EU dnes ukázala Slovensku vztýčený prostredník

EU dnes ukázala, že si z postojov dvoch svojich členov nič nerobí. Odkázala nám, že buď bude SR v EU držať hubu alebo môže z EU vypadnúť.

Dan Jorgensen , komisár pre energetiku nám dnes odkázal, aké malé nič je preňho nejaké akési Slovinsko, Slovensko, Jugoslavija, či ako sa to vlastne voláme. Chlapík z maličkého Dánska sa doslova vyžíval v tom, ako nám naloží. Nielenže nám zakáže ďalší plyn z Ruska, ale nedá ním ani euro finančnej kompenzácie. Jediné, čo nám sľubuje je odporučenie, aby nás v spore s Gazpromom zastupoval jeden jeho známy a extrémne drahý právnik. Pardon, ešte nám sľúbil technickú pomoc pri hľadaní alternatívnych dodávateľov plynu. Všetko firiem jeho kamarátov z univerzity. – Firiem, ktoré ponúkajú jeden drahší plyn a druhý plyn ktorý bude ešte oveľa oveľa drahší.

Jednou z mála našich konkurenčných výhod Slovenska pri dobiehaní Západnej Európy boli donedávna lacnejšie energie. EK a 25 našich partnerov z ER nás však aj o toto málo oberie. Bude nás zdierať z kože. Ukáže nám, čo je to efekt roztvárajúcich sa nožníc. Žiadna spoločná misa, žiaden spoločný stôl. EU nám ukáže, že naše miesto je iba na prahu pre paholkov.

-Bratia Slováci, oplatí sa nám ešte ďalej živoriť na okraji tejto arogantnej spoločnosti ? Bratia Slováci, oplatí sa nám ešte ďalej byť členmi EU ?

Ako sa nevyjednáva. Ako sa nespolupracuje. Ako sa chystá pád vlády.

07.02.2026

Vyjednávanie sa niekedy používa ako alibi pred útokom. Je to tam bežne medzi ľuďmi, je to tak aj v politike. Príkladom nevyjednávania je čerstvý Trumpov trik-lacný obchodnícky trik,-podľa ktorého sa majú obe strany konfliktu na Ukrajine dohodnúť do júna, -lebo ak nie, začnú USA vyvíjať na obe strany „veľmi nepríjemný nátlak“. NA OBE STRANY, milá Pravda, -a [...]

Ďalšie dezinformácie STVR

04.02.2026

V stredu večer sme sa od redaktorov STVR a nimi umne vybratých respondentov z hladovej doliny na Gemeri dozvedeli ako je v SR zle. Vraj máme druhú najvyššiu infláciu v EU, osobitne pri potravinách. Dôkazom sú čísla za január 2026. Nuž áno, inflácia tesne nad 4% neteší. Neteší ani nárast cien potravín na vyše 2%- Najmä nie preto, lebo inde v EU inflácia väčšinou išla [...]

ŽILINKA je nešťastný, že nemá koho stíhať a obviňovať-KATASTROFA…/čo len na to povie Brusel ! /

04.02.2026

GP Žilinka na dnešnej TB vyjadril zdesenie nad tým, že stíhanosť za korupciu klesla v 2025 oproti 2024 o 70% a že o 67% klesol počet vznesených obvinení. To, z čoho by sa inde tešili, vedie Žilinku ku konštatovaniam ako „katastrofa“, „zdesenie“ a pod. Najstrašnejšie podľa Žilinku je, že z korupcie nebol vlani obvinený ani jeden vysoký ústavný či [...]

Iran US Oman

Trump označil rozhovory s Iránom za „veľmi dobré“. Teherán po spokojnosti pohrozil útokom

07.02.2026 14:32

„O raketách sa nikdy nedá rokovať, pretože sú obrannou otázkou,“ povedal minister Arákčí.

Robert Fico / Maroš Žilinka /

Od jeho výmeny upustil. Žilinkovo vystúpenie ale Fico označil za vtip. Kamenický má dôveru premiéra

07.02.2026 13:28, aktualizované: 14:10

Tlačové besedy Žilinku a Remetu tesne po sebe neboli náhodou, cieľom je podľa premiéra podpora opozície.

Vast-Space X-Haven1-Starlink-Final

Nemajú prístup k Starlinku, sú ako slepé mačiatka. Ruská ofenzíva sa podľa Kyjeva spomaľuje

07.02.2026 13:06

„Nemáte za čo,“ odpovedal Elon Musk Ukrajincom prostredníctvom platformy X.

SR Stará Turá počasie poľadovica doprava komplikácie TNX

Závan jari vo vzduchu? Kdeže, budúci týždeň prinesie výraznú zmenu počasia

07.02.2026 12:29

Na Slovensku je od 23. januára teplotne prevažne nadpriemerné počasie.