Založ si blog

V americkom cirkuse

Minister kultúry Poľska dnes vyhlásil, že ruskú kultúru treba úplne vytesniť z európskeho verejného priestoru. V čase, keď sledujeme dojímavé videjká z Buče, nemôžeme predsa súčasne sledovať ruský balet, čítať Puškina, Čechova či Dostojevského ! Iný poľský člen vlády, zodpovedný za šport vyhlásil, že Rusku treba zrušiť členstvo vo všetkých športových organizáciách a ruských športovcom sa má umožniť individuálne súťaženie iba ak jasne a tvrdo odsúdia Putina a svoje rodné Rusko.

Dnes sa v amerických médiách /Fox News,WSJ/ mihla správička, podľa ktorej minulý týždeň súkromné americké spoločnosti zvýšili objednávky ruskej ropy o 43%. Ruská ropa predstavuje asi 2% americkej spotreby – no aj tak je to zaujímavý signál – v čase, keď USA tlačia EU do úplného zákazu importu ruských energonosičov.

Ako je to u nás ? Nuž, „vlastenec“ Mikloš,- čechoslovácky človiečik, ktorý do poslednej chvíle odhováral Slovákov od vyhlásenia samostatnej SR, lebo to vraj spôsobí, že za 1 CZK budeme platiť 3 až 5 SSK /taký skvelý ekonóm a prognostik to bol !/ dnes nazval ministra Sulíka idiotom. Prečo ? Lebo miesto totálneho odstrihnutia sa od ruskej energie navrhuje postupnú diverzifikáciu. Nikdy som si nemyslel, že budem Sulíkovi držať stranu- a ajhľa , stalo sa. Oproti takým „ekonómom“ ako je Mikloš je aj jednovaječný ekonóm Sulík národohospodársky génius hodný Nobelovej ceny.

Hlupáci sa nájdu v každom národe. Aj v ruskom. Osobitne v jeho mladej generácii. Donedávna žilo takéto mladé stádočko idiotov v Moskve Choval si ho tam G. Soros. Nastrkal ich do rôznych mimovládok a nezávislých médií a pripravoval na Deň O , teda na deň, keď sa aj v RF mala začať oranžová revolúcia. Prišiel však 24.február a Rusko vyhnalo svojich mladých oranžových revolucionárov za svoje hranice. Rusko si oddýchlo,- no krajiny, kam sa títo Sorosovi učeníci rozpŕchli, dostali nový várku bĺch do kožucha. Medzi iným sa takto povodilo aj Slovensku. Po prvých záškodníkoch, čo k nám prišli z Ruska-takých génioch publicistiky ako G.Mesežnikov a V.Serebrjakov, sa tu pokúšajú uchytiť desiatky rovnako nadaných zradcov svojej pôvodnej vlasti.

Videli sme ich včera pred prezidentským palácom. Kričali nie na slávu svojej vlasti, ale na slávu banderovcom – vrahom svojich pôvodoných spoluobčanov. Mávali zástavami – nie svojho štátu, ale súdiac podľa modrobielych farieb na zástavách, najskôr štátu Izrael. Nuž áno, medzi ruskými sorosovcami je jevrejov neúrekom. Veď napokon aj pionieri ich nádejnej komunity na Slovensku-Mesežnikov a Serebrjakov medzi nich patria. Páni ex-russiani sa ale prezradili predovšetkým tým, kde včera ten svoj cirkus robili. Robili ho de facto pred pracoviskom svojej bývalej kolegyne. Pred úradovňou pani Čaputovej, s ktorou ich spája resp. spájal donedávna ten istý zamestnávateľ. – Kto ? No predsa pán filantrop G.Soros, sponzor všetkých oranžových mimovládok a proti-slavjanských revolúcií. Sorosove nadácie živili a kariérovo odštartovali aj pani Čaputovú, aj ich, ruských sorosovcov. Dalo by sa teda povedať, že v prezidentskom paláci a pred týmto palácom bol včera taký malý sorosovský firemný happening. Taký malý americký cirkus. Viac novinárov ako demonštrantov. Samá kamera, samý mikrofón…

V americkom cirkuse je všetko dôsledne podelené. Majiteľ cirkusu sedí v lóži a počíta tržbu. A jeho šašovia z Poľska, Česka, Slovenska, Nemecka, Francúzska a Pobaltia sa predvádzajú v rôznych absurdných etudách a kreáciách. Americký majiteľ uznanlivo tlieska nad niektorými krkolomnými kúskami svojich európskych šašov. A odporúča im ešte krkolomnejšie kúsky. Ale za toho pána boha by ich sám nepredviedol. Právo vylámať si krk v záujme USA má predsa iba Európska ´únia a šašovia z Východu.

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Verejná otázka pánovi Pellegrinimu

21.09.2022

Pán Pellegrini,- prepáčte, že to robím takto verejne, -ale politika je vraj vec verejná,-a tak som si to dovolil takto. Na verejnosti. Pán Pellegrini, včera ste mali absenciu na najväčšom opozičnom podujatí, aké sa v Bratislave v poslednom čase uskutočnilo. Počul som vaše ospravedlnenie v televízií ešte pred opozičným mítingom. Povedali ste, že vašim voličom na prvej [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo deväť ľudí

26.09.2022 10:44

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo v pondelok ráno najmenej deväť ľudí a ďalších 20 bolo zranených.

policia 01-clanok W

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 378
Celková čítanosť: 958261x
Priemerná čítanosť článkov: 2535x

Autor blogu

Kategórie