Atentát opozície na Národnú nemocnicu

Hlavnou udalosťou stredy bolo ohlásenie výstavby novej národnej nemocnice vo Vajnoroch. Hlavnou udalosťou slovenských novinárov bol pád kusa omietky v nemocnici v Trnave.

Tak sa nám tá naša opozícia dnes zase pekne vyfarbila. Potom, čo minister zdravotníctva oznámil, že sa nová celonárodná nemocnica s 1000 lôžkami postaví do 2030 za 1,2 mil. vo Vajnoroch, vystrekla z úst opozície spŕška útokov: na ministra, na nemocnicu, na jej budúcu prínosnosť.

Opozícia sa opäť demaskovala ako chronický rozbíjač, demolátor všetkého či Slovensku prináša zlepšenie. Miesto alternatívy k vládnemu projektu vystriekala zo seba len samé banality a prevažne aj nezmysly. . PS, KDH, SaS a OlaNO boli dnes vo svojich vyjadreniach opäť rovnaké – sťa cez kopirák. Nič nenavrhli, iba sa na projekt Hlasu a Smeru, s prepáčením vyšpinili.

Hlas SD dnes slovenskú verejnosť informoval o mieste výstavby nemocnice, o jej cene, o zdrojoch na úhradu ceny, o termíne dokončenia, o hrubých zámeroch jej fungovania atď.

Aj štyri opozičné strany dnes slovenský národ informovali. PS, KDH, SaS a OLaNO poskytli slovenskej verejnosti mimoriadne závažné zistenia: informovali o spadnutom kúsku omietky v trnavskej nemocnici a o tom, že v SR máme „nového“ ministra zdravotníctva R.Kaliňáka, – lebo je to on, kto momentálne má resp. bude mať pod palcom výstavbu dvoch najväčších štátnych nemocníc /Prešov, Vajnory/.

– Nech sa páči, – slovenská verejnosť- porovnajte problémy s ktorými sa trápi koalícia s „problémami“, ktoré nedajú spávať opozícii. Padnutý kúsok omietky kontra nemocnica s 1000 lôžkami…

Úplnou kravinou je obvinenie ministerky Sakovej, že si v susedstve novej nemocnice tesne po rozhodnutí o výstavbe nemocnice kúpila pozemky, aby ich teraz so ziskom 10 mil eur predala buď štátu, buď developerovi alebo si tam sama vybudovala gastroprevádzku či doplnkové zdravotnícke zariadenie. Kravinou made by Matovič je to preto, že Saková kúpila vajnorský pozemok v 2017, teda 8-9 rokov pred rozhodnutím o vajnorskej lokalizácii nemocnice. Aby Saková teraz mala z pozemku zisk, musela by mať silu ovplyvniť rozhodnutie vlády o výstavbe nemocnice pri jej pozemku alebo by musela byť veštec so sklenenou guľou. V čase 2017 až 2025 tu bolo 5 rôznych vlád a každá mala pri výstavbe národnej nemocnice iné predstavy. O Vajnoroch sa začalo v Hlase či vo vláde hovoriť až po odchode ministerky zdravotníctva Dolinkovej z funkcie. Do Vianoc 2024 platilo rozhodnutie, že nemocnica bude v Ružinove.

Pokiaľ ide o vyjadrenia ostatných opozičných strán, vyberáme aspoň niektoré v nich obsiahnuté perly a perličky.

PS kritizuje ministra zdravotníctva Šaška, nominanta Hlasu SD, že o projekte vajnorskej nemocnice s opozíciou, konkrétne s jeho najväčším zdravotníckym “ expertom “ O.Dvořákom podrobnejšie nediskutoval. Ako by takáto diskusia Šaška s Dvořákom vyzerala, ukázala ich včerajšia „debata“ na jednej z televízií. Diskutér pán Dvořák ponúkol verejnosti miesto argumentov iba osobné invektívy, zamerané na zosmiešňovanie pána Šaška. – Nuž toto nie, -„pane Dvořáku, děkujem“.

Ďalšiu opozičnú stranu, matovičkárske OLaNO najviac trápi to, že Vajnorská nemocnica stiahne k sebe všetkých schopnejších zdravotníkov a pôvodné bratislavské nemocnice budú ľudoprázdne. Predstava hodná veľkého mysliteľa I.Matoviča, otca-zakladateľa a dedičného majiteľa OĽaNO, maskujúceho sa za posvätným názvom „Slovensko“.

Tretí opozičný subjekt -KDH, sužuje neštandardnosť výstavby nemocnice-najmä pokiaľ ide o jej financovanie, o rýchlosť zabezpečenia technickej dokumentácie a termín výstavby. KDH uznáva, že situácia slovenskom zdravotníctve je NEŠTANDARDNÁ, no miesto k tomu príslušných NEŠTANDARDNÝCH riešení navrhuje ŠTANDARDNÉ postupy: 1/ nekonečne dlhú diskusiu so všetkými 5 miliónmi Slovákov, ktorí sa cítia byť kompetentní, aby sa k projektu nemocnice vyjadrili 2/ nekonečne dlhý proces odsúhlasovania projektovej a stavebnej dokumentácie /napr. EIA, ekologických vplyvov, dopravy, archeologických prieskumov, oponovanie verejnosťou…/ 3/ nekonečne dlhé verejné obstarávanie stavebného dodávateľa…atď. KDH požaduje, aby príprava a realizácia projektu bola rýchla, lacná a transparentná. – Nuž teda, to sú úlohy asi tak realistické, aké zadala zlá macocha rozprávkovej Popoluške.

Prekvapivo najmenej absurdné stanovisko k novej nemocnici Vajnory poskytla SaS. Lokalizácia a koncepcia nemocnice je podľa experta SaS Szalaia akceptovateľná. SaS sa však nepáči, že ak na Rázcochách nemocnica nebude, potom hrozí, že štát bude musieť vrátiť pozemky pôvodným majiteľom a priznať si stratu vyše 60 mil. eur -teda nákladov, ktoré sa do Rázcoch doteraz investovali.

Okrem padajúceho kusa omietky a anekdoty o Kaliňákovi ako novom ministrovi zdravotníctva je pre kompletne celú našu opozíciu spoločné to, že používa v argumentácii klišé o akýchsi 15 rokoch vlády Smeru /pritom ale 14 rokov vlády pravice nespomína/ a to, že ju trápi otázka možnej korupcie, neférovosti a netransparentnosti realizácie projektu. Vraj to tak iste bude a bude to tak preto, lebo vláda vyhlási výstavbu nemocnice za strategickú investíciu /kde sa dá postupovať v expresnom režime/ a tiež preto, lebo stavbu a čiastočne aj jej financovanie zabezpečí ministerstvo obrany /ktoré má právo veci utajovať/.

Opozícia bedáka, že do projektu nebude môcť /slovami jedného opozičníka/ RÝPAŤ. Sťažuje sa, že bude mať menej priaznivé podmienky na šírenie, fám, hoaxov, konšpirácií…a na fabulovanie rôznych škandálov, trestných podaní či žalôb. Slovenská opozícia totiž už apriori považuje projekt za zdroj nelegálnych príjmov, z ktorých si potom „zločinci z Hlasu a Smeru“ budú kupovať vily v Chorvátsku, Toskánsku či nebodaj na francúzskej Riviére. Slovenská opozícia je totiž dôsledná aspoň v jednom – v prezumpcii viny Fica a spol.

Opozícia samozrejme vie, že aj v prípade vojenskej strategickej investície existujú silné mechanizmy verejnej kontroly. Existuje Najvyšší kontrolný úrad, existujú kontrolné mechanizmy v parlamente, OČTK a súdnictvo. A v neposlednom rade aj kontrolné mechanizmy EU. Oprávnene môžeme očakávať, že ak sa na nemocnicu použijú peniaze z fondu obnovy či z fondov EU, nájdu sa v opozícii stovky žalobáb, ktoré zavalia orgány EK prívalom ponôs a udaní.

Normálny človek by na margo výhrad opozície použil slovenské ľudové príslovie, že je jedno akej farby je mačka-hlavne, že chytá myši. Opozícia -pretože nie je ani slovenská a ani ľudová, sa riadi skôr opačným príslovím či skôr zlozvykom: „je jedno, čo vláda vybuduje, všetky jej dobré úmysly treba pokiaľ možno už v zárodku okakať a ocikať. “ Slovom, -pošpiniť tak, aby sa naivnejším občanom SR – voličom, už od začiatku definitívne hnusili.

Kto tu vládne-opozícia či Smer,Hlas a SNS ?

23.06.2026

Sú dni, keď človeka prekvapí zhluk poriadnych politických, mediálnych a právnických svinstiev. Takým dňom je asi aj dnešný utorok. No veď posúďte sami: agentúra SITA vyhodila zo zamestnania reportérku Anitu Radi; prečo ? pretože vraj popri práci v SITA púšťala rozhovory s rôznymi kontroverznými politikmi a kládla im provokačné otázky /Matovičova a Pročka sa napr. [...]

CHMELÁR a PRAVDA o Ficovom názorovom obrate

23.06.2026

Existujú veštci, ktorým keď nevyjde veštba, snažia sa realitu prekrútiť tak, aby sa im z veštby aspoň niečo splnilo. Takýto je aj všemudrc Chmelár. Spolu opozičnými politikmi a novinármi po ukončení Orbánovej moci predpovedal, že sa R.Fico rýchlo odkloní od „proorbánovských“ postojov k EU a ku UA a začne spievať tak, ako mu to noty z EK prikážu. – A [...]

Mission impossible JOŽA RÁŽA ?

22.06.2026

Keby sa to stalo v inom štáte, alebo aspoň v inom meste. tak by bol najobľúbenejší člen vlády, skvelý manažér, apolitický technokratický a na výsledok orientovaný Jožo Ráž nespochybniteľným favoritom na nového primátora Bratislavy. -Aleže žijeme tu u nás, na totálne spolitizovanom Slovensku a v až fanaticky progresívno-liberálne pre-ideologizovanej Bratislave, je [...]

Jozef Božik ZMOS

Verdikt, ktorý vystrašil mestá: Ak neopravia volebné obvody, môžu prísť o výsledky volieb

24.06.2026 17:49

Mestá a obce budú musieť jasne rešpektovať ústavný princíp rovnosti váhy hlasu občanov v jednotlivých volebných obvodoch.

Kovařík

„Keď ich nechytíme my, oni chytia nás.“ Svedok odmietol podpísať zásah v kauze exšéfa polície

24.06.2026 17:21

V prípade s exšéfom polície vypovedali dvaja svedkovia.