Založ si blog

Ukrajinskí vojaci v spoločnej akcii s vojakmi Doneckej ĽR !

Neuveriteľné ! Vojaci 36.bataliónu námornej pechoty Ukrajiny z Mariupola po svojom zajatí vojakmi DNR rozprávali okrem iného aj o okolnostiach hrdinskej smrti a zneuctenia mŕtvoly generálmajora vojsk RF. Ako je známe, nacikovia z Azova si to nahrávali na video a potom sa s tým odbavovali na internete. Telo padlého ruského generála banderovci odmietali vydať, hoci im vojaci RF za neho ponúkali živých zajatcov.

Zajatí príslušníci námornej pechoty nielenže popísali miesto, kde boli ostatky generála ukryté, ale boli ochotní sprevádzať vojakov DNR na miesto úkrytu a pomáhať im s transportom tela z mariupolského Azovstala do bezpečných častí mesta. Vojaci DNR súhlasili s ich asistenciou. Vrátili im ručné zbrane a spoločne sa vydali na pomerne nebezpečnú akciu. Akcia sa vydarila a telo generála je už v rukách vojakov RF. Príslušníci námornej pechoty po akcii vrátili zbrane a zase sa stali zajatcami.

-Zdá sa, že možnosti spolupráce medzi Rusmi a mnohými príslušníkmi ozbrojených síl Ukrajiny nie sú také nemožné, ako by sa na základe tvrdení vojnovej propagandy /tej či onej strany/ zdalo. V častiach Ukrajiny, kde sú už ruské vojská sa napr. prihlásili do služby bývalí ukrajinskí policajti /napr. v Melitopole a Chersone/. Starostov menovaných Zelenského režimom nahradili poslanci miestnych rád z opozičnej proruskej strany Za život. Nazdám sa, že len čo príde pokoj zbraní, dlho nepotrvá a mier sa vráti aj do sŕdc veľkej väčšiny ľudí na dnešnom území Ukrajiny.

Mimochodom, – „generál“. Jeho meno je síce neoficiálne známe, ale počkáme, až ho Ministerstvo obrany RF oficiálne zverejní. Po druhom kole francúzskych volieb sa má zverejniť aj meno generála francúzskej vojenskej rozviedky, ktorý padol v Mariupole do ruského zajatia. Na najvyšších francúzsko-ruských miestach bolo dohodnuté, aby sa vec medializovala až po druhom kole prezidentských volieb vo Francúzsku. Aby tak táto pre Macrona nepríjemná vec neovplyvnila výsledok volieb. Nuž, všeličo sa dohodne v rozhovoroch prezidentov, – aj keď len telefonických.

Médiá sa predbiehajú v propagovaní beštiality tej či onej strany. Zdalo by sa, že na rusko-ukrajinskej zemi už naveky vekov bude človek človeku vlkom. A predsa-aká malá je niekedy vzdialenosť. potrebná ku vzájomnému pochopeniu a rešpektu. Človek je stvorený konať zlo i dobro. A to je často zlé ale často aj dobré. Chvalabohu.

Prečo má Matovič pravdu !

12.08.2022

Matovič, ústami svojho hovorcu Hegera včera vyhlásil, že on z vlády nepôjde. Lebo on, Matovič -pod pseudonymom „OĹaNO“ VYHRAL PARLAMENTNÉ VOĽBY“. A Sulík, ktorý ho chce z vlády vyštvať, sa do parlamentu ledva dostal. Matovič má pravdu. Vyhral voľby. Našiel si medzi slovenským voličstvom dosť závistlivcov a chamtivcov, čo mu skočili na jeho videjká z [...]

Hamran-čo si to dovoľujete ?

11.08.2022

Pri počúvaní TB matovičovského policajného prezidenta Hamrana som nevychádzal z úžasu. Videl som straníckeho, proti-opozične naladeného vraj policajného prezidenta v priamom prenose. In natura. Mal som miestami dojem, že nejde o policajného ale o politického prezidenta. Hamran bez akýchkoľvek škrupulí, bez akéhokoľvek pokusu o objektívnosť a ne-politickosť svojej funkcie [...]

Zabávač Biden

11.08.2022

Ešte k včerajším zabávačom. Podľa mňa je jedným z najlepších zabávačov súčasnosti-dokonca na medzinárodnej úrovni- pán americký prezident Joe Biden. Po čase, keď sa špecialistom z jeho „informatickej ochranky“ darilo držať na uzde jeho nepopierateľný situačný humor sa nedávno opäť zaskvel. V prejave, týkajúcom sa zákonov, chystaných na odsúhlasenie [...]

Igor Matovič / Richard Sulík /

Matovič si kopol do Sulíka. Čínsku hrozbu zamlčal

13.08.2022 15:00

Matovičov status zo sobotňajšieho rána sa na sociálnej sieti už nenachádza.

Bratislava / Webstránka /

Bratislava má novú webstránku, doterajšia mala viaceré problémy

13.08.2022 14:48

Doterajšia bola podľa magistrátu už užívateľsky "nepríjemná" a narazila na svoj technologický limit.

MHD / Mestská hromadná doprava /

Ľudia s covidom môžu ísť na testovanie aj MHD, musia však dodržať opatrenia

13.08.2022 14:16

Za pozitívnu sa podľa vyhlášky ÚVZ považuje osoba po doručení pozitívneho výsledku RT-PCR, LAMP, antigénového testu či Point of care testu.

Gardské jazero

Tretina pobrežných a jazerných vôd v Taliansku je kontaminovaná

13.08.2022 14:00

Vyplýva to z najnovšieho prieskumu uskutočneného v rámci environmentálneho projektu Goletta Verde.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 338
Celková čítanosť: 789900x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie