Založ si blog

Do väzenia patrí Kiska a Matovič-nie Fico a Kotleba

Kiska a Matovič spáchali viacero daňových deliktov. Kiska sa dopustil viacerých neprávostí. Napríklad v oblasti nehnuteľností. Súd mu prikázal neprávom získané nehnuteľnosti vrátiť, no nedokázal mu úmysel kradnúť. A tak do väzenia neputoval. Aj škôlkár však vie, že Kiska konal proti zákonom úmyselne. Poďme ale k niečomu menej zložitému. K čomusi, čo pochopí každý podnikateľ živnostník . Kiska si v časoch svojho podnikania dal do daňových nákladov na chod svojej cestovnej kancelárie náklady na svoju predvolebnú kampaň. Aj škôlkár pritom vie, že s dosiahnutím prijmov z cestovky náklady na prezidentskú kampaň nijako nesúvisia. Kiska pod tlakom daniarov dane doplatil a zaplatil aj sankcie. Tým sa priznal ku svojmu deliktu. Tvrdil však, že to bol delikt nezámerný. Aj škôlkár vie, že Kiska klame. Uverí mu aspoň súd, ktorý ho nezadlho čaká ?

Matovič sa sa tiež dopustil viacerých daňových deliktov. Matovič je tvorivý podvodník. Na rozkrytie jeho kauz by sme potrebovali oveľa širší priestor, než poskytuje tento blog. Preto opäť siahneme aspoň k tomu najzrozumiteľnejšiemu. K prípadu, keď si Matovič dal do daňových nákladov fiktívne služobné jazdy jeho mamičky. Tá vraj v záujme Matovičovej firmy v pomerne vyššom veku najazdila v rozsahu 600 km denne. Aj škôlkár vie, že je to klasický podvod malého chamtivého podvodníčka. Keby to bolo napr. 16 km denne-no tak povedzme. Ale 600 km denne ? To je teda riadna trnafská nenažratosť. Daňový orgán konštatoval, že sa Matovič dopustil daňového deliktu. Ibaže to konštatoval až príliš neskoro. Matovič využil svoju politickú aktivitu a zariadil to tak, aby bol delikt v čase odhalenia už premlčaný. Aj škôlkár vie, že to Matoviča nezbavuje morálnej viny, skôr naopak. Aj škôlkár vie, že by o tejto Matovičovej vine mala v tomto prípade vedieť široká verejnosť, najmä ak je Matovič verejne činná osoba – a svete čuduj sa,- dokonca vraj „protikorupčný politik“.

Politicky činnou osobou, poslancom parlamentu bol aj iný politik,-M.Kotleba. Ten sa ako zákonodarca s nepríliš početným poslaneckým klubom boril neraz s problémom, na ktorého zákonodarné riešenie nemal dosť poslaneckých hlasov. A tak využil aspoň apeláciu pred očami verejnosti. Protestoval proti nezmyselnému zákonu na „boj s extrémizmom“, trestajúcemu ľudí za absurdné vonkajškové prejavy akože extrémizmu napr. za používanie „fašistických“ pozdravov, písmen a číslic. V rámci charity daroval šek so „zakázanými číslicami“. Prečo ? Aby poukázal na hlúposť takéhoto zákona a hlúposť OČTK a sudcov, ktorí tento hlúpy zákon hlúpo presadzujú v praxi. Najmä v čase, keď sa okolo nás objavujú skutočné, reálne fašistické praktiky – dokonca na vládnej úrovni a nikto z OČTK proti nim nekoná. Nespravodlivý súd ale konal, – a pána Kotlebu odsúdil. Síce podmienečne-ale de facto „nepodmienečne“, lebo mu nepodmienečne v dôsledku toho zanikol poslanecký mandát.

R.Fico ako predseda vlády vytváral zákonné podmienky na zber informácií o nezákonnej činnosti tých či oných orgánov, tých či oných ľudí. Aj takých ľudí, ako boli dańoví delikventi Kiska a Matovič. Ke´d R.Fico zistil, že ide o delikty, ktoré sa vďaka chytračeniu týchto delikventov buď premlčujú alebo trestnoprávne riešia naschvál pomaly a na verejnosti vďaka predajným novinárom sa informácie o tom neobjavujú-rozhodol sa konať vo verejnom záujme. – A predložil základné informácie o týchto deliktoch verejnosti sám, na tlačových besedách. R.Fico takto konal, lebo delikventmi boli resp. sú verejne činné osoby – politici Kiska a Matovič. Fico takto chcel upozorniť na morálnu narušenosť oboch politikov, ktorí na jednej strane kážu iným o morálke a na strane druhej sami konajú nemorálne.

No a čo sa nestalo ? Absurdita nad absurditu. Možný daňový trestný čin Kisku sa nie a nie začať súdne prerokovávať. Daňový delikt Matoviča zostáva kvôli premlčaniu nepotrestaný – a ten, kto na tieto nespravodlivosti verejnosť VO VEREJNOM ZÁUJME upozornil má ísť tento týždeň do väzenia ! Dokonca do tzv. „mučiarne“, ktorou nazývajú kolúznu väzbu všetci, ktorí ňou v posledných dvoch rokoch ako de facto politickí väzni prešli. Absurdita nad absurditu. Zločinci, ktorí spáchali delikty sú na slobode-a ľudia, ktorí na to upozornili, idú do väzenia. Absurdita nad absurditu. Alebo jednoduchšie povedané, poriadne hrozné svinstvo !

Ja viem, že sa dnes na svete konajú ešte väčšie svinstvá. Nie ďaleko od nás umierajú nevinní ľudia. Severoatlantickí pomätenci posielajú zbrane, aby umieranie nevinných trvalo čo najdlhšie. Hrozí nám dokonca – možno už v máji,- tretia svetová, jadrová a preto asi posledná vojna. Hrozí nám, že onedlho všetci zahynieme. Aby sme však neskapínali ako psi, ale umierali dôstojne ako ľudia, treba nám do poslednej chvíle držať glanc. Treba si do poslednej chvále uchovať v srdci cit pre spravodlivosť. Ak chcete, tak pre všeľudskú alebo božiu spravodlivosť.

Boj, ktorý sa v súčasnosti na Slovensku odohráva je bojom za práva opozície, bojom za pluralitu štátnych inštitúcií, bojom za právny štát a bojom za demokraciu. U nás to zatiaľ nie je boj krvavý. Ale principiálne je to boj rovnaký, aký sa odohráva aj na východ od nás. Oba zápasy sú bojom dobra so zlom, oba sú vzájomne previazané. A tak bojujme. My tu na Slovensku a naši ideoví spolubojovníci na východe. Náš boj je spravodlivý.- Víťazstvo bude naše.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256643x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie