Založ si blog

Biden má kognitívne problémy /ale nielen on/

Našiel som v médiách ZÁPADU zopár informácií, ktoré by som v našich slovenských médiách ťažko hľadal. Ak chcete, podelím sa s vami o ne:

 • Podľa Washington Times má J.Biden kognitívne problémy, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť USA. /Naposledy napr. Biden po stojačky zaspal pri ceremónii krstu novej americkej ponorky. Následne pri stretnutí s B.Obamom si na chvíľu asi myslel, že úradujúcim prezidentom je ešte B.Obama…/.
 • The Economist objavil „ameriku“,-keď napísal, že pocit Západu, že celý svet sankcionuje Rusko, je veľmi mylný. Sankcie Západu ignorujú DVE TRETINY krajín sveta. /V skutočnosti až takmer tri štvrtiny…pozn.blogera/.
 • Bloomberg si všimol, že za májové dodávky energií z Ruska do Číny už Čína zaplatila Rusku v juanoch.
 • The New York Times prvýkrát pripustil, že správanie sa Ukrajincov k zajatým ruským vojakom nie je vždy plne v súlade so ženevskými konvenciami.
 • The Cyprus Mail oznámil, že Cyprus odmietol žiadosť Ukrajiny o dodávky rakiet S-3OO, vrtuľníkov a tankov ruskej resp. sovietskej výroby.
 • V gréckom parlamente dnes vystúpil prezident Zelenskij a ako inak, pýtal od Grécka zbrane a nové sankcie proti Rusku. Opoziční poslanci sa na tomto Zelenského predstavení nezúčastnili. Zelenskij na záver dal slovo aj dvom gréckym nájomným žoldnierom, pôsobiacim v batalióne Azov. To u prítomných gréckych poslancov vzbudilo veľké rozhorčenie. S výkrikmi proti „fašistom z Azova“ potom ďalší prejav Zelenského de facto znemožnili.
 • Predseda zboru náčelníkov štábov gen. Milley dnes pred celým svetom obvinil Rusko a Čínu z pokusu o zmenu svetového poriadku, ktorého „autorom“ sú USA. Fíha,- čo si to tieto dve z troch svetových superveľmocí dovoľujú ?!
 • Stoltenberg z NATO dnes vyhlásil, že na Ukrajinu treba dodať ešte viac zbraní, ABY VOJNA TRVALA MESIACE, aby trvala čo najdlhšie. On síce podľa Pravdy miesto „aby“ požil „lebo,“ ale verí mu tu niekto ?
 • V Mukačeve zlikvidovali včera bustu básnika Puškina. Podľa vyjadrenia miestnych orgánov busta Puškina predstavovala ohrozenie bezpečnosti a suverenity ukrajinského štátu. /Video si nájdete na youtube/-
 • Na youtube si možno nájsť aj videjko z Česka. Na ňom skupina 6 pro-ukrajinských aktivistov zablokovala cestu, aby protestovala proti vodičom, čo jazdou na autách, naplnených PHM z ruskej ropy podporujú Putina. Šoféri najprv pri skupinke chvíľu zastali, no potom ju nasilu vyvliekli z cesty na chodník a tam ešte aj trochu do zadku nakopali.
 • Redaktori BBC boli šokovaní zistením, že donbaské obyvateľstvo obviňuje za ostreľovanie svojich domov Zelenského a nie Putina. Vysvetlili to svojim čitateľom tým, že v oblasti možno stále sledovať ruský rozhlas a televíziu…

Na druhej strane sme sa ale z našich médií dozvedeli, že Nemci okrem snímok policajných výsluchov v interiéroch budov /pomocou výnimočných satelitov jednej súkromnej americkej firmy/ majú aj rovnako unikátne odposluchy rozhovorov medzi ruskými vojakmi, z ktorých vyplýva, že vojaci môžu strielať aj po osobách v civilnom ošatení. Nemci zbytočne zaplatili za nahrávky čohosi, čo je dávno známe. Rusi ihneď potom, čo Zelenskij rozdal desaťtisíce zbraní náhodným záujemcom-civilom upozornili na to, že každý civil so zbraňou bude považovaný za legitímny terč príslušníkov armády RF. Civil so zbraňou nie je na rozdiel od uniformovaného vojaka chránený ženevskými konvenciami a môže byť likvidovaný ako nebezpečný terorista. Akoukoľvek armádou: ruskou, americkou, nigérijskou, fínskou či slovenskou.

S geniálnym objavom prišla aj agentúra AFP. Podľa nej veľká časť Afriky asi podlieha drvivej ruskej mediálnej propagande – lebo odmieta sankcionovať Rusko a bežní Afričania nemajú problém verejne prejavovať sympatie k Rusku. Šokantné, no nie ?!

Podľa niektorých amerických vojenských predstaviteľov môže Ukrajina vojnu s Ruskom za istých okolností absolútne vyhrať. Áno je to pravda. Ako hrdí slovenskí vlastenci dodávame, že za istých okolností by vojnu s USA vyhralo aj Slovensko.

Takže asi tak.

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

Diaľnica A6 / Doprava / Kittsee-Jarovce /

Nehoda pri hraniciach so Slovenskom si vyžiadala tri životy, diaľnicu A6 uzavreli

13.08.2022 13:09

Havarovanú dodávku vezúcu vyše 20 ľudí vrátane dieťaťa viedol prevádzač. Vodič nezastavil na nariadenej kontrole, namiesto toho pridal a chcel utiecť smerom do Rakúska.

Víchrica

Vietor strhol na hudobnom festivale pri Valencii časť pódia, hlásia jednu obeť

13.08.2022 12:29

Ďalších 17 osôb sa zranilo. Traja zo zranených utrpeli vážne úrazy a 14 ďalší ľudia mali menšie zranenia.

fico, kaliňák

Fico a Kaliňák sa pre kauzu Súmrak znovu obrátili na Žilinku. Chcú, aby využil paragraf 363

13.08.2022 12:00, aktualizované: 12:52

Fico tiež kritizoval policajného prezidenta Hamrana, ktorý podľa neho kryje zločincov na NAKA.

Moskva

Odliv mozgov z Ruska je príležitosťou pre Západ. A nielen ekonomickou

13.08.2022 11:37

Bývalý analytik americkej CIA Kent Harrington sa domnieva, že Rusi v zahraničí môžu vytvoriť spoločenstvo, ktoré potom môže komunikovať s Rusmi v ich vlasti a teoreticky aj ovplyvniť ich postoje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789763x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie