Kontroverzný publicista Štulajter dnes v jednom opozičnom médiu zašpiritizoval o tom, ako by sa Šimečkova slniečkárska progresívno-liberálna skupinka dostala do vlády. Štulajter priznáva , že jedinou schodnou cestou je, že to bude za pomoci Matovičovcov. Šimečka, Majerský, Grohling by tak vládli ale iba visiac na šnúrke z Matovičových gatí.
Malý problém je, ako budúci „demokratickú, liberálnu, konzervatívnu, pokrokovú, kresťanskú, ateistickú“ vládu de facto vládu MATOVIČ 02 predstaviť verejnosti. Bude to náročné, ale Štulajter má riešenie:
- obrátiť sa na voličov Matoviča, aby prejavili svoju vôľu byť vládnymi voličmi aj za cenu kompromisov a rezignácie na niektoré extrémne riešenia,
- nájsť medzi poslancami Matovičovcov ľudí, schopných načúvať a vyvolať v OLaNO /tzv.slovensku/ „hmýrenie“, vedúce k premene matovičkárov na ako-tak štandardnú zodpovednú vládnu stranu,
- vyzývať popredných členov a funkcionárov OLaNO, aby vychovávali resp. aspoň kontrolovali správanie pána Matoviča tak, aby na verejnosti pôsobil ako človek so zmyslom pre štátnickú zodpovednosť.
Ľahko sa to takto povie a naplánuje, no čo z toho sa šimečkovcom a pravicovým novinárom v praxi podarí dosiahnuť, o tom nerozhodnú ani oni, ani voliči Matoviča, ani jeho poslanci a členovia vedenia OLaNO. O tom rozhodne vývoj Matovičových „ťažkostí“. O tom rozhodnú odborníci na Matovičovo „duchovno“.
Po prvé, fiam-po prvé ... Ale ďakujem za... ...
Za prvé preto, lebo tu nepodvádzam. Je mi ľúto... ...
Nemáš na klávesnici "k" ? Smola... ...
Prečo ty píšeš iba pod jedným blogom ? Mália... ...
Vy ste pravda junác ,multinic. ...
Celá debata | RSS tejto debaty