Založ si blog

Zoju Kosmodemjanskú fašisti na Ukrajine znovu „obesili“

Každý, kto absolvoval základné vzdelanie ešte pred 1989, keď sa dejepis po práve považoval za osnovu vzdelanosti vie, kto bola Zoja Kosmodemjanská. Bola to mladá a pekná ruská partizánka-dobrovoľníčka, ktorú počas jednej z jej sabotážnych akcií zajali príslušníci wehrmachtu /nie SS !!!/ a po krutom mučení obesili v jednej z okupovaných sovietskych dedín. Zoja Kosmodemjanská dostala ako prvá žena za svoj odvážny odboj titul „Hrdina ZSSR“. /Ostatné si doplňte z wikipédie, ktorá ale okrem faktov obsahuje aj veľa proti-ruských konšpirácií, čo je pre americký wikipedický brak typické/.

Po vojne sa stala kultovou osobou pre pionierov a komsomolcov v ZSSR a aj pre mladých ľudí-antifašistov všade vo svete. O Zoji boli nakrútené filmy, napísané knihy a postavili jej aj množstvo pomníkov. Aj na Ukrajine. Minulý týždeň jeden z takýchto kamenných pomníkov v životnej veľkosti dvaja ukrajinskí junáci – vlastenci vo vojenských unoformách zhodili na zem a zničili. Tretí ukrajinský hrdina celú akciu nahral na video a poslal na internet. A tak sme mali možnosť vidieť aj my na Slovensku, ako fašista Zoji Kosmodemjanskej akoby znovu založil na krv slučku a akoby ju znovu – aj keď už po smrti,- „obesil“.

Krutá ale veľavravná symbolika súčasnosti. Nielen situácie na dnešnej Ukrajine ale vlastne v celej Európe a na celom tzv. slobodnom západnom svete. Tu už ani netreba nič dodávať. Tu už treba len ľutovať, kam sa to všetko v tejto leibnizovsko- voltairovskej civilizovanej humánnej, liberálnej a demokratickej Európe uberá. Voltaire by iba ironicky zopakoval: Všetko sa uberá k lepšiemu v tomto najlepšom zo všetkých možných svetov… /Tout est pour le mieux dans le meilleur des mondes possibles…/-Alebo že by nie ?!

Prečo by sme nikdy nemohli žiť s Čechmi dobrovoľne v jednom spoločnom štáte

26.09.2022

Je to jednoduché. Sme hodnotovo niekde úplne inde než Česi. Pozor – nie Moravania – ale Česi ! Sme etnogeneticky a duchovne dva úplne odlišné národy,- aj keď s príbuznými jazykmi. Svedčia o tom aj výsledky posledných doplňovacích a komunálnych volieb, ktoré sa včera v ČR bilancovali. Voľby ukázali, že české myslenie je poplatné až otrockej servilnosti voči [...]

Novinári zabudli na miliónové demonštrácie proti vojne vo Vietname v USA v 60-70-tych rokoch ?

24.09.2022

Naše servilné novinárske uchá po vyhlásení čiastočnej mobilizácie záložníkov v RF neustále krútia čosi o všelijakých protestoch a vyhýbaní sa tejto povinnosti zo strany mobilizovaných Rusov. Podľa správ z našich médií to teraz v Rusku vyzerá na riadnu kovbojku. Ako vyzerá masové proti-mobilizačné a protivojnové hnutie, to si však my starší pamätáme z čias [...]

Čudáci s košíkmi zaplavili zase Cestu slobody- hľadajú ľadové dubáky…

24.09.2022

Dnes v noci bolo na Podbanskom mínus 5 stupňov. V prízemnej vrstve lesa všetko skamenelo, zamrzlo. Napriek tomu sa „firemné“ autá s bratislavskými značkami od včera roja na ceste L.Hrádok – Podbanské-Š.Pleso. A dnes ráno hríbari z Dolniakov s obrovskými košmi brázdia lesy, ktoré sa už venujú ruji, zimnému zhonu sojok a veveričiek pri zháňaní [...]

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na západnom pobreží Floridy silou takmer piateho stupňa

28.09.2022 21:17

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

česko praha demonštrácia protest

V Prahe demonštrovali proti vláde desaťtisíce ľudí

28.09.2022 18:24

Protestujúci vyjadrili nesúhlas s tým, ako vláda rieši energetickú krízu, a jej podporu Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 963128x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Autor blogu

Kategórie