Založ si blog

O karikatúrach a karikaturistoch

Za dve hodiny vyše dvetisíc čitateľov. Taká bola čítanosť článku, v ktorom som dnes jednej osobe odporučil, aby sa venovala po rusky čítaným apelom na česť tých vojakov, ktorí za 8 rokov zabili vyše 200 detí. Na počesť týchto detí je dnes v Donecku rozsiahla Aleja anjelov. /Čo zabité ruské dieťa, to jeden strom…/. A aby nemíňala čas na spochybňovanie cti tých vojakov, ktorí bojujú za prežitie svojho národa, bránia si vlasť proti 40 krajinám NATO a ich spojencom.

Slováci napriek ťažkým časom vedia, kto sú ich bratia a kto sú tí, čo sa tu rozťahujú svojim mumľavým jazykom /akoby v ústach mali stále horúci zemiak/ a ktorí z nich chcú urobiť poslušné pracujúce stádo otrokov. Bez jazyka, bez kultúry, bez tradícií, bez pamäti.

Kedysi, v ťažkých časoch núteného združstevňovania Stredného Slovenska som vo výklade kníhkupectva nášho mestečka pozeral na karikatúry mojich susedov, nakreslené jedným prehnane uvedomelým učiteľom kreslenia. Figúrky mali zosmiešńovať tých „kulakov“, čo napriek 15 hodinám nepretržitého „prehovárania“ na MsNV nepopustili a nepodpísali. Jediné, čo tieto nepodarené obrázky s pracovitými a čestnými chlapmi a báčikmi z lazov spájalo, boli ich mená. Karikatúry z pera boľševického humoristu boli tak preexponované, že predstavovali skôr výsmech celej idey združstevňovania a boli karikatúrou hlúposti karikaturistu samotného. Boli karikatúrou malosti propagandy, ktorá útočila na čestných a pracovitých a chránila neschopných, servilných sluhov tých pánov, čo vtedy na Slovensku vládli.

Nemôžem si pomôcť, ale vždy keď na tomto portáli uvidím obrázky dvoch upachtených servilných babrákov, čo tu do omrzenia akože karikujú vodcu opozície, vždy si spomeniem na tupé kresbičky kariéristického karikaturistu z 50-tych rokov. Na produkcie nekonečne uvedomelého a večne opitého učiteľa kreslenia z nášho malého podhorského mestečka.

Škoda, že k týmto bezduchým propagandistickým obrázkom nie je diskusia. Aspoň diskutéri by to tu okorenili vtipom a humorom, ktorý napr. pánovi D. tak veľmi chýba. A poradili by mu možno aj s jedným veľmi vďačným námetom na pekný obrázok. Ten námet žije v Pezinku a svoje múdrosti vie prečítať aj v ruštine.

PS: Tí, čo ste dnešný blog o tom, akú hanbu robí Slovensku pani Z.Č. nestihli, máte smolu. Už to stiahli aj z archívu. Budete si musieť počkať na knižnú publikáciu „Vymazané blogy“.

Etnografka Nádaská-vojenský odborník ?

05.02.2023

Dnes doobeda je v móde písať blogy inšpirované rádiom či televíziou. Dovoľte mi prispieť tiež do partie podobným príspevkom. Neviem už v ktorej televízii som včera uvidel známu slovenskú odborníčku na všetko-pani Katarínu Nádaskú, vyštudovanú etnografku, pardon etnologičku, ako sa vyjadruje k otázke masového vyhýbania sa brannej povinnosti odvedených mužov na [...]

TB Smeru: informovať zakázané; znevažovať prikázané

03.02.2023

Na TB Smeru SSD sa včera i dnes objavovala jedna mediálna bomba za druhou. Odznievalo jedno obvinenie zo zneužívania právomocí OČTK za druhým. Všetko podložené výpoveďami ľudí, listinnými dôkazmi, legálnymi audionahrávkami. Prosto jedno informačné bum za druhým. Človek by čakal, že sa tak závažné odhalenia na adresu vyšetrovateľky Barčákovej, prokurátora Repu a [...]

Mierová koalícia alebo tanková koalícia: kam nás nová vláda a prvovoliči zaradia ?

01.02.2023

V Európe sa utvorili dve koalície: Jedna je tzv. „tanková koalícia“, ktorá chce Ukrajine čo najskôr dodať čo najviac tankov a umožniť jej dobyť Krym, Donbas, Zaporožie a Chersonskú oblasť a prinútiť Rusko ku kapitulácii. Do tejto smelej koalície, ktorá chce poslať na ukrajinský front v 2023 asi 300 tankov Challenger, Leopard, Leclerc a Abrams patrí /okrem USA/ [...]

Olexij Reznikov

Reznikov skončil ako ukrajinský minister obrany, nahradil ho Kyrylo Budanov

05.02.2023 21:33

K výmene na kľúčovom ministerskom poste dochádza v kritickom období, keď sa očakáva rozsiahla ruská ofenzíva.

Pápež František

Pápež obvinil kruhy v katolíckej cirkvi zo zneužívania smrti Benedikta XVI.

05.02.2023 21:25

Pápež František tvrdí, že fámy o jeho nezhodách s Benediktom alebo o tom, že Benedikt bol zatrpknutý niektorými rozhodnutiami, ktoré prijal, sú nepravdivé.

Ruský vojak / Russký vojak / Okupant /

Ruská armáda verbuje do vojny na Ukrajine aj odsúdené ženy

05.02.2023 18:38

Medzi už naverbovanými je aj asi 50 žien zo ženského nápravnovýchovného tábora v Ruskom okupovanom meste Snižne v Doneckej oblasti.

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 473
Celková čítanosť: 1256684x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie