlucháňovej a Danka pripomenula výročie atentátu na premiéra SR

16.05.2026

Reportéri STVR Horáček a Trusina si včera vskutku „dôstojne“ pripomenuli 2. výročie atentátu na predsedu vlády SR p.R.Fica. Najprv poinformovali, že sa na Námestí baníkov v Handlovej Fico stretol iba s niekoľkými sivovlasými dôchodcami. No a potom v nepomerne väčšom rozsahu dali slovo akože náhodným mladým ružolícim občanom Handlovej. Dve [...]

HYENIZMUS p. Šimečku. Čím SLOVÁKOV OBOHACUJE PS /“progresívne slovensko“/

15.05.2026

Dnes, v deň výročia atentátu opozičného aktivistu na predsedu vlády SR R.Fica sa predseda PS M.Šimečka zachoval ako riadna politická hyena. Vyhlásil, že keď zbabelec Fico chce mať v politike pokojnú atmosféru, mal by z politiky okamžite odísť. Inak povedané, pokiaľ chce byť Fico ďalej politikom, mal by rátať s tým, ako je to doteraz. Vrátane teroristických útokov na [...]

POĎAKOVANIE pánovi KORČOKOVI ! /Friedrich Merz ? NEIN, danke !/

14.05.2026

Ak je pravda to, čo dnes Korčok /PS/ oznámil na TB Progresívneho Slovenska, – že totiž nemecký kancelár Merz nepríde na návštevu SR lebo je vraj hlboko konsternovaný z návštevy R.Fica v Moskve /oznámenej verejne pred 4 mesiacmi, teda v čase keď sa ešte návšteva Merza v SR iba dohadovala/ a že je vraj roztrpčený zo slov R.Fica na jeho adresu, potom si dovoľujem aj [...]

rubio tepláky teplákova súprava

Virálny Rubio v Madurových teplákoch, minister svoj módny vkus obhajuje: On skopíroval mňa

16.05.2026 22:05

Americký šéf diplomacie nemá v obľube Nicolása Madura a tvrdí, že už vôbec od neho nečerpá inšpiráciu v módnych otázkach.

SR linka letecká Bratislava Košice MD Ráž spustenie KEX

Po zásahu bleskom prišiel návrat do Bratislavy. Wizz Air opísal, čo sa dialo s lietadlom aj cestujúcimi

16.05.2026 22:00

Odlety na linke Wizz Air z Bratislavy do Košíc v sobotu už boli približne podľa plánu.

lietadlo, doprava, letisko, cestovanie, dovolenka

Sekundy hrôzy na letisku v Splite: lietadlo so 130 ľuďmi skončilo mimo dráhy

16.05.2026 21:53

Predtým, než začalo brzdiť, dosiahlo rýchlosť viac než 240 km/h.

Wes Streeting

Labouristi pred búrkou? Streeting už otvorene hovorí o boji o Starmerovo kreslo

16.05.2026 20:47

V tejto chvíli však nemá v pláne vyvolať takéto hlasovanie.