Založ si blog

EU nemá šéfa diplomacie ale ministra vojny-Borrell je hrozba

Nepríliš vzdelaný španielsky /aj keď formálne študovaný/ komisár pre zahraničnú politiku EU, Josep Borrell Fontelles vyhlásil Ruskej federácii de facto prerušenie diplomatických vzťahov a perspektívu vojny. Vyhlásil zhruba toto: „Diplomatické kontakty s Ruskom a mierové rokovania nie sú potrebné. Všetko sa miesto diplomacie vyrieši na BOJOVOM POLI.“ Miesto rokovaní treba Ukrajinu ďalej vyzbrojovať, ďalej financovať,-až pokiaľ Západ neprinúti Rusko k mieru podľa západných predstáv, teda ku kapitulácii.

Čudujem sa, že sa tomuto Borellovmu silno prognostickému výroku u nás nikto poriadne nevenuje, pretože inde v EU, no najmä na Ukrajine a v Rusku mu venujú veľkú pozornosť. USA a EU sa dopúšťajú chyby, ktorá môže byť tragická pre celé ľudstvo. Nazdávajú sa, že budú v nepriamej vojne s Ruskom /Ukrajinci sú v tejto vojne iba potrava pre kanóny/ tlačiť na Rusko dovtedy, pokým sa RF zvnútra ekonomicky a politicky nerozsype tak, ako sa rozsypal ZSSR. Západ ráta s tým, že vnútorné mechanizmy zabránia Rusku-nota bene jadrovej veľmoci- použiť jadrové zbrane. Že si Rusi radšej zvolia potupný kapitulačný mier /za cenu zmeny nezávislého režimu za režim poddanský a za cenu teritoriálneho rozdrobenia/, než aby si zvolili termonukleárnu smrť, hoci spolu so smrťou Západu ako takého.

EU, UK a USA kalkulujú s tým, že ich ekonomická sila je násobne väčšia ako sila Ruska /aj keby mu tajne pomáhala Čína/ a že po mesiacoch bojov na Ukrajine sa Rusko vyčerpá skôr ako sa vyčerpajú zdroje Západu. Západ – najmä EU, bude síce vojna tiež niečo stáť / na konci roka sa odhaduje, že by to mohlo priniesť až 30-40% infláciu a vysokú nezamestnanosť/, ale bohatá povojnová korisť – neskutočné surovinové a ľudské zdroje porazeného Ruska, tieto obete bohato vykompenzujú.

Vojna na Ukrajine s čoraz zjavnejšou aj priamou účasťou NATO v nej funguje už dnes ako zdôvodnenie obrovských ekonomických a sociálnych problémov USA a EU /vrátane Slovenska/. Vlády v USA a EU /vrátane vlády tandemu Heger/Čaputová na Slovensku/ používajú ukrajinskú vojnu ako univerzálne vysvetlenie hospodárskej mizérie. Ľudia, spracovaní historicky nevídanou informačnou manipuláciou tieto dôvody chtiac – nechtiac prijímajú, v najhoršom prípade s malým frfľaním. Neposlušná opozícia /u nás Fico a spol/. síce frfle hlasnejšie, či dokonca aj breše, – no totalitná policajná mašinéria ju po prekonaní istej hranice uväzní a ostatným ľuďom sa už odnechce nejako ostrejšie namietať.

Holohlavý Borell je pôvodom Katalánec. Jeden z tých morálne a z hľadiska katalánskej hrdosti najmenej vydarených. Politicky sa maskuje socialistickou orientáciou, -no je všetkým, len nie skutočným socialistickom, ľavičiarom. Katalánskosť sa u neho prejavuje z tej horšej stránky. Katalánci majú medzi Španielmi povesť chamtivcov, príliš zameraných na peniaze. Borell nie je a nikdy nebol kultivované, rozhľadené diplomatické eso v medzinárodnom ohľade. Aj keď bol španielskym ministrom zahraničných vecí. Je to malý kšeftár-. Ako jeho otec, majiteľ pekárne, ktorý sa tiež oháňal svojim sociálnym cítením, no nerobilo mu problém kolaborovať s extrémnym katolicizmom caudilla F.Franca. Ani Borell nemá problém kvôli ekonomickým ziskom zameniť diplomaciu za vojnové besnenie. Borell nie je šéfom diplomacie EU. On vlastne nie je ani vojenský vojvodca. Je to ziskuchtivý malomeštiak, slintajúci ako všetci z jeho lóže po legendárnych bohatstvách Sibíri a ostatku Ruska. Borell je conquistador.

Takí ako Borell sú pre ľudí,-áno aj pre nás Slovákov, veľmi nebezpeční. Priam smrteľne nebezpeční. Tak sú uchvátení honbou za vojnovým ziskom, že si ani nevšimnú, keď stúpia na „atómovú mínu“ – a strhnú do pekla nielen seba a sebe podobných, ale aj nás ostatných. Aj nás, čo na tomto svete nechceme neustále len pachtiť po cudzích majetkoch a nadmerných ziskoch, ale predovšetkým pokojne pracovať, spokojne žiť, vychovávať svoje deti a s pokorou a striedmosťou v duši sa tešiť na zajtrajšie slnečné ráno.

Borell je pre nás hrozba. No najväčšia hrozba je, že o tej hrozbe, ktorú predstavuje, ani nič nevieme. Najväčšia hrozba je, že vďaka mediálnej totalite toho o reálnych nebezpečenstvách súčasného sveta veľmi veľa nevieme. Vlastne nevieme takmer nič. Hrozí, že zomrieme sprostí. Nevediac prečo a kvôli čomu. -A zaslúžime si aj niečo iné ?

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Verejná otázka pánovi Pellegrinimu

21.09.2022

Pán Pellegrini,- prepáčte, že to robím takto verejne, -ale politika je vraj vec verejná,-a tak som si to dovolil takto. Na verejnosti. Pán Pellegrini, včera ste mali absenciu na najväčšom opozičnom podujatí, aké sa v Bratislave v poslednom čase uskutočnilo. Počul som vaše ospravedlnenie v televízií ešte pred opozičným mítingom. Povedali ste, že vašim voličom na prvej [...]

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

orbán

Orbánov Fidesz sa chce spýtať Maďarov, čo so sankciami proti Rusku

26.09.2022 06:44

Orbánova strana Fidesz chce medzi obyvateľmi Maďarska vykonať "národnú konzultáciu" ohľadom sankcií.

Joe Biden

Ak Rusi použijú jadrové zbrane, budú čeliť katastrofickým následkom, pohrozili USA

26.09.2022 06:42

Washington Moskve neverejne "podrobnejšie vysvetlil, čo presne to bude znamenať".

Andrej Babiš

Expert: Pre Babiša je to riziko, ale myslím si, že skúsi boj o prezidenta

26.09.2022 06:00

České opozičné strany ANO a SPD sa dajú pokladať za víťazov komunálnych volieb, ktoré sa konali v piatok a v sobotu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 378
Celková čítanosť: 958205x
Priemerná čítanosť článkov: 2535x

Autor blogu

Kategórie