Založ si blog

Zomrel Vladimír Žirinovskij

Paradoxne, uprostred doby, ktorá dokazuje pravdivosť jednej z jeho politických prognóz zomrel Vladimír Volfovič Žirinovskij. Po otcovi ruský Žid, po mame pravoslávny Rus,- predovšetkým však veľký ruský vlastenec a ideológ renesancie ruskej imperiálnej veľkosti.

Žirinovskij bol skvelý rečník, bystrý mysliteľ ale aj postrach oponentov v akejkoľvek diskusii. To čo povedal, vychádzalo z kvalitnej teoretickej prípravy, obrovského množstva znalostí-ale slovník, aký pri tom používal, nepatril medzi skvosty dvornej ruštiny.

Nikdy to nebol vládny politik. V.V. Putina občas posmeľoval, občas kritizoval za malú radikálnosť a polovičatosť. V r.2014 napríklad požadoval intervenciu na Ukrajinu -keď treba, aj po čiastočnej mobilizácii. Podľa neho by 2-miliónová ruská armáda za dva dni dosiahla hranice Poľska a Rumunska, NATO by sa „pokakalo“ a bol by naveky pokoj. Nazdal sa, že vrátiť do Ruska iba Krym a kúsok Donbasu je nebezpečne polovičaté riešenie-ktoré sa Rusom vypomstí a vojnu na Ukrajine iba odloží na čas, keď už budú mysle Ukrajincov sfažizované a armáda Ukrajiny po zuby vyzbrojená modernými zbraňami NATO.

Putinovu špeciálnu operáciu s použitím niečo vyše 100 tisíc profesionálnych vojakov skritizoval ako polovičaté riešenie, ktoré Rusko bude aj tak skôr-neskôr korigovať s použitím ozajstnej ruskej sily. Žirinovskij ale napriek výhradám vládu V.V. Putina podporoval až do konca svojho života. Prečo ? Lebo Putin je legitímny vodca národa- a vodcov Ruska treba v záujme štátnosti Ruska podporovať. Tak sa to dialo počas celej Žirinovského politickej kariéry. Napriek kritike LDSR Putina vždy podporila, – keď to bolo treba a ke´d išlo do tuhého.

Na ruskej politickej scéne po Žirinovskom zostane nuda. Ani nie tak preto, že by tam nebolo dosť ohnivých rečníkov – tých je v Rusku neúrekom. Skôr preto, že so Žirinovským stíchne čosi ako „intuícia národa“. No určite nie nadlho. Ruský svet je príliš preduchovnený. Nemôže ostať bez dvorného vizionára a jeho niekedy šokujúcich, niekedy neslušných, ale takmer vždy pravdivých vízií.

Odpočívajte v pokoji – Vladimír Volfovič !

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

Diaľnica A6 / Doprava / Kittsee-Jarovce /

Nehoda pri hraniciach so Slovenskom si vyžiadala tri životy, diaľnicu A6 uzavreli

13.08.2022 13:09

Havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane dieťaťa viedol prevádzač. Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho pridal a chcel utiecť smerom do Rakúska.

Víchrica

Vietor strhol na hudobnom festivale pri Valencii časť pódia, hlásia jednu obeť

13.08.2022 12:29

Ďalších 17 osôb sa zranilo. Traja zo zranených utrpeli vážne úrazy a 14 ďalší ľudia mali menšie zranenia.

fico, kaliňák

Fico a Kaliňák sa pre kauzu Súmrak znovu obrátili na Žilinku. Chcú, aby využil paragraf 363

13.08.2022 12:00, aktualizované: 12:52

Fico tiež kritizoval policajného prezidenta Hamrana, ktorý podľa neho kryje zločincov na NAKA.

Moskva

Odliv mozgov z Ruska je príležitosťou pre Západ. A nielen ekonomickou

13.08.2022 11:37

Bývalý analytik americkej CIA Kent Harrington sa domnieva, že Rusi v zahraničí môžu vytvoriť spoločenstvo, ktoré potom môže komunikovať s Rusmi v ich vlasti a teoreticky aj ovplyvniť ich postoje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789769x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie