Založ si blog

Kosmodemjanská a Andrej Žarnov: dva prístupy k tej istej veci

Dozvedeli sme sa dnes, že s súlade s pokynmi EU posiela aj SR na „Ukrajinu“ členov do kvázi-vyšetrovacej skupiny údajných vojnových zločinov v Buči a i. A spomenuli sme si, že na východný front už slovenskí vyšetrovatelia vojnových zločinov raz v minulosti išli. Bolo to pred 80 rokmi. Predmetom vyšetrovania boli exhumácie masových hrobov poľských zajatcov v Katyni. Vedúcim vyšetrovacieho tímu bol vtedy profesor MUDr. František Šubík, známy slovenský lekár ale aj básnik /pod pseudonymom Andrej Žarnov/. Komisia postupovala v súlade s pokynmi orgánov nacistickej Veľkonemeckej ríše.

Po skončení vojny mal dr. Šubík za účasť v komisii a posluhovanie nemeckým nacistom veľké problémy. Ľudový proti-fašistický súd ho poslal napokon aj do väzenia. Po prepustení Šubík využil prvú príležitosť a emigroval do USA, kde zomrel.

Neviem, či dnešní slovenskí „vyšetrovatelia“ vedia o tomto historickom precedense. Ak nie. odporúčam im prípad dr. Šubíka podrobnejšie naštudovať. Nielen spoločenské okolnosti a jeho odborné patologické zistenia, ale aj udalosti po vojne a nútený pobyt v americkom exile. HISTORIA – MAGISTRA VITAE…

V ruskej Dume sa dumá o možnosti zostaviť Tabuľu hanby, kde by boli krajiny, ktoré sa v súčasnosti prejavujú ak nie ako nepriateľské, tak aspoň nie ako priateľské. Poradie na Tabuli hanby bude určené rusofóbnou aktivitou tej-ktorej krajiny. Poradie krajín podľa rusofóbnosti nebude samoúčel. Rusko je stará dŕžava, ktorá má pamäť ako slon a ktorá udalosti posudzuje v dlhšej časovej perspektíve. A uzávery využíva s časovým odstupom pri formulovaní svojej dlhodobej obchodnej, kultúrnej a zahraničnej politiky. Kroky dnešnej vlády SR nás podľa mňa favorizujú na jednu z popredných pozícií v tomto rebríčku.

Našťastie, Rusi majú podrobnejšie zmapované nielen postoje vlády, ale aj bežných ľudí- občanov Slovenska. Rusi zrejme vedia aj o výsledkoch posledného prieskumu verejnej mienky-Podľa nich Slováci ani po mesiacoch a rokoch tvrdej anti-ruskej mediálnej propagandy nie sú rusofóbmi. Naopak. Iba niečo vyše tretiny občanov SR má voči RF a Rusoch negatívne postoje. Okolo 55% Slovákov preferuje rovnocenne dobré vzťahy SR ako s Rusmi a Ruskom, tak so Západom. V rámci nich takmer 10% Slovákov sa ani dnes nebojí priznať sa k jednoznačne pro-ruskej orientácii.

Slovensko a Slováci sú iní, ako ich vláda a ich médiá. Slováci sa nehanbia sa za svoje priateľské vzťahy s Rusmi a Ruskom. A tak ako Rusi nemajú radi fašistické praktiky a hanobenie pamätníkov protifašistických bojovníkov. Nemajú radi mediálne manipulácie a servilnosť voči cudzím pánom.

Dobre by bolo, keby si to pripomenuli aj vyšetrovatelia, čo sa rozhodli vycestovať do Buče. A tiež tí, čo sa boja Zoje Kosmodemjanskej aj vyše 80 rokov po jej smrti.

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keš s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

náboje, zbraň, poprava

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:07

Páchateľ vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti, údajne spáchal samovraždu.

ran 7157

Polícia bude mať nové hybridné vozidlá za takmer 40 miliónov

26.09.2022 10:16

Ministerstvo vnútra chce získať nových 760 nízko-emisných vozidiel pre Policajný zbor za necelých 40 miliónov eur s DPH. Financované budú z plánu obnovy.

Koronavírus / Covid / Ochranný oblek /

Za nedeľu pribudlo 78 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

26.09.2022 10:12

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 443 pacientov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 958555x
Priemerná čítanosť článkov: 2529x

Autor blogu

Kategórie